Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση Android One στο Xiaomi POCO X3 NFC


paulJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας ! Χριάζομαι την βοήθεια σας σε κάτι, θέλω να εκγαταστήσω ένα ελαφρύ λειτουργικό, στο POCO X3 NFC όπως το Android One μπορειτε να μου πείτε αναλυτηκά τα βήματα πως να το κάνω ; Γενικά την διαδικασήα απο που θα βρώ το αρχείο, και πως να το κάνω, γιατί το MIUI της Xiaomi δεν λέει, πολύ σκουπιδαρίο μαζεμένο και διαφιμίσεις, θέλω ένα παναλαφρο λειτουργικό, ουτοσοστε να έχω τουλάχιστον απο τα 6GB RAM 4GB ελεύθερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2023 στις 11:04 ΜΜ, paulJ είπε

Καλησπέρα σας ! Χριάζομαι την βοήθεια σας σε κάτι, θέλω να εκγαταστήσω ένα ελαφρύ λειτουργικό, στο POCO X3 NFC όπως το Android One μπορειτε να μου πείτε αναλυτηκά τα βήματα πως να το κάνω ; Γενικά την διαδικασήα απο που θα βρώ το αρχείο, και πως να το κάνω, γιατί το MIUI της Xiaomi δεν λέει, πολύ σκουπιδαρίο μαζεμένο και διαφιμίσεις, θέλω ένα παναλαφρο λειτουργικό, ουτοσοστε να έχω τουλάχιστον απο τα 6GB RAM 4GB ελεύθερα 

Καλό διάβασμα

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/46261-Poco-X3-NFC-Ώρα-να-αρχίζω-να-το-σκαλίζω/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, GATE123 said:

διαφωνώ, δε θα του κάνει τίποτα σωστό αυτό το θρεντ.

έχει 2χρόνια να ενημερωθεί.

προτιμότερο στη πηγή του xda

https://forum.xda-developers.com/f/xiaomi-poco-x3-nfc-roms-kernels-recoveries-ot.11531/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες, αυτό που ζητάω είναι πώς να εγκαταστήσω το Android One που είναι στην ουσία το στοκ Android της Google αυτό που έχει το Mi A1 στο POCO X3  γιατί το Miui είναι για τον πατσά, με όλα αυτά με μπρερδεψατε, έχω το κάνει Ίδη αιτιση από το ΜΙ unlock οπότε λογικά την Δευτέρα θα μπορεί να ξεκληδωθει, μπορεί να απαντηθεί αναλυτικά και απλά το ερώτημα μου ; Ευχαριστώ 👍🏻

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, paulJ said:

Καλησπέρα μάγκες, αυτό που ζητάω είναι πώς να εγκαταστήσω το Android One που είναι στην ουσία το στοκ Android της Google αυτό που έχει το Mi A1 στο POCO X3  γιατί το Miui είναι για τον πατσά, με όλα αυτά με μπρερδεψατε, έχω το κάνει Ίδη αιτιση από το ΜΙ unlock οπότε λογικά την Δευτέρα θα μπορεί να ξεκληδωθει, μπορεί να απαντηθεί αναλυτικά και απλά το ερώτημα μου ; Ευχαριστώ 👍🏻

δεν υπάρχει stock android one για το X3. Υπάρχουν μόνο offical και unofficial custom roms που θα βρεις στο λινκ που σου έδωσα παραπάνω.

Εγώ έχω την PixelOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ, τότε θα ήθελα μιά βοήθεια, πία ρομ θα μου προτείνετε ; Θέλω να είναι αρκετά ελαφριά ουτοσόστε να έχω ελέυθερή ραμ σαν το Android GO, και να μην πίνει την μπαταρία όπως το MIUI

Επεξ/σία από paulJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, paulJ said:

Οκ, τότε θα ήθελα μιά βοήθεια, πία ρομ θα μου προτείνετε ; Θέλω να είναι αρκετά ελαφριά ουτοσόστε να έχω ελέυθερή ραμ σαν το Android GO, και να μην πίνει την μπαταρία όπως το MIUI

PixelOS 12/9/2023

https://sourceforge.net/projects/hzmhnk/files/surya/PixelOS-AOSP/PixelOS_surya-13.0-20230912-1213.zip/download

και recovery

https://t.me/POCOHUB_X3EN/3282

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την έχεις στο Χ3 με το νεο Android 13 ;

Οκ σε ευχαριστώ φίλε ! Θα κιτάξω να ξεμπερδεψω πρώτα με το unlock του bootloader, και μετά θα πρωχωρίσω, μια τλευταία ερώτιση, θα χριαστεί μετα το unlock του bootloader να κάνω ROOT ;

Επεξ/σία από paulJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, paulJ said:

Την έχεις στο Χ3 με το νεο Android 13 ;

Οκ σε ευχαριστώ φίλε !θ  Θα κιτάξω να ξεμπερδεψω πρώτα με το unlock του bootloader, και μετά θα πρωχωρίσω, μια τλευταία ερώτιση, θα χριαστεί μετα το unlock του bootloader να κάνω ROOT ;

όχι το root δεν ειναι απαραίτητο και προτιμότερο να μη το κάνεις.

δουλεύουν όλα σωστά. ακόμα και τραπεζικά, nfc με δαχτυλικό κλπ.

επίσης θα δεις και καλύτερες φωτογραφίες με την εφαρμογή της LEICA.

πριν φλασάρεις καστομ ρομ θα αναβαθμίσεις στη τελευταία 13 xiaomi firmware.

V14.0.5.0.SJGEUXM

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/surya/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, paulJ said:

ΟΚ και πάλι thanks, αν το κανω με αυτην την έκδωση που έχω τώρα  MIUI 12.0.8.0 qjgeuxm θα υπάρχει θέμα ;

φυσικά και θα έχεις.

θα κάνεις τη διαδικασία όπως στην έγραψα αλλιώς καλύτερα να πετάξεις από τώρα το τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, paulJ said:

Α οκ, δεν το ήξερα αυτό, επίσεις μπορώ να ξεκληδώσω το bootloader χωρις να περιμενω ;

όχι.

επειδή παρατηρώ οτι έχεις λίγο ζήτημα να ακολουθήσεις οδηγίες μήπως να το δώσεις σε κάνα τεχνικό να στο κάνει επι πληρωμή;

προβλέπω να έρχεσαι να μας γράφεις σε λίγες μέρες οτι δε βρίσκω τα αρχεία μου και δε δουλεύει αυτό και εκείνο και το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιδει τα κινητά δεν είναι σαν του υπολογιστές, βαζεις Windows Vista. 7 η 10 και τέλος, είναι περίπλοκη η διαδκιασία, προτού κάνω το οτιδίποτε θα το ψάξω ακόμη πιο πολύ για να είμαι σίγουρος, thanks για τον χρόνο σου

Επεξ/σία από paulJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το LineageOS είναι σαν το Android One περίπου απο ότι είδα

 

 

Και ακόμη καλύτερα το MIUI 11 

 

Tη είναι το Strombreaker V8 Kernel ;

Επεξ/σία από paulJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...