Προς το περιεχόμενο

Screen Flickering σε λαπτοπ ASUS TUF A15 FA507NU-LP031


LightBringer74

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, greekfragma είπε

κάτι τρέχει στο background κρυμμένο και στη μπάρα και προκαλεί το τρεμόπαιγμα στο layout.

Δεν ξέρω αν είναι μόνο αυτό γιατί και όλα αυτά τα πράσινα δεν είναι normal.

1 ώρα πριν, LightBringer74 είπε

Και εγω αυτο πιστευω, καθως δεν το κανει σε ενα συγκεκριμενο σημειο, αλλα σε συγκεκριμενη εφαρμογη. Σχετικά με τα γραφικά, πάει πουθενά το μυαλό σου στο τι μπορεί να ευθύνεται;

@manolis940

Μπορεί να είναι από Drivers, λειτουργικό μέχρι και Hardware πρόβλημα. Μπορείς να δοκιμάσεις μέσα απ΄τις ρυθμίσεις της NVIDIA να εκκινείς την εφαρμογή με την κάρτα γραφικών και το ανάποδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@manolis940 σημερα ημουν σε ενα meeting zoom για περιπου 1 ώρα, το οποίο ηταν screen sharing και ειχα ακριβως τις ιδιες ρυθμισεις (60hz, power saving options κλπ) και δεν μου το εκανε ουτε μια φορα. Επισης επαιζα resident evil 4 περιπου για 6 ωρες αυτες τις μερες και δεν μου εκανε απολυτως τιποτα. Κατι μου λεει οτι θα καταληξω σε φορματ, και αν το ξανακανει απλα το στελνω support για επισκευη... απλα μου φαινεται φουλ περιεργο που δεν μπορω να βρω καποιον με παρομοιο προβλημα πουθενα στο διαδικτυο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα παιδια! Καθως ειμαι φοιτητης, σημερα βρηκα τον χρονο να καθησω να κανω clean install τα παντα στο λαπτοπ. Στην διαδικασια της εγκαταστασης και αρχικων ρυθμισεων του λαπτοπ αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα με το αρχικο (τρεμοπαιγμα στο πανω μερος), στην αρχη οχι τοσο εντονο, και επειτα με μεγαλη μαυρη γραμμη οπως φαινεται στα βιντεο... Απο οτι καταλαβαινω θα χρειαστει να στειλω το λαπτοπ για επισκευη, ωστοσο πριν το κανω αυτο, υπαρχει καποιος απο εσας που να μπορει να καταλαβει τι μπορει να ειναι; Το λινκ για το google drive που ανεβασα τα 3 βιντεο ειναι αυτος:

https://drive.google.com/file/d/1Mjws42IN0PSMGHWXSLt8OdxoqSiFc4Ew/view?usp=sharing

Ευχαριστω ολοψυχα για οποιον ασχοληθει να μου απαντησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LightBringer74 είπε

Καλησπερα παιδια! Καθως ειμαι φοιτητης, σημερα βρηκα τον χρονο να καθησω να κανω clean install τα παντα στο λαπτοπ. Στην διαδικασια της εγκαταστασης και αρχικων ρυθμισεων του λαπτοπ αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα με το αρχικο (τρεμοπαιγμα στο πανω μερος), στην αρχη οχι τοσο εντονο, και επειτα με μεγαλη μαυρη γραμμη οπως φαινεται στα βιντεο... Απο οτι καταλαβαινω θα χρειαστει να στειλω το λαπτοπ για επισκευη, ωστοσο πριν το κανω αυτο, υπαρχει καποιος απο εσας που να μπορει να καταλαβει τι μπορει να ειναι; Το λινκ για το google drive που ανεβασα τα 3 βιντεο ειναι αυτος:

https://drive.google.com/file/d/1Mjws42IN0PSMGHWXSLt8OdxoqSiFc4Ew/view?usp=sharing

Ευχαριστω ολοψυχα για οποιον ασχοληθει να μου απαντησει

Τσεκαρε μήπως βγάλανε και άλλο BIOS.

Στο κάνει αφού είναι για λίγη ώρα αναμένο?

Είναι έντονο φαίνεται.. λογικά κάτι επαφή δεν γίνεται καλα στην οθόνη, κρατα βίντεο κτλ και μιλα με την Asus Hellas μήπως και βγάλεις ποίο άμεσα λύση απο το πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@valantis123 το κανει αραια και που, τυχαινει να μην το κανει για ολοκληρη βδομαδα, αλλα αυτα που ειναι τραβηγμενα στο βιντεο μου τα εκανε ολα απανωτα, σε λιγοτερο απο 10 λεπτα, και πανω στο φορματ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...