Προς το περιεχόμενο

Hp smart tank 580 ! Ναι ή όχι???


panoszavra
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από gatos74,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια τελευταια ερωτηση ,η διαφορα του 3251 απο τον 3260 ειναι μόνο η οθόνη ?

Ο 3260 εχει 260 ευρω και ο 3251 εχει 160 ευρω σε προσφορα .

Αν ειναι μονο η οθονη θα παω στον 3251

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makisman1973 είπε

ο 3251 εχει 160 ευρω σε προσφορα

Αν σου δίνει και 3ετή εγγύηση, μην το συζητάς. Πήγαινε να τον πάρεις μην πάει κανένας άλλος!!!😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, georgeole είπε

Αν σου δίνει και 3ετή εγγύηση, μην το συζητάς. Πήγαινε να τον πάρεις μην πάει κανένας άλλος!!!😉

απο public, ειναι γραφει μονο για επεκταση 4ετους εγγυησης 25 ευρω . Δεν ισχυει η 3ετης εγγυηση απο την epson με την εγγραφη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, makisman1973 said:

απο public, ειναι γραφει μονο για επεκταση 4ετους εγγυησης 25 ευρω . Δεν ισχυει η 3ετης εγγυηση απο την epson με την εγγραφη ?

Ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makisman1973 είπε

οκ σας ευχαριστώ παιδιά για όλα. Τον τσίμπησα . Ας ελπίσουμε να μη μου βγει κουσουρλίδικος

Μην κακομελετάς, καημένε. Όλα καλά θα πάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2023 στις 1:37 ΜΜ, makisman1973 είπε

Μετα απο τις παροτρύνσεις των φιλων εδω και εγω εγκατελειψα το ονειρο τωn ΗP και τεινω σε ενα απο τους παρακατω

EPSON ET-2850 (με αυτοματη διπλη εκτυπωση αλλα καπως ακριβουτσικος 300 ευρω στο eshop)

EPSON 3260 (χωρις auto duplex 260 ευρω , αλλα εχω δει πολυ καλες κριτικες.  με δωροεπιταγη 30 ευρω)

Μαλλον στον πρωτο θα παω .

ΥΓ : ΗP 8610 forever 😄

Υπαρχει περιπτωση να πουλησω τον παλιο HP 8610 για ανταλακτικα ή τον παω κατευθειαν για ανακύκλωση ? το scanner του παντως λειτουργει κανονικα

Να πουληθει το ξεχνας. Αν θες βαλτον για χαρισμα στο σχετικο thread μηπως καποιος το θελει για σκανερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, makisman1973 είπε

Βοηθεια !!! πως τυπωνω διπλης οψης χειροκίνητα ??? Βαζω τι ρυθμιση στην εικονα αλλα τα τυπωνει στη σειρα οχι μπρος πισω

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-09-05 003925.png

Καλημέρα καλέ μου φίλε. Χειροκίνητη διπλή όψη είναι αυτό ακριβώς που λέει η λέξη: ΧΕΙΡοκίνητα, δηλαδή με τα χέρια σου. Τυπώνεις τη μία σελίδα, τη βάζεις πάλι στην τροφοδοσία όπως θέλει το μηχάνημα και τυπώνεις την πίσω πλευρά. Για να το κάνει ΑΥΤΟΜΑΤΑ (μόνο του) το μηχάνημα, πρέπει να έχει αυτόματη διπλή όψη. Σου θυμίζω που το έγραψα λίγο παραπίσω:

«Και τα δύο μηχανήματα (ειδικά το δεύτερο) είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ, αρκεί να ΜΗΝ απαιτείς αυτόματη διπλή όψη. Αν σου είναι απαραίτητη (κυρίως όταν θέλεις να τυπώνεις δύο σελίδες μπρος-πίσω), θα απογοητευτείς. Στην περίπτωση αυτή είναι προτιμότερο να διαλέξεις έγχρωμο laser».

Στην περίπτωση όμως που είναι αρχείο με πολλές σελίδες η λύση είναι απλή: Τυπώνεις πρώτα τις μονές πχ σελίδες, μόλις βγουν τις ξαναβάζεις όπως ζητά το μηχάνημα στην τροφοδοσία, δίνεις να τυπώσει τις ζυγές σελίδες και είσαι έτοιμος. Στις δύο σελίδες μπρος-πίσω, είπαμε: είναι παίδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, georgeole είπε

Καλημέρα καλέ μου φίλε. Χειροκίνητη διπλή όψη είναι αυτό ακριβώς που λέει η λέξη: ΧΕΙΡοκίνητα, δηλαδή με τα χέρια σου. Τυπώνεις τη μία σελίδα, τη βάζεις πάλι στην τροφοδοσία όπως θέλει το μηχάνημα και τυπώνεις την πίσω πλευρά. Για να το κάνει ΑΥΤΟΜΑΤΑ (μόνο του) το μηχάνημα, πρέπει να έχει αυτόματη διπλή όψη. Σου θυμίζω που το έγραψα λίγο παραπίσω:

Ναι βρε το ξέρω , πριν τον 8610 έτσι το έκανα 😄 . Αλλά εφόσον έχει το software επιλογή δεν έπρεπε να μου βγάζει το γνωστό μήνυμα-παράθυρο "τοποθετήστε τις σελίδες ανάποδα ...." και να περιμένει να το κάνω ? Αυτό παίρνει φόρα και τυπωνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georgeole είπε

Στην περίπτωση όμως που είναι αρχείο με πολλές σελίδες η λύση είναι απλή: Τυπώνεις πρώτα τις μονές πχ σελίδες, μόλις βγουν τις ξαναβάζεις όπως ζητά το μηχάνημα στην τροφοδοσία, δίνεις να τυπώσει τις ζυγές σελίδες και είσαι έτοιμος. Στις δύο σελίδες μπρος-πίσω, είπαμε: είναι παίδεμα.

Για διπλής όψης σε μηχάνημα χωρίς υποστήριξη εγώ τυπώνω ζυγές πρώτα με αντίστροφη σειρά εκτύπωσης και μετά τις μονές με σωστή σειρά και βγαίνουν κανονικότατα ταξινομημένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Orestis_G είπε
7 ώρες πριν, georgeole είπε

Στην περίπτωση όμως που είναι αρχείο με πολλές σελίδες η λύση είναι απλή: Τυπώνεις πρώτα τις μονές πχ σελίδες, μόλις βγουν τις ξαναβάζεις όπως ζητά το μηχάνημα στην τροφοδοσία, δίνεις να τυπώσει τις ζυγές σελίδες και είσαι έτοιμος. Στις δύο σελίδες μπρος-πίσω, είπαμε: είναι παίδεμα.

Επέκταση  

Για διπλής όψης σε μηχάνημα χωρίς υποστήριξη εγώ τυπώνω ζυγές πρώτα με αντίστροφη σειρά εκτύπωσης και μετά τις μονές με σωστή σειρά και βγαίνουν κανονικότατα ταξινομημένες.

Έτσι θα το κάνω κι εγώ , αλλά μου κάνει εντύπωση ότι το software του υποστηρίζει χειροκίνητη διπλή εκτύπωση ,αλλά δεν την κάνει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2023 στις 7:07 ΠΜ, georgeole είπε

Καλημέρα καλέ μου φίλε. Χειροκίνητη διπλή όψη είναι αυτό ακριβώς που λέει η λέξη: ΧΕΙΡοκίνητα, δηλαδή με τα χέρια σου. Τυπώνεις τη μία σελίδα, τη βάζεις πάλι στην τροφοδοσία όπως θέλει το μηχάνημα και τυπώνεις την πίσω πλευρά. Για να το κάνει ΑΥΤΟΜΑΤΑ (μόνο του) το μηχάνημα, πρέπει να έχει αυτόματη διπλή όψη.

Τελικα μαλλον καποιο προβλημα δημιουργηθηκε με την εγκατασταση του software (ειχα βάλει την αυτοματη εγκατασταση της epson) . Εκανα ξανα χειροκίνητη εγκατάσταση και ολα καλα ,βγαινει πλεον το μήνυμα για αλλαγη σελίδων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανάμεσα στον ΗP 580 Epson L1250 και στον Canon g3411 ποιος θεωρητικά είναι καλύτερη επιλογή; Έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον σε αυτήν την κατηγορία ; Εκτύπωση πάνω από 500 σελίδες το μήνα έγχρωμα και ασπρόμαυρα.

Επεξ/σία από lakisss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλα πως επιβεβαιωνω οτι πηρα την καλυψη 3ετους εγγυηση της epson . Μπήκα στη σελίδα και συμπλήρωσα την φορμα . Θα ερθει καποιο mail επιβεβαίωσης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...