Προς το περιεχόμενο

Little Nightmares III [2024]


dum83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τους λάτρεις της σειράς η αγωνία έληξε και η αναμονή για την κυκλοφορία ξεκίνησε.

Πάντως έβγαλαν κι ένα όμορφο διόραμα. Μακάρι να είναι το ίδιο όμορφο και καλύτερο από το 2ο.

Στο τρίτο μέρος της σειράς οι παίκτες αναλαμβάνουν το ρόλο των Low και Alone, καθώς προσπαθούν να αποδράσουν από το Nowhere και τις απειλές που κρύβονται στις σκιές του. Θα υπάρχει δυνατότητα για co-op με δεύτερο άτομο, ή τον χειρισμό του δεύτερου παίκτη θα τον αναλαμβάνει το AI.

Το παιχνίδι εκτιμάται ότι θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2024.

Επιπρόσθετα έχει ξεκινήσει και ένα podcast που αφηγείται μια ιστορία στο σύμπαν του Little Nightmares. Το podcast έχει τον τίτλο "The Sounds of Nightmares" και έχουν ήδη κυκλοφορήσει τα δύο πρώτα επεισόδια (από έξι συνολικά) στις δημοφιλείς πλατφόρμες podcast.

Spoiler

clipboard_image_434bb9078e73df93_1.png

Επίσημο site: https://en.bandainamcoent.eu/little-nightmares/little-nightmares-iii

Η είδηση για το παιχνίδι με κάποιες πρόσθετες πληροφορίες: https://en.bandainamcoent.eu/little-nightmares/news/welcome-back-the-nowhere-little-nightmares-iii

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Little Nightmares III [2024]

Από τις αγαπημένες μου σειρές έχει γίνει το LN πια.

Παρόλα αυτά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου μιας και το παιχνίδι άλλαξε χέρια το οποίο σχεδόν ποτέ δεν βγαίνει σε καλό. Από την άλλη βέβαια ανέλαβε η Supermassive γνωστή για τα παιχνίδια τρόμου όπως το Until Dawn κτλ.

Όπως και να έχει θα παιχτεί Day one.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Από τις αγαπημένες μου σειρές έχει γίνει το LN πια.

Παρόλα αυτά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου μιας και το παιχνίδι άλλαξε χέρια το οποίο σχεδόν ποτέ δεν βγαίνει σε καλό. Από την άλλη βέβαια ανέλαβε η Supermassive γνωστή για τα παιχνίδια τρόμου όπως το Until Dawn κτλ.

Όπως και να έχει θα παιχτεί Day one.

 

To trailer δείχνει πολλά υποσχόμενο, αλλά όταν πρώτα ο Θεός το πιάσω στα χέρια μου θα το δω.

Ευτυχώς η Bandai το έδωσε σε πολύ καλό στούντιο.

 

Επεξ/σία από dum83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, dum83 είπε

Ευτυχώς η Bandai το έδωσε σε πολύ καλό στούντιο.

 

Κοίτα σίγουρα το έδωσε σε έμπειρο στούνιο. Τώρα σε καλό είναι λίγο σχετικό.

Όπως έχω καταλάβει τον τρόμο η Super Massive τον αντιλαμβάνεται ως B Movie Αμερικανιά με ανούσια γελοία Jumpscares κάτι που σίγουρα δεν ταιριάζει στο ύφος των παιχνιδιών αυτών.

Αν το καταλάβουν και ακολουθήσουν πιστά την συνταγή των δυο πρώτων τότε όντως πιστεύω ότι θα δώσουν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Κοίτα σίγουρα το έδωσε σε έμπειρο στούνιο. Τώρα σε καλό είναι λίγο σχετικό.

Όπως έχω καταλάβει τον τρόμο η Super Massive τον αντιλαμβάνεται ως B Movie Αμερικανιά με ανούσια γελοία Jumpscares κάτι που σίγουρα δεν ταιριάζει στο ύφος των παιχνιδιών αυτών.

Αν το καταλάβουν και ακολουθήσουν πιστά την συνταγή των δυο πρώτων τότε όντως πιστεύω ότι θα δώσουν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

Από το τρέιλερ κι ένα μικρό gameplay demo πιστεύω πως πατάει πολύ στα πρώτα 2 με ιδιαίτερη έμφαση στο 2ο.
Αλλά και μόνο που βγήκε 3ο μέρος εκεί που είχαμε χάσει κάθε ελπίδα με την αποχώρηση του προηγούμενου στούντιο, με κάνει ακόμα πιο ανυπόμονο.

 

 

Επεξ/σία από dum83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Επίσημη ιστοσελίδα

Σελίδα Steam

Η συνέχεια της γνωστής σειράς σε PC αλλά και στις υπόλοιπες πλατφόρμες μέσα στο 2024

Ξεκινήστε μια νέα περιπέτεια στον μοναδικό κόσμο του Little Nightmares.

Στο Little Nightmares III, ακολουθείτε το ταξίδι των Low & Alone, καθώς αναζητούν ένα μονοπάτι που θα μπορούσε να τους οδηγήσει έξω από το Πουθενά.

Παγιδευμένοι μέσα στη Σπείρα, ένα σύμπλεγμα από ενοχλητικά μέρη, οι δύο φίλοι θα πρέπει να συνεργαστούν για να επιβιώσουν σε έναν επικίνδυνο κόσμο γεμάτο αυταπάτες και να ξεφύγουν από την αγκαλιά μιας ακόμα μεγαλύτερης απειλής που παραμονεύει στις σκιές. 
 
Για πρώτη φορά στο franchise, αντιμετωπίστε τους παιδικούς σας φόβους μαζί με έναν φίλο σας χρησιμοποιώντας online co-op, ή μόνοι σας με έναν AI σύντροφο.

Spoiler

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Armoral είπε

Επίσημη ιστοσελίδα

Σελίδα Steam

Η συνέχεια της γνωστής σειράς σε PC αλλά και στις υπόλοιπες πλατφόρμες μέσα στο 2024

Ξεκινήστε μια νέα περιπέτεια στον μοναδικό κόσμο του Little Nightmares.

Στο Little Nightmares III, ακολουθείτε το ταξίδι των Low & Alone, καθώς αναζητούν ένα μονοπάτι που θα μπορούσε να τους οδηγήσει έξω από το Πουθενά.

Παγιδευμένοι μέσα στη Σπείρα, ένα σύμπλεγμα από ενοχλητικά μέρη, οι δύο φίλοι θα πρέπει να συνεργαστούν για να επιβιώσουν σε έναν επικίνδυνο κόσμο γεμάτο αυταπάτες και να ξεφύγουν από την αγκαλιά μιας ακόμα μεγαλύτερης απειλής που παραμονεύει στις σκιές. 
 
Για πρώτη φορά στο franchise, αντιμετωπίστε τους παιδικούς σας φόβους μαζί με έναν φίλο σας χρησιμοποιώντας online co-op, ή μόνοι σας με έναν AI σύντροφο.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Μένει να δούμε αν θα είναι το ίδιο καλό με τα προηγούμενα, μιας και πλέον το φτιάχνει άλλος developer, η Supermassive Games και όχι η Tarsier Studios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατάω κάποιες επιφυλάξεις Α) Λόγο διαφορετικού studio που αναλαμβάνει και Β) Κάτι δε μου κάνει κλικ από το level design τουλάχιστον όπως αυτό φαίνεται στο υλικό που έχει κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα.

Σε κάθε περίπτωση θα παιχτεί και θα κρίνουμε μετά. Πολύ θετικό πάντως το co-op. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...