Προς το περιεχόμενο

NBA 2K24 [PS4][Xbox One][PS5][Xbox Series X][Switch]


momotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσημη κυκλοφορία: 8/9/23

Επίσημο site: https://nba.2k.com/2k24/

spacer.png

 

spacer.png

 

Φέτος προβλέπω λιγότερο grind,λόγω έλλειψης χρόνου και χώρου oπότε πήγε για δίσκο στα 63.

Spoiler

spacer.png

 

Επεξ/σία από momotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τα βλέπετε φέτος τα πράγματα με την αφαίρεση του auction house και με το salary cap;

Γιατί εμένα μου φαίνεται καλύτερο για όσους παίζουμε casual και δεν έχουμε ούτε χρόνο για να grindάρουμε τα no life challenges της 2Κ και ούτε φυσικά τη διάθεση να ξοδεύουμε χρήμα σε ένα παιχνίδι που ήδη έχουμε προπληρώσει.

Πιστεύω ότι o περισσότερος κόσμος φέτος δεν θα χώσει χρήμα και έτσι όσοι είμαστε casuals δεν θα αντιμετωπίζουμε all stars teams και καμμένους no lifers. Προσωπικά είμαι 41 και δεν έχω ούτε την όρεξη αλλά ούτε και την πολυτέλεια να διαθέτω καθημερινά τόσο χρόνο που ζητάνε τα σημερινά video games.

Δεν το έχω αγοράσει ακόμα, περιμένω τα πρώτα patches και να μπει σε προσφορά στο store γιατί πιστεύω ότι δεν αξίζει τα 60+ που ζητάνε εκτός απ΄το crossplay (αυτός είναι και ο κυρίως λόγος που λέω να το αγοράσω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμεικτα συναισθηματα για το player market τους το δινω οτι δεν χρειαζεται να τζογαρεις και απλα αγοραζεις την καρτα που επιθυμεις αλλα δεν ειμαι αισιοδοξος πως θα τσουλησει το πραγμα μεσα στη χρονια

προς το παρον οι τιμες ειναι φυσιολογικες για ξεκινημα του παιχνιδιου αλλα πολυ default πχ ολοι οι amethyst 140k rubies 70k πρεπει καπως να δημιουργησουν μπατζετ καρτες

μεγαλη αυξηση στα mt που κερδιζεις μετα απο καθε game πχ domination ειναι 5κ καθε νικη και στα online αντιστοιχα.. απο την αλλη δεν κερδιζεις πλεον mt απο μικροπωλησεις badges,shoes,boosts,jerseys,coaches

να περιμενεις all star teams και φετος ηδη βλεπω αρκετους να κυκλοφορουν με τον lvl40 irving απο την πρωτη μερα γιατι πολυ απλα με 80 ευρω σκιπαρεις ολα τα levels+αγοραζουν ολα τα σετς με τους amethysts

salary cap mode ευχαριστο και γρηγορο αλλα παλι το unlimited εχει τα βαρια rewards

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, drew13 είπε

τους το δινω οτι δεν χρειαζεται να τζογαρεις και απλα αγοραζεις την καρτα που επιθυμεις

Εγώ θα πω επιτέλους!! Μπασκετ θέλω να παίζω όχι να τζογαρω και να περναω ατέλειωτες ώρες μέσα στα μενού για καρτες που μέσα σε λιγοτερο από ένα μήνα θα έχουν χάσει την αξία τους, θα πρεπει να πωληθούν εγκαίρως για να αγοραστούν καινούργιες κανοντας ατέλειωτες ώρες snipe κτλ κτλ κτλ...

1 ώρα πριν, drew13 είπε

να περιμενεις all star teams και φετος ηδη βλεπω αρκετους να κυκλοφορουν με τον lvl40 irving απο την πρωτη μερα γιατι πολυ απλα με 80 ευρω σκιπαρεις ολα τα levels+αγοραζουν ολα τα σετς με τους amethysts

Αδερφέ αυτους δεν τους αποφεύγεις πλεον σε κανένα παιχνιδι που είναι p2w, σημεία των καιρών... Οπου μπορούν ορισμενοι να αγοράσουν skills με χρήματα απλα θα το κανουν. Δικοπο μαχαίρι απο την αλλη και τα challenges για nolifers, δηλαδή ή θα έπρεπε να χωσεις χρήμα ή να αφιερώνεις αρκετές ώρες σχεδόν σε καθημερινή βαση.

1 ώρα πριν, drew13 είπε

salary cap mode ευχαριστο και γρηγορο αλλα παλι το unlimited εχει τα βαρια rewards

Συμφωνώ κι ενας ακομα λογος που θέλω να το πάρω είναι και αυτό το mode που δεν θελει χρονο και χρημα και μεχρι στιγμης τουλαχιστον εχει πιο ισορροπημένα rewards, γιατι στα προηγούμενα με το Limited αν εχανες ενα ή δυο δαχτυλίδια δεν είχε και τόσο νόημα μετά.

Σορρυ ξέχασα να σε ρωτησω, τα settings δουλεύουν; Μπορεις να τα αποθυκευσεις ώστε να μην χρειαζεται να κανεις το ίδιο κάθε φορά πριν απο ενα παιχνίδι όπως πέρσι πχ; Πέρσι δούλευαν μονο στην άμυνα θυμάμαι στην επιθεση έπρεπε να επιλέξεις palybook κτλ. Έχουν αλλάξει κάτι στα μενού των tactics, ή όταν παίρνεις time out πχ;

Επεξ/σία από Basilhs1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps4 που παιζω οπως περσι τα settings μονο της αμυνας αποθηκευονται και γενικα τα μενου ingame ειναι ιδια

παντως πρεπει να διορθωσουν και το τραγικο 60% tax αν θελεις να ξαναπουλησεις μια καρτα που αγορασες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Basilhs1982 είπε

για όσους παίζουμε casual και δεν έχουμε ούτε χρόνο για να grindάρουμε

 πιστεύω ότι δεν αξίζει τα 60+ 

Εννοείται οτι δεν αξίζει.Σε σχέση με το 23 θα σου φανεί σαν ένα μικρό update άνευ ουσίας.

Πας λοιπόν για bf στα μισά που θα βγεί.

Απο την άλλη αν είσαι regular,οι προσθήκες είναι αισθητές,απο τα ολίγα που αλίευσα προσφάτως.

Περισσότερα για αυτές μόλις το αρχίσω γιατι η αγορά απο σκρούτζ ακυρώθηκε(με έστησαν 2 φορές!!!)και πλέον το αγόρασα στα 80.

Spoiler

spacer.png

Κατέβασμα στο τσακ μπαμ.

Spoiler

spacer.png

To auction κάτω απο 50κ profit τη μέρα δεν έπεφτε btw,ένας βασικός λόγος που δεν άξιζε να πληρώσεις packs,πλέον μένει να δώ αν το afk θα βγάζει mt οπως στα προηγούμενα η αν το πατσάρανε κι αυτο.

Τα modes που γράφει ο drew 13 δε τα κοίταξα ούτε λχ τα περι kobe,τα eras γενικώς αποφεύγω τα spoiler μέχρι να το πιάσω,γενικώς βλέπω θετκές αντιδράσεις,είδωμεν..

Αυτα.

Επεξ/σία από momotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@momotis στο Σκρουτζ έχουν χασει τ' αυγά και τα πασχαλιά... η εξπρές παράδοση τους μαρανε...

Επεξ/σία από Basilhs1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιμιο το κονσεπτ με το σετ των 9 καρτων μεσω ευκολων challenges που λογικα θα εχουμε καθε εβδομαδα αλλα δεν αρκει πρεπει να ανεβασουν ρυθμους γιατι το χασμα μεταξυ nms-pay to win ειναι πιο μεγαλο απο ποτε

με τους ρυθμους που βγαζουν καινουριο κοντεντ και τα 50αρια που πετανε δεξια και αριστερα για να ολοκληρωσουν καθε καινουριο σετ μεχρι τον diamond shaq βλεπω να σπανε το ρεκορ εσοδων τους στο χαλαρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρώτη εικόνα απο ενα 2ωρο χτές.

Στο Myteam.Βελτιωμένα γραφικά,πιο ομαλή κίνηση,νέα animations.

Πολλά agendas,δίνει εύκολα παίκτες.

Δεν φαίνεται να λείπει το auction τελικά.

Για 3 αστέρια στο domination έπρεπε να βάλω πιο πάνω και απο emerald.

Στο City.Πιο smooth κίνηση,καλύτερα textures.Με 60lvl είναι εμπειρία το online.🫡

To app για μια ακόμα φορά δεν βγάζει σωστό προφίλ.1000 vc ο αγώνας και πάνω κάτω τα ίδια με τα προηγούμενα(rebirth κτλ).

Γενικά βελτιωμένο αν το συνεχίσουν με το πολύ content θα'ναι ότι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη διαφορά φέτος με τα lvl στα 2 modes.Ανεβαίνεις σφαίρα και δίνει αβέρτα xp win or loose που δεν αξίζει αυτο.

spacer.png

Δεν υπάρχει game που να μην έχω δει νέο animation!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το τίμησα κι εγώ χθες, είπα δεν βαριέσαι, έτσι κι αλλιως κυρίως λογο του crossplay και λογο του οτι έχουν φτιαξει αρκετά πραγματακια και μιας και δεν με ενθουσιάζει κανένα άλλο game τελευταία, θα με απασχολήσει σίγουρα όλο το χειμώνα και την άνοιξη.

Σε σχέση με τα προηγούμενα βλέπω μια καλύτερη ισορροπία να το πω γενικότερα σε όλο το gameplay, τουλάχιστον μέχρι  στιγμής.

Η αλλαγή που έκαναν με το auction house τελικά μαλλον καλυτερα θα είναι. Έχοντας παίξει αρκετά FUT στο παρελθον, απο ενα σημείο και μετα κατέληγε εντελώς τζόγος. Είχες δυο επιλογές, ή να τα χωνεις ή να περνάς παρα πολυ χρονο στο μάρκετ.

Τέλος το κοινό lvl στα δύο modes προσωπικα μονο θετικά μπορω να το δω 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρόπαια που στα παλαιότερα 2κ δεν ηταν τόσο σπάνια.

 

Spoiler

spacer.png

Spoiler

spacer.png

Spoiler

spacer.png

Spoiler

spacer.png

Spoiler

spacer.png

Richmond απο pack και upgrade amethyst με 30 3pt.

Πλέον μένει να πετύχω τους υπόλοιπους απο το collection σε προσφορά για τον ΚΕΜP.

Mε τους κάτωθι rubies,3 star στο domination χαλαρά.

spacer.png

 

Επεξ/σία από momotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@momotis πως σου φαίνεται η απουσία του auction house;; Εμένα πάντως δεν μου λείπει καθόλου 😛

Σε συνδυασμό με το κοινό level up βρίσκω χρόνο και διάθεση να παίξω και καριερίτσα που τις προηγούμενες χρονιές έπαιζα κάνα μήνα και μετά την παρατούσα κυρίως λόγο έλλειψης χρόνου.

Μετά από σχεδόν 10 μέρες που το έχω στην κατοχή μου (next gen) και έχοντας παίξει σχεδόν καμιά 40αριά ώρες, νομίζω ότι είναι το καλύτερο από τα τελευταία 4 που έχω παίξει συνεχόμενα. Ελπίζω να μην κάνουν κανένα τρελό update και τα γυρίσουν όλα τούμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Basilhs1982 είπε

@momotis πως σου φαίνεται η απουσία του auction house;; Εμένα πάντως δεν μου λείπει καθόλου 😛

 

Όπως τα είπες είναι.

Πλέον είμαι lvl 18 και στα 2 modes σε τόσες λίγες μέρες.

Επιπλέον οι παίκτες είναι πιο φθηνοί για όλους.

Πρόβλημα είχα μόνο στο online με κολλήματα το crossplay,το βαλα off και έφτιαξε.

Χθές έπαιξα με έναν unlimited,είχε καλύτερη ομάδα με diamonds.

Eίμουν +10 μέχρι την 3η.

Στην 4η σκάει ένας KOBE και με τελείωσε μόνο με 3ποντα.

Έμπαιναν όλα σερί,δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο.Έχασα με 10.Διάβασα κάτι περι ζεν  κτλ.

Ένα αλλο ήταν ενα glitch που σου έδινε 1 deluxe pack για εναν gold των 1000μτ στο exchange,2  κάθε 2 ώρες.

Τo πατσάρανε.

Χθές έδινε personal locker code με εγγραφή στο nba id.Τον πήρα αλλα δεν τον δέχεται.

Τέλος ενα καλό είναι οτι δεν πατάνε quit λόγω μπαν,οπότε τον τρώνε λεβέντικα,οπως και αν λχ στο tto παιζουν με ψηλό μόνιμα σε ρακέτα,ο αλγόριθμος το πιάνει και σου δίνει boost στα σούτ ακόμα και με μέτριο rating.

Γενικά καλύτερο απο τα προηγούμενα,φτάνει να δίνουν κόντεντ όπως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...