Προς το περιεχόμενο

Επίσημο (στην Κίνα) το Realme GT5 με εκδόσεις 150W, 240W και μνήμη έως 24GB


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Eloy είπε

Kι αν καταφέρει η τεχνολογία να κάνει και τις μπαταρίες ανταλλάξιμες/αναλώσιμες, τότε θα έχουμε κάνει τεράστιο άλμα προς τα μπρος... :) :) :)

Με απόφαση του Συμβουλίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης που ολοκληρώθηκε νωρίτερα μέσα στο καλοκαίρι, όσον αφορά στις χώρες της ΕΕ, οι μπαταρίες θα είναι υποχρεωτικά αποσπώμενες μέχρι το 2027.

Έκδοση νέου κανονισμού από το Συμβούλιο σχετικά με τις μπαταρίες και τα απόβλητα μπαταριών - Consilium (europa.eu)

Επεξ/σία από tsf
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλησιάζει η ώρα (υπομονή) που τα κινητά (τουλάχιστον στην Ευρώπη) θα έχουν ξανά (επιτέλους) αποσπώμενες - εναλλάξιμες από το χρήστη μπαταρίες. Θα βγάζουμε τις ψημένες και θα βάζουμε τις ωμές για ψήσιμο με μια κίνηση 😀.

57 λεπτά πριν, tsf είπε

Με απόφαση του Συμβουλίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης που ολοκληρώθηκε νωρίτερα μέσα στο καλοκαίρι, όσον αφορά στις χώρες της ΕΕ, οι αποσπώμενες μπαταρίες θα είναι υποχρεωτικά αποσπώμενες μέχρι το 2027.

Έκδοση νέου κανονισμού από το Συμβούλιο σχετικά με τις μπαταρίες και τα απόβλητα μπαταριών - Consilium (europa.eu)

Απ' το στόμα μου πληκτρολόγιό μου το πήρες 😀.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... φαντάζομαι (και αφού ακυρώθηκε η ευρωπαϊκή κυκλοφορία του GT3) αυτό θα κυκλοφορήσει επίσημα στην Ευρώπη.

Μετά τα εξαιρετικά για μένα X2 Pro και GT Neo 2... μάλλον αυτό θα είναι ο διάδοχος τους,  ειδικά αν τύχει της ίδιας υποστήριξης!

Πρόκειται για άψογες συσκευές συναρτήσει των χρημάτων που έδωσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Έχει κανείς realme gt να μας δώσει κανένα feedback;

Ένα καλό συγκριτικό είναι το παρακάτω video μεταξύ άλλων κινητών. Μπορείς απ' τον συγκεκριμένο να βρεις και σκέτα review για άλλα φθηνότερα realme.

 

6 λεπτά πριν, TechnoState είπε

.... φαντάζομαι (και αφού ακυρώθηκε η ευρωπαϊκή κυκλοφορία του GT3) αυτό θα κυκλοφορήσει επίσημα στην Ευρώπη.

Μετά τα εξαιρετικά για μένα X2 Pro και GT Neo 2... μάλλον αυτό θα είναι ο διάδοχος τους,  ειδικά αν τύχει της ίδιας υποστήριξης!

Πρόκειται για άψογες συσκευές συναρτήσει των χρημάτων που έδωσα.

Μακάρι. Ήθελα να πάρω το 3 και να να αλλάξω το Poco X3.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tsf said:

Με απόφαση του Συμβουλίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης που ολοκληρώθηκε νωρίτερα μέσα στο καλοκαίρι, όσον αφορά στις χώρες της ΕΕ, οι αποσπώμενες μπαταρίες θα είναι υποχρεωτικά αποσπώμενες μέχρι το 2027.

Έκδοση νέου κανονισμού από το Συμβούλιο σχετικά με τις μπαταρίες και τα απόβλητα μπαταριών - Consilium (europa.eu)

Ξανά έρχονται οι αποσπωμενες μπαταριές στα κινητά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, MariosX είπε

Ξανά έρχονται οι αποσπωμενες μπαταριές στα κινητά ;

Απ' ότι φαίνεται ναι, αλλά δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει όλο αυτό στο κομμάτι της αδιαβροχοποίησης και της χωρητικότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsf είπε

Με απόφαση του Συμβουλίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης που ολοκληρώθηκε νωρίτερα μέσα στο καλοκαίρι, όσον αφορά στις χώρες της ΕΕ, οι αποσπώμενες μπαταρίες θα είναι υποχρεωτικά αποσπώμενες μέχρι το 2027.

Έκδοση νέου κανονισμού από το Συμβούλιο σχετικά με τις μπαταρίες και τα απόβλητα μπαταριών - Consilium (europa.eu)

Εγώ είμαι από τώρα (LG G4) καλυμμένος!!! 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον φορτιστή 240 πως μπορούμε να τον βρούμε σκέτο; Έχω φάει τον τόπο να βρω πάνω από 200 να φορτίσω το Laptop για να μη κουβαλάω το τούβλο που είχε μέσα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Απ' ότι φαίνεται ναι, αλλά δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει όλο αυτό στο κομμάτι της αδιαβροχοποίησης και της χωρητικότητας.

Samsung s5 !!!!!! For ever 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Jake07 είπε

Τον φορτιστή 240 πως μπορούμε να τον βρούμε σκέτο; Έχω φάει τον τόπο να βρω πάνω από 200 να φορτίσω το Laptop για να μη κουβαλάω το τούβλο που είχε μέσα.. 

Υποστηρίζει τέτοια φόρτιση το Laptop σου απ' την type-C ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Υποστηρίζει τέτοια φόρτιση το Laptop σου απ' την type-C ;

Ναι. Του βάζω του κινητού της γυναίκας που είναι 120W και μου βγάζει ειδοποίηση ότι είναι πολύ χαμηλή. Το τούβλο πάνω λέει 230W.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Ναι. Του βάζω του κινητού της γυναίκας που είναι 120W και μου βγάζει ειδοποίηση ότι είναι πολύ χαμηλή. Το τούβλο πάνω λέει 230W.

Είναι να φανταστώ ο γνήσιος κάποιου Xiaomi; Δεν νομίζω στο laptop να δίνει τόσα πολλά Watt. Οι φορτιστές των κινητών είναι σχεδιασμένοι να τροφοδοτούν στο μέγιστο για περιορισμένη διάρκεια γι αυτό και χρησιμοποιούν συγκεκριμένα πρωτόκολλα όπως της Qualcom το Fast Charge. Ο φορτιστής σου θα πρέπει να είναι Power delivery και ένας τέτοιες δεν μικρός σαν αυτούς που έχουν τα κινητά καθώς πρέπει να έχουν μεγαλύτερη αντοχές για να δίνουν πολλά Watt ενέργειας για περισσότερες ώρες. Παράδειγμα.

Ωστόσο έχω την εντύπωση ότι 240W δεν έχει κυκλοφορήσει στην αγορά, οπότε μάλλον θα περιμένεις λιγάκι ακόμα μέχρι να λειτουργήσεις ως gaming machine με type-C το laptop σου. Προς το παρόν θα το φορτίζεις μόνο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...