Προς το περιεχόμενο

Mini PC Ace Magician AMR5 Ryzen 5 260 € [ΤΕΛΟΣ]


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, gust είπε

Με τρώει το χέρι ρε σεις αλλά νομίζω ότι θα μείνει αχρησιμοποίητο....... για main office (office-pdf-surfing-streaming) μηχανακι νομίζω είναι ταμαμ και λόγω form factor (αλλά αυτό το κάνω και με to παλιό laptop 10 ετίας) για ελαφρύ gaming νομίζω ότι θα έχουμε προβλημα με την vega gpu (low settings-720p-για παλιότερα games) για νεα games ουτε λόγος, ειδικά αν το δω σε βάθος 2 ετίας....

Μήπως να ρίξω το 260αρι με κάτι ακόμα για upgrade στον αρχαίο fx8350 του gaming pc?

Ανόμοια πράματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το συγκεκριμένο minipc έρχεται απο Κίνα (σύμφωνα με το geekbuing). Έχετε κάποια πρόσφατη εμπειρία σχετικά με τους χρόνους (δηλ. σε πόσο καιρό θα έρθει Ευρώπη και μετά σε εμάς). Η κατάσταση της παραγγελίας μου 2 ημέρες τώρα δεν έχει αλλάξει: Payment Confirmed(Processing). Πότε να περιμένουμε κάποια εξέλιξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, tempo said:

το συγκεκριμένο minipc έρχεται απο Κίνα (σύμφωνα με το geekbuing). Έχετε κάποια πρόσφατη εμπειρία σχετικά με τους χρόνους (δηλ. σε πόσο καιρό θα έρθει Ευρώπη και μετά σε εμάς). Η κατάσταση της παραγγελίας μου 2 ημέρες τώρα δεν έχει αλλάξει: Payment Confirmed(Processing). Πότε να περιμένουμε κάποια εξέλιξη;

Από πρόσφατη παραγγελία τον Αύγουστο που είδα με αποστολή από Κίνα, σε 4 μέρες έφθασε στο αεροδρόμιο τους. Μετά σε 3 μέρες στην Ευρώπη & παρέλαβα στις 13 μέρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, driver4 said:

Από πρόσφατη παραγγελία τον Αύγουστο που είδα με αποστολή από Κίνα, σε 4 μέρες έφθασε στο αεροδρόμιο τους. Μετά σε 3 μέρες στην Ευρώπη & παρέλαβα στις 13 μέρες.

είχες κάποια ενημέρωση για την πορεία της αποστολής; Πότε έφτασε αεροδρόμιο, Ευρώπη κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, tempo said:

είχες κάποια ενημέρωση για την πορεία της αποστολής; Πότε έφτασε αεροδρόμιο, Ευρώπη κλπ;

Ασφαλώς, με την αποστολή θα σου δώσουν tracking number. Από processing, θα αλλάξει σε shipped. Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά, είναι έμπιστο κατάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Mini PC Ace Magician AMR5 Ryzen 5 260 €
14 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Δεν το συζητάω για την cpu. Απλά το πράγμα χολαίνει στην gpu. Και το μικρούλι δεν δέχεται άλλη gpu. Για να καταλάβεις ο ταπεινός fx8350 με μια Rx580 δίνει πόνο στα 1080p σε medium settings σχεδόν σε όλα τα σύγχρονα παιχνίδια. Το μηχανάκι αν και με καλύτερο επεξεργαστή σε καθαρή επεξεργαστική ισχύ τραβάει σήμερα μονο 720p low settings. Άρα σε 2 χρονάκια θα είναι obsolete. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tempo είπε

είχες κάποια ενημέρωση για την πορεία της αποστολής; Πότε έφτασε αεροδρόμιο, Ευρώπη κλπ;

Παραγγελία από Geekbuying 30/8,αποστολη 31/8 και 9/9 έφτασε Δραμα,μάλλον αύριο θα παραλάβω !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, gust said:

Δεν το συζητάω για την cpu. Απλά το πράγμα χολαίνει στην gpu. Και το μικρούλι δεν δέχεται άλλη gpu. Για να καταλάβεις ο ταπεινός fx8350 με μια Rx580 δίνει πόνο στα 1080p σε medium settings σχεδόν σε όλα τα σύγχρονα παιχνίδια. Το μηχανάκι αν και με καλύτερο επεξεργαστή σε καθαρή επεξεργαστική ισχύ τραβάει σήμερα μονο 720p low settings. Άρα σε 2 χρονάκια θα είναι obsolete. 

Συμφωνώ αλλά αν κρατούσαμε τα pc δεκαετίας που έχουν κατανάλωση σε σύγκριση με τα mini pc που δεν τα αγοράζει κάποιος για games αλλά παίζουν ως ένα βαθμό, θα αναστήσουμε & τις agp κάρτες...και εγώ έχω παλιό pc, αλλά το παρόπλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μου άρεσε ένα τέτοιο μηχάνημα αφού κυριολεκτικά τα χαρίζουν αλλά αισθάνομαι περίεργα να αγοράσω κάτι που δεν μπορώ να δω πως είναι μέσα και δεν υπάρχει ένα review.

Υπάρχει καμία φωτογραφία από το cpu cooler; Με τρομάζει που το fan φτάνει 3000 rpm (4200 σε performance), στο desktop φροντίζω να μην περνάνε τα 900 και όταν φτάνουν 1800 ο θόρυβος με κουράζει πολύ.

Πέρα από τα db που δίνει η εταιρεία έχουμε καμία πληροφορία για το θόρυβο που κάνει idle σε μια καλοκαιρινή μέρα στην Ελλάδα; Υπάρχει κανένα forum που να δείχνει κάποιο mod για καλύτερη ψύξη;

Φοβερή προσφορά πάντως, thx @zacharis1955

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, elpenor είπε

Θα μου άρεσε ένα τέτοιο μηχάνημα αφού κυριολεκτικά τα χαρίζουν αλλά αισθάνομαι περίεργα να αγοράσω κάτι που δεν μπορώ να δω πως είναι μέσα και δεν υπάρχει ένα review.

Υπάρχει καμία φωτογραφία από το cpu cooler; Με τρομάζει που το fan φτάνει 3000 rpm (4200 σε performance), στο desktop φροντίζω να μην περνάνε τα 900 και όταν φτάνουν 1800 ο θόρυβος με κουράζει πολύ.

Πέρα από τα db που δίνει η εταιρεία έχουμε καμία πληροφορία για το θόρυβο που κάνει idle σε μια καλοκαιρινή μέρα στην Ελλάδα; Υπάρχει κανένα forum που να δείχνει κάποιο mod για καλύτερη ψύξη;

Φοβερή προσφορά πάντως, thx @zacharis1955

https://www.notebookcheck.net/Ace-Magician-AMR5-in-review-Stylish-Mini-PC-with-a-Ryzen-5-5600U-and-discreet-RGB-lighting.648972.0.html

https://rb.gy/8b9r4

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, driver4 είπε

Συμφωνώ αλλά αν κρατούσαμε τα pc δεκαετίας που έχουν κατανάλωση σε σύγκριση με τα mini pc που δεν τα αγοράζει κάποιος για games αλλά παίζουν ως ένα βαθμό, θα αναστήσουμε & τις agp κάρτες...και εγώ έχω παλιό pc, αλλά το παρόπλησα.

Για την κατανάλωση είναι η μέρα με τη νύχτα δεν το συζητάω! Είναι μεγάλο selling point και έχεις δίκιο και θα πρέπει να μπει στην εξίσωση. Να φανταστείς το pc που αναφέρω είναι τιγκα Power hungry για αυτά που προσφέρει αφού μονο cpu και gpu τρώνε περίπου 220W σε load (χωρίς να βάζω την κατανάλωση των υπολοίπων components.......)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...