Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση Android One στο Xiaomi POCO X3 NFC


paulJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα πήγαινε το σε κανέναν τεχνικό

Δεν το βλέπω καλά το κινητό.

Δεν το λέω ειρωνικά.

Αλλά βλέπω ότι δεν το κατέχεις.

Με συμβουλές και βίντεο δεν θα κάνεις δουλειά εάν δεν το κατέχεις.

Εάν το είχες θα σου λέγαμε την διαδικασία και τέλος.

Επίσης δεν υπάρχει Stock Android στο συγκεκριμένο παρά μόνο αυτά που σου είπε ο @greekfragma 

Εάν θες Stock τότε πας σε κινητό που έχει ήδη .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα για να βάλώ το MIUI 11 στο POCO X3 NFC θα χρειαστη να κάνω ROOT, πέρα απο το ξεκλήδωμα του bootloader  ;

 

Επίσισης όλα με λίγι προσπάθια γίνονται μάγκες μου, άλλοστε Τεχνικός Η/Υ είμαι το κατέχω , και κατάφερα να κάνω Unbrick ενα Xiaomi Redmi Note 8 Pro

 

Επεξ/σία από paulJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paulJ είπε

Καλημέρα για να βάλώ το MIUI 11 στο POCO X3 NFC θα χρειαστη να κάνω ROOT, πέρα απο το ξεκλήδωμα του bootloader  ;

 

Γιατί να βάλεις το MIUI 11 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paulJ είπε

Γιατί μου αρέσει, και είναι το καλύτερο και το πιο ελαφρύ λειτουργικό, μπορώ να έχω μια απάντιση 

Δεν είναι λειτουργικό το miui,είναι skin.Λειτουργικό είναι το android και το ΜIUI 11 είναι βασισμένο στο android 10,σε λίγο κυκλοφορεί το Α14.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, paulJ είπε

Ρε μάγκες, αυτό που κάνει εδώ ο τύπος, πως μπορώ να το κάνω και εγώ ;

 

Ακολουθείς τις οδηγίες.Και μην ξεχνάς 

Use at your own risk, I'm not responsible for bricking your device.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη νωμίζατε ρε γατάκια😎, άρε Xiaomara, μάγκες όλα καλά, με έλουσε λίγο άγχος, αλλά τα κατάφερα😀, thanks για την βοήθεια 

image.jpeg

image.jpeg.608d9964c963e9e636589297e1260208.jpeg

Επεξ/σία από paulJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To MIUI 11 είναι χίλιες φορές καλύτερο απο το 12 που είχα, πολύ smooth και χωρίς ενοχλητικές διαφημίσεις + ότι διαρκή η μπαταρία περισότερο και δεν έχω battery drain, νιώθω ότι πείρα καινούργιο κινητό, μακγες 2,5 χρόνον κινητό και φυσάει, με το MIUI 11 τα πάει ακόμη καλύτερα

Επεξ/σία από paulJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, paulJ said:

To MIUI 11 είναι χίλιες φορές καλύτερο απο το 12 που είχα, πολύ smooth και χωρίς ενοχλητικές διαφημίσεις + ότι διαρκή η μπαταρία περισότερο και δεν έχω battery drain, νιώθω ότι πείρα καινούργιο κινητό, μακγες 2,5 χρόνον κινητό και φυσάει, με το MIUI 11 τα πάει ακόμη καλύτερα

 

τσάμπα γράφαμε και συμβουλεύαμε.

είδες πιο γρήγορο 11 smooth και μπαταρία γιατί ακόμα είναι φρέσκια εγκατάσταση. ξαναέλα να μας πεις σε 4-5 μήνες πως θα τα πηγαίνει η 11.

επίσης δες και αυτό της γαμάτης 11άρας.

καλά δε συζητάμε που σε λίγο καιρό με android10 έκδοση θα σταματήσουν να σου δουλεύουν πράγματα και θα σου πει βάλε την MIUI12-13 με το ζόρι.

γατάκι...στην ουσία δεν έκανες τίποτα και έκανες και λιγότερο ασφαλές το κινητό σου.

αλλά έτσι είναι...νομίζεις οτι ξέρεις καλύτερα.

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-09-26 150349.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

τσάμπα γράφαμε και συμβουλεύαμε.

είδες πιο γρήγορο 11 smooth και μπαταρία γιατί ακόμα είναι φρέσκια εγκατάσταση. ξαναέλα να μας πεις σε 4-5 μήνες πως θα τα πηγαίνει η 11.

επίσης δες και αυτό της γαμάτης 11άρας.

καλά δε συζητάμε που σε λίγο καιρό με android10 έκδοση θα σταματήσουν να σου δουλεύουν πράγματα και θα σου πει βάλε την MIUI12-13 με το ζόρι.

γατάκι...στην ουσία δεν έκανες τίποτα και έκανες και λιγότερο ασφαλές το κινητό σου.

αλλά έτσι είναι...νομίζεις οτι ξέρεις καλύτερα.

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-09-26 150349.jpg

Ολα αυτα που αναφερεις αντιμετωπιζονται ευκολα. Δε συνδεεις το κινητο στο ιντερνετ. Τοσο απλο.

 

 

 

😹😹😹

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...