Προς το περιεχόμενο

[ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ/tenkeyless] Corsair K60 Pro TKL στα 49.98 Ευρω Public.gr


RX5700XTCat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τραγικος λιγακι ας παρει μεμβρανης αν δεν μπορει τα μηχανικα. 

Για αυτό υπάρχουν τόσα διαφορετικά switches για όλα τα γούστα, δεν φταίει το μηχανικό γενικότερα, απλά δεν του κάθονται οι συγκεκριμένοι διακόπτες. Linear διακόπτης με  1mm actual travel  και 45gr actual force λογικό είναι ειδικά στην αρχή χωρίς εξοικείωση να πατάς ότι να ναι.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις το πηρα.

Ερχομαι απο πληκτρολογιο που ειχε ηδη 45g actuation force οποτε δεν εχω προβληματα τυπου ΄΄ πατησα κουμπι καταλαθος΄΄.

Ωραια γραμματοσειρα, και γενικα ωραια εμφανιση. Για το προγραμμα θα ενημερωσω σε λιγακι.

Καλουτσικο προγραμματακι, εχει αρκετες επιλογες για φωτισμο και μπορεις να σεταρεις μακρο.

Επεξ/σία από RX5700XTCat
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, RX5700XTCat είπε

Μολις το πηρα.

Ερχομαι απο πληκτρολογιο που ειχε ηδη 45g actuation force οποτε δεν εχω προβληματα τυπου ΄΄ πατησα κουμπι καταλαθος΄΄.

Ωραια γραμματοσειρα, και γενικα ωραια εμφανιση. Για το προγραμμα θα ενημερωσω σε λιγακι.

Καλουτσικο προγραμματακι, εχει αρκετες επιλογες για φωτισμο και μπορεις να σεταρεις μακρο.

Αρχικα καλοριζικο!

Για να λες ειχες ηδη πληκτρολογιο με 45g actual force να υποθεσω ειχες cherry mx red πριν? Αν ναι το 1mm actual travel που εχει αυτο (τα mx red εχουν 2mm) παλευεται? Δεν το κανει υπερβολικο ευαισθητο στην πληκτρολογηση κειμενου? Αυτο λογικα με το που τα αγγιξεις καποιο πληκτρο εχει κανει ηδη register στο pc.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Αρχικα καλοριζικο!

Για να λες ειχες ηδη πληκτρολογιο με 45g actual force να υποθεσω ειχες cherry mx red πριν? Αν ναι το 1mm actual travel που εχει αυτο (τα mx red εχουν 2mm) παλευεται? Δεν το κανει υπερβολικο ευαισθητο στην πληκτρολογηση κειμενου? Αυτο λογικα με το που τα αγγιξεις καποιο πληκτρο εχει κανει ηδη register στο pc.

Ευχαριστω πολυ!

Πριν απο αυτο ειχα, το Creative Vanguard K08 που εχει custom OMRON διακοπτες στα 1.5mm. Ειναι παντως αρκετα αισθητο το ποσο γρηγορα κανει register στον υπολογιστη οπως ειπες και εσυ, ειδικα οταν το εχεις στην ρυθμιση των 8khz. Σχετικα με την πληκτρολογηση, οφειλω να πω πως αν βιαζεσαι πολυ σιγουρα θα κανεις καποιο λαθος. Γραφοντας αυτο το κειμενο πατησα το backspace γυρω στις 7-8 φορες, οπως θα εκανα και με το προηγουμενο ( δεν εχω μαθει να πληκτρολογω τυφλα η γενικοτερα σωστα).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot_20230902_230136_Chrome.jpg.f14d853553df4a7a4508ce62da7294a9.jpgΕίναι το UK layout με ελληνικά; ^^

Η το us layout με ελληνικά;

Συνήθως η corsair έχει το UK ως ελληνικό (enter σε 2 σειρές)

Επεξ/σία από Spyrus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το τσίμπησα κ εγώ και περιμένω να δω αν θα φάω άκυρο η όχι , ξέρετε αν υπάρχει μαξιλαράκι τύπου razer να αγοραστεί έξτρα ας πούμε ? Γιατί έχω το ornata τώρα και με βόλεψε το μαξιλάρι πολύ. Επίσης σε σχέση το ορνατα με αυτό ποιο είναι καλύτερο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spyrus είπε

Screenshot_20230902_230136_Chrome.jpg.f14d853553df4a7a4508ce62da7294a9.jpgΕίναι το UK layout με ελληνικά; ^^

Η το us layout με ελληνικά;

Συνήθως η corsair έχει το UK ως ελληνικό (enter σε 2 σειρές)

US με ελληνικους χαρακτηρες κατω απο ορισμενα γραμματα, δεν εχει το περιεργο εντερ που εχουν τα υκ

1 ώρα πριν, AcidRain1 είπε

Επειδή το τσίμπησα κ εγώ και περιμένω να δω αν θα φάω άκυρο η όχι , ξέρετε αν υπάρχει μαξιλαράκι τύπου razer να αγοραστεί έξτρα ας πούμε ? Γιατί έχω το ornata τώρα και με βόλεψε το μαξιλάρι πολύ. Επίσης σε σχέση το ορνατα με αυτό ποιο είναι καλύτερο ?

Για ποια εκδοση του ορνατα αναφερεσαι;;

επισης https://www.skroutz.gr/c/250/diafora-perifereiakwn.html?keyphrase=wrist+rest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...