Προς το περιεχόμενο

Με τιμή €219,99 το Sony Playstation Portal, που κυκλοφορεί φέτος


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αρχική τιμή ακριβό για αυτό που προσφέρει.

Θεωρώ οτι θα ψιλοαποτύχει και στην γενναία έκπτωση που θα φτάσει τελικ΄160-170 ευρώ θα είναι μια χαρά για κατόχους Playstation.

Σε αυτό το πράγμα βέβαια τους κάνει πλάκα η Microsoft γιατί η δική της λύση παίζεις και μέσα στο σπίτι και απέξω μέσω της κονσόλας σε οποιαδήποτε συσκευή έχει browser σε άριστη ποιότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω ψηθηκα να το παρω , αλλα θυμηθηκα οτι εχω ενα φορητο ips μονιτορ full hd και τον χειμωνα που θα παιξει σιριαλ στο ΤΒ απο την γυναικα θα τραβαω καλωδιο παραδιπλα να παιζω ετσι. Εχω να φαω σε καλυτερα πραγματα τα 220€. Αν Εκανε και τιποτα παραπανω, εστω να τρεχε κανα ανδροιδ ρε παιδι μου , το ψηνα σιγουρα. Ετσι ουτε για πλακα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Παμε παλι οτι δεν γραφει πουθενα στο ιδιο δικτυο.

Εδω και η επιβεβαιωση (αφου χρειαζεται)

 

Εχει σημασια γιατι μπορει να χρησιμοποιηθει και εκτος σπιτιου

Αυτό αλλάζει τα δεδομένα.  Αν μπορείς να το χρησιμοποιείς και εκτός σπιτιού τότε η κονσόλα αποκτά ένα τελείως διαφορετικό νόημα. Δηλαδή ακόμα και στις διακοπές αν μπορείς να κάνεις hot spot το κινητό, και να παίζεις, πιστεύω αλλάζει το target group τελείως. 

Το ερώτημα είναι τι γίνεται αν για οποιονδήποτε λόγο πέσει το ρεύμα και κλείσει το PS5. Θα πρέπει να στείλεις κάποιον σπίτι να στο ανοίξει. 😄

Επίσης, άλλος ενας προβληματισμός μου είναι οτι θα πρέπει το PS5 να μένει για ώρες ανοιχτό και να "γράφει ώρες" για να χρησιμοποιηθεί το Portal με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τη ζωή του PS5. Άραγε θα μπορείς να βάζεις την κονσόλα σε sleep mode απο το Portal και να την ξυπνάς οπότε θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, -WISE- said:

Επίσης, άλλος ενας προβληματισμός μου είναι οτι θα πρέπει το PS5 να μένει για ώρες ανοιχτό και να "γράφει ώρες" για να χρησιμοποιηθεί το Portal με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τη ζωή του PS5. Άραγε θα μπορείς να βάζεις την κονσόλα σε sleep mode απο το Portal και να την ξυπνάς οπότε θες;

Δεν πάει σε εσένα per se, σε παραθέτω για να καταδείξω πόσο κακή διαχείρηση έχει κάνει η Sony στο κομμάτι του console streaming. 17 (ολογράφως δεκαεπτά) χρόνια μετά την παρουσίαση του remote play και ακόμα δεν έχει δώσει στους owners να κατανοήσουν πως δουλεύει η τεχνολογία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το thread πάει να σπάσει ρεκόρ άκυρων σχολίων, πράγμα παράδοξο γιατί απευθύνεται σε χρήστες που έχουν επαφή με την τεχνολογία γενικότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, logistoulis said:

Κι εγώ τις ψείρες βρήκα ενδιαφέρουσες γιατί με βολεύουν γενικά σε σχέση με τα over the ear, αλλά έχω ήδη τα pulse από τα οποία είναι αρκετά ικανοποιημένος και δε νομίζω ότι για κινητό θα με βόλευαν περισσότερο από τα galaxy buds μου συν ότι σχεδιαστικά είναι κάπως υπερβολικά να κυκλοφορείς με αυτά έξω.

Από την άλλη τα σκέτα Bluetooth ακουστικά έχουν τραγική υστέρηση στο gaming, θες σύνδεση με κεραία όπως αυτή που δίνει η sony

Δυστυχώς καμιά από τις προτάσεις της δεν με ενδιαφέρουν ως περιφερειακό στο ps5 μου.. περιμένω να δω αν θα αξίζει να επενδύσω σε VR το οποίο είναι το μόνο που βλέπω θετικά αλλά με αστερίσκους και αυτό..

 

Καλά τα λες έχω Vr 2 και ναι είναι πόλη καλό αλλά κοιτάω συνέχεια πότε θα βγουν καινούργια καλά παιχνίδια 

Εγώ το βλέπω σαν ένα χειριστήριο που έχει και οθόνη να παίζει όταν έχουν καταλάβει τη τηλεόραση.η αλήθεια είναι θέλω να το πάρω να αράζω στο σαλόνι με ακουστικά να παίζω τα τοπ παιχνίδια στη γωνία μου.Η τιμή δε είναι απαγορευτική άμα σκεφτείς ελίτ controls και άλλα είναι τόσα η παραπάνω .και ναι μπορεί να παίζει god off war με ακουστικά στη τουαλέτα με όλοι την οικογένεια να φρικερνει ότι χεζεισ δύο ώρες straight και να είσαι απλά στο κόσμο σου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony εδώ και αρκετά χρόνια έχει καταντήσει όσα φάμε όσα πιούμε και όσα αρπάξει ο κώλος μας 🤣,  Συγνώμη για την έκφραση μου αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα, την Sony που ξέραμε κάποτε πρέπει να την ξεχάσουμε.......................

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, -WISE- είπε

Επίσης, άλλος ενας προβληματισμός μου είναι οτι θα πρέπει το PS5 να μένει για ώρες ανοιχτό και να "γράφει ώρες" για να χρησιμοποιηθεί το Portal με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τη ζωή του PS5. Άραγε θα μπορείς να βάζεις την κονσόλα σε sleep mode απο το Portal και να την ξυπνάς οπότε θες;

Ναι, υπαρχει και η σχετικη επιλογη στο remote play app. Αλλα στην τελικη, εχει αλλαξει κανεις τον default χρονο? Νομιζω μετα απο 15 λεπτα κλεινει ετσι και αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony αντι να βγάλει μια πραγματικά handheld gaming console τύπου Switch, Steam Deck κ.α. εκει που δεν θα είχε κανενα ανταγωνισμο απο την Microsoft, βγάζει αυτη την παπαρια... ποιος ο λογος;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jimarass26 είπε

Μη λέμε ότι θέλουμε και μη κρινουμε ενα προιον καθεαυτό με βαση μια αποτυχημένη καμπάνια. Το wii u ειναι πάρα πολύ καλή κονσόλα και ουσιαστικά αναβαθμιζει πολύ το wii. Ειναι και η πρώτη 1080p. Τα games mario (bros,kart, κτλ) φαινονται πολύ όμορφα σε 55ρα οθόνη και το wii u pro controller απλά τα σπάει. Λίγα games ναι αλλά δεν ειναι οτι έχουμε και χρόνο να παίζουμε όλη μέρα. Εγώ ακόμα το galaxy 1 δεν το έχω αρχισει καλά καλά και το 2 ειναι ακόμα sealed. Μεταφέρεις και όλα τα games από το wii και εισαι μια χαρά. Δλδ να το έχεις να παίζεις με τα πιτσιρικια ειναι οτι καλύτερο υπάρχει. Για πανε αγορασε ενα μεταχειρισμένο και πες μου πόσα πλήρωσες! Για το switch δεν μιλάω, ωραίο ειναι αλλά πανακριβο σε όλα...

Βρήκα και από Κίνα και τη μεγαλύτερη μπαταρία για το controller...οπότε jet.

Πες τα !! Γίνεται να στείλεις Λίνκ για τη μπαταρία , off topic αλλά με ενδιαφέρει και μένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, music_lover said:

Αυτό το thread πάει να σπάσει ρεκόρ άκυρων σχολίων, πράγμα παράδοξο γιατί απευθύνεται σε χρήστες που έχουν επαφή με την τεχνολογία γενικότερα.

Spoiler

Να πω ότι ήσουν νέος στο insomnia.... 5K μνμ έχεις πανάθεμά σε. Όλα τα topics του insomnia απο το 2011 και μετά , έτσι καταλήγουν . 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, epicouros είπε

Η Sony αντι να βγάλει μια πραγματικά handheld gaming console τύπου Switch, Steam Deck κ.α. εκει που δεν θα είχε κανενα ανταγωνισμο απο την Microsoft, βγάζει αυτη την παπαρια... ποιος ο λογος;;

Δεν υπάρχει λόγος να επενδύσει σε φορητό hardware όταν το streaming είναι το επόμενο βήμα. Απλά θα μπορούσε να παρουσιάσει μια καλύτερη συνολικά λύση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...