Προς το περιεχόμενο

[ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ/tenkeyless] Corsair K60 Pro TKL στα 49.98 Ευρω Public.gr


RX5700XTCat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φανταζομαι προκειτε για προσφορα οταν στο σκρουτζ κανει 130+ και το βρισκεις 50....

https://www.public.gr/product/perifereiaka/keyboards/gaming-keyboards/corsair-k60-pro-tkl-rgb-gaming-mixaniko-ensurmato-pliktrologio-tenkeyless-me-corsair-opx-diakoptes-kai-rgb-fotismo-gr/1720755

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο με ψηνει ασχημα εχω ηδη μηχανικο αλλα περασαν και 6 χρονια οποτε βλεπω να το χτυπαω. 

Ειναι πληκτρολογιο 160 ευρω απο οτι βλεπω στην εξελιξη τιμης του skroutz. Οπτικο μηχανικοι διακοπτες γραφει δεν πρεπει να υπαρχουν πολλα πληκτρολογια με υπερυθρες στα κουμπια τους. 

 

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυτο με ψηνει ασχημα εχω ηδη μηχανικο αλλα περασαν και 6 χρονια οποτε βλεπω να το χτυπαω. 

Ειναι πληκτρολογιο 160 ευρω απο οτι βλεπω στην εξελιξη τιμης του skroutz. Οπτικο μηχανικοι διακοπτες γραφει δεν πρεπει να υπαρχουν πολλα πληκτρολογια με υπερυθρες στα κουμπια τους. 

 

Screenshot_2.png

Φαινεται οντως για ευκαιρια και σκεφτομαι να το τσιμπησω, τωρα εχω ενα creative vanguard k08 που εχει και αυτο κατι custom διακοπτες. Εχει κρατησει μια 5 ετια και νομιζω πως ειναι ωρα...

 

Επεξ/σία από RX5700XTCat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο κακό είναι πως όταν βλέπετε πραγματικά καλή προσφορά στο  public έχει πολλές πιθανότητες να πέσει άκυρο με το τσουβάλι...

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, RX5700XTCat είπε

Φαινεται οντως για ευκαιρια και σκεφτομαι να το τσιμπησω, τωρα εχω ενα creative vanguard k08 που εχει και αυτο κατι custom διακοπτες. Εχει κρατησει μια 5 ετια και νομιζω πως ειναι ωρα...

 

Ειναι ωρα φαινεται πολυ δυνατο και για gaming θα ειναι εξαιρετικο. Εχω ενα mantistek του 50αρικου το οποιο πηρα 23 ευρω το 2017 ειναι πολυ καλο αλλα θελω να δοκιμασω και πληκτρολογιο τετοιας αξιας. Στα συν οτι ειναι και tenkeyless οποτε μεγαλυτερο μερος για το ποντικι πανω στο γραφειο. Πρεπει να ειναι τρομερο στο γραψιμο με καποια review που ειδα. Αναμενω να μπει στο 50αρικο και σε καταστημα που εχει το skroutz και το περνω για να γλιτωσω και τα μεταφορικα απο το public. 

3 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Το μόνο κακό είναι πως όταν βλέπετε πραγματικά καλή προσφορά στο  public έχει πολλές πιθανότητες να πέσει άκυρο με το τσουβάλι...

Απο οτι φαινεται κανει προσφορες τις τελευταιες μερες η corsair οπως και το Κ63 στο αλλο θεμα οποτε κατα 99% ειναι legit η προσφορα. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, djkostas84 είπε

Καλά αν κρίνουμε πως το Κ70 me OPX έχει 100€, τα 140 για το Κ60 είναι απλώς άτοπα και τα 50€ είναι απλώς μια λογική τιμή.

Τι ανωτερο εχει το k70 σε σχεση με το παραπανω μοντελο; Παρατηρω καποια media keys, ενα wrist rest και κατι αλλα μπιχλιμπιδια αλλα περα απο αυτο, οι διακοπτες ειναι ιδιοι και σαν πληκτρολογιο, για εμενα, δεν εχει κατι που να δικαιολογει τα 50 παραπανω ευρω....

Επεξ/σία από RX5700XTCat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

 Πρεπει να ειναι τρομερο στο γραψιμο με καποια review που ειδα.

Ειναι και θεμα γουστου τα switch αλλα απο απο τα specs Που βλεπω, ειναι Linear, εχει actual force 45 γραμμαρια πραγμα που σημαινει οτι θα δινει παρομοια αισθηση/εμπειρια με τα chery mx red. Επειδη το πληκτρολογιο μου ειναι με mx red για gaming Καλο ειναι για πληκτρολογηση ουτε καν, τα λαθη απο τα κατα λαθος πατηματα πανε συννεφο προσωπικα δεν με βολευει καθολου. Αν ειχε tackile η εστω clicky swtich θα το ειχα παραγγειλει ηδη, Linear διακοπτη ομως προσωπικα δεν...

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ειναι και θεμα γουστου τα switch αλλα απο απο τα specs Που βλεπω, ειναι Linear, εχει actual force 45 γραμμαρια πραγμα που σημαινει οτι θα δινει παρομοια αισθηση/εμπειρια με τα chery mx red. Επειδη το πληκτρολογιο μου ειναι με mx red για gaming Καλο ειναι για πληκτρολογηση ουτε καν, τα λαθη απο τα κατα λαθος πατηματα πανε συννεφο προσωπικα δεν με βολευει καθολου. Αν ειχε tackile η εστω clicky swtich θα το ειχα παραγγειλει ηδη, Linear διακοπτη ομως προσωπικα δεν...

Κοιτα για πληκτρολογηση θα προτεινω brown διακοπτες. Καφε εχω και δεν κανω λαθος στην πληκτρολογηση ποτε και ειναι και αρκετα γρηγοροι και για gaming. Και οι κοκκινοι κατι ενδιαμεσο λενε οτι ειναι αλλα επι το πλειστον ειναι gaming ενω η μπλε ειναι καθαρα typing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κοιτα για πληκτρολογηση θα προτεινω brown διακοπτες. Καφε εχω και δεν κανω λαθος στην πληκτρολογηση ποτε και ειναι και αρκετα γρηγοροι και για gaming. Και οι κοκκινοι κατι ενδιαμεσο λενε οτι ειναι αλλα επι το πλειστον ειναι gaming ενω η μπλε ειναι καθαρα typing.

Ο Brown που λες ειναι ο ενδιαμεσος διακοπτης αναμεσα σε Blue και red. Εχει χαμηλοτερο actual force απο τν blue που σημαινει οτι εχει πιο ελαφρυ πατημα, αλλα διαθετει το tactile feedback του blue και καταλαβαινεις ποτε κανει register το πληκτρο που πατησες. Ο κοκκινος για εμενα δεν κανει καθολου για πληκτρολογηση, εχω mx red τοσα χρονια και δεν καταφερα να το συνηθισω ποτε στο γραψιμο, σχεδον παντα παταω πληκτρα καταλαθος και σβηνω-γραφω, καθως δεν σου δινουν  κανενα feedback οτι πατησες το πληκτρο και απλα πας να διαβασεις τι πληκτρολογησες και βλεπεις οτι πατησες και αλλα πληκτρα μαζι 😋

Αν και στην πλειοψηφια νομιζω οι Linear ειναι οι αγαπημενοι διακοπτες του κοσμου, προσωπικα πληκτρολογιο με Linear διακοπτη δεν ξανα  παιρνω τσαμπα να μου το διναν.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pwpwpw είπε

Οι Brown που λες ειναι ο ενδιαμεσος διακοπτης αναμεσα σε Blue και red. Εχει χαμηλοτερο actual force απο τν blue που σημαινει οτι εχει πιο ελαφρυ πατημα, αλλα διαθετει το tactile feedback του blue και καταλαβαινει ποτε κανει register το πληκτρο που πατησες. Ο κοκκινος για εμενα δεν κανει καθολου για πληκτρολογηση, εχω mx red τοσα χρονια και δεν καταφερα να το συνηθισω ποτε στο γραψιμο, παντα παταω πληκτρο καταλαθος και σβηνω-γραφω καθως δεν σου δινουν  κανενα feedback οτι πατησες το πληκτρο και απλα πας να διαβασεις τι πληκτρολογησες και βλεπεις οτι πατησες και αλλα πληκτρα μαζι 😋

Αν και στην πλειοψηφια νομιζω οι Linear ειναι οι αγαπημενοι διακοπτες, προσωπικα πληκτρολογιο με Linear διακοπτη δεν ξανα  παιρνω τσαμπα να μου το διναν.

Εχεις δικιο οι κοκκινοι ειναι καθαρα gaming οι μπλε καθαρα typing και οι καφε κατι ενδιαμεσο εχουν τα καλα και των 2. Το καλυτερο ειναι να δοκιμασεις πληκτρολογιο πριν αγορασεις σε καποιο plaisio public καταστημα που εχουν πολλα να δεις τι σε βολεβει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Εχεις δικιο οι κοκκινοι ειναι καθαρα gaming οι μπλε καθαρα typing και οι καφε κατι ενδιαμεσο εχουν τα καλα και των 2. Το καλυτερο ειναι να δοκιμασεις πληκτρολογιο πριν αγορασεις σε καποιο plaisio public καταστημα που εχουν πολλα να δεις τι σε βολεβει. 

Με βολευει οτιδηποτε δεν ειναι Linear😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...