Προς το περιεχόμενο

Hp smart tank 580 ! Ναι ή όχι???


panoszavra
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από gatos74,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αρκετή έρευνα κατέληξα στο παραπάνω εκτυπωτή. Ήμουν ένα βήμα πριν την αγορά του, μέχρι που διάβασα τα σχόλια  του παρακάτω θέματος.  

Διαφωτίστε με σας παρακαλώ. Τι εναλλακτικές έχω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω τον Epson EcoTank L3110 από το 2020 περίπου. Βγάζει καλές ασπρόμαυρες και ε καλές έγχρωμες φωτοτυπίες για εμένα τουλάχιστον. Είχα κάποια ψιλό χαζά, δεν με εκτύπωνε κάποια χρώματα αλλά με το clean heads όλα οκ (λογικά θέλει να εκτυπώνεις για να είναι οκ). Τι είναι αυτό που σε προβληματίζει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με προβληματίζει το γεγονός ότι ήταν πολύ θελκτική η περίπτωση του smart tank 580 σε σχέση με την τιμή του με την επιστροφή 50 ευρώ της hp, αλλά οι γνώστες περί εκτυπωτών όχι μόνο δεν προτείνουν την hp αλλά την αποφεύγουν. 

Επεξ/σία από panoszavra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, gatos74 είπε

Oχι....

Σου έχω απαντήσει σε άλλο τόπικ.

Εάν δεν σου είναι κόπος μπορείς να μου πεις το γιατί όχι ;(πέρα από το γεγονός ότι οι 540 και 640 είναι φωτογραφικοί εκτυπωτές.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panoszavra είπε

Εάν δεν σου είναι κόπος μπορείς να μου πεις το γιατί όχι ;(πέρα από το γεγονός ότι οι 540 και 640 είναι φωτογραφικοί εκτυπωτές.)

Δεν υπαρχει σοβαρη υποστηριξη εκτος εγγυησης. Αν σου χαλασει μετα το περας της εγγυησης θα καταληξεις να τον στειλεις και να παρεις καινουριο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βουλώνουν οι inkjet αν δε χρησιμοποιηθούν για κανα μηνα και μετα τρέχα γύρευε

εγω θα προτεινα ασπρομαυρο laser (για να κρατήσεις χαμηλά το κόστος)

εχεις αναρωτηθεί αν χρειάζεσαι όντως χρώμα; τον θες για καμια πρόχειρη εκτύπωση ή για φωτογραφίες;

Επεξ/σία από somt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κύριος όγκος θα είναι ασπρόμαυρες αλλά λόγω παιδιού θα βγάζω και αρκετές έγχρωμες. Δεν είχα σκοπό να έχει και φωτογραφικές ικανότητες , αλλά κάποιες προτάσεις που μου έγιναν από canon μεριά είναι καλές περιπτώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο τις παροτρύνσεις των φιλων εδω και εγω εγκατελειψα το ονειρο τωn ΗP και τεινω σε ενα απο τους παρακατω

EPSON ET-2850 (με αυτοματη διπλη εκτυπωση αλλα καπως ακριβουτσικος 300 ευρω στο eshop)

EPSON 3260 (χωρις auto duplex 260 ευρω , αλλα εχω δει πολυ καλες κριτικες.  με δωροεπιταγη 30 ευρω)

Μαλλον στον πρωτο θα παω .

ΥΓ : ΗP 8610 forever 😄

Υπαρχει περιπτωση να πουλησω τον παλιο HP 8610 για ανταλακτικα ή τον παω κατευθειαν για ανακύκλωση ? το scanner του παντως λειτουργει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makisman1973 είπε

 

Υπαρχει περιπτωση να πουλησω τον παλιο HP 8610 για ανταλακτικα ή τον παω κατευθειαν για ανακύκλωση ? το scanner του παντως λειτουργει κανονικα

🤣😂 🤣😂 🤣😂 🤣😂 🤣😂 🤣😂

Μπα σε καλό σου μεσημεριάτικα! Κόντεψα να πνιγώ!😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, highpriest είπε

🤣😂 🤣😂 🤣😂 🤣😂 🤣😂 🤣😂

Μπα σε καλό σου μεσημεριάτικα! Κόντεψα να πνιγώ!😅

ειναι συλλεκτικο κομματι , σκεψου το 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, makisman1973 είπε

Μετα απο τις παροτρύνσεις των φιλων εδω και εγω εγκατελειψα το ονειρο τωn ΗP και τεινω σε ενα απο τους παρακατω

EPSON ET-2850 (με αυτοματη διπλη εκτυπωση αλλα καπως ακριβουτσικος 300 ευρω στο eshop)

EPSON 3260 (χωρις auto duplex 260 ευρω , αλλα εχω δει πολυ καλες κριτικες.  με δωροεπιταγη 30 ευρω)

Μαλλον στον πρωτο θα παω .

ΥΓ : ΗP 8610 forever 😄

Υπαρχει περιπτωση να πουλησω τον παλιο HP 8610 για ανταλακτικα ή τον παω κατευθειαν για ανακύκλωση ? το scanner του παντως λειτουργει κανονικα

Και τα δύο μηχανήματα (ειδικά το δεύτερο) είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ, αρκεί να ΜΗΝ απαιτείς αυτόματη διπλή όψη. Αν σου είναι απαραίτητη (κυρίως όταν θέλεις να τυπώνεις δύο σελίδες μπρος-πίσω), θα απογοητευτείς. Στην περίπτωση αυτή είναι προτιμότερο να διαλέξεις έγχρωμο laser.

Επεξ/σία από georgeole
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, makisman1973 είπε

Μετα απο τις παροτρύνσεις των φιλων εδω και εγω εγκατελειψα το ονειρο τωn ΗP και τεινω σε ενα απο τους παρακατω

EPSON ET-2850 (με αυτοματη διπλη εκτυπωση αλλα καπως ακριβουτσικος 300 ευρω στο eshop)

EPSON 3260 (χωρις auto duplex 260 ευρω , αλλα εχω δει πολυ καλες κριτικες.  με δωροεπιταγη 30 ευρω)

Μαλλον στον πρωτο θα παω .

Εγώ εκτός απροόπτου θα καταλήξω στον canon G640( ή στο G540). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, georgeole είπε

Και τα δύο μηχανήματα (ειδικά το δεύτερο) είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ, αρκεί να ΜΗΝ απαιτείς αυτόματη διπλή όψη. Αν σου είναι απαραίτητη (κυρίως όταν θέλεις να τυπώνεις δύο σελίδες μπρος-πίσω), θα απογοητευτείς. Στην περίπτωση αυτή είναι προτιμότερο να διαλέξεις έγχρωμο laser.

Χμμμμ... ακριβως για αυτο το λογο ηθελα τον 2850. Με βλεπω στον δευτερο τελικα και θα παει το χειροκινητο συνεφο . Απο λειζερ δεν εχω ιδεα ...κοστος αγορας ,αντοχη ,κοστος εκτυπωσης , ασε που με ενδιαφερει και σκαναρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, makisman1973 είπε

θα παει το χειροκινητο συνεφο

Ακριβώς αυτό. Αφού όμως δεν σε πειράζει και κάνεις τη δουλειά σου, προχώρα το.

Επεξ/σία από georgeole
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...