Προς το περιεχόμενο

skroutz επιστροφες - τοοοσο χαλια;


naimore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 hours ago, ekrepali said:

Να σου πω δικά μου παραδείγματα επιστροφών;

- Παραγγέλνω bic αναπτήρες maxi, μου στέλνουν mini... ζητάω επιστροφή και αντικατάσταση. Πάω και στοίχημα πως μόλις είδαν το αίτημα, μπορεί και να ήταν 100% σίγουροι πως έστειλαν maxi, κι ότι εγώ προσπαθώ να τους εξαπατήσω. Με τη νέα μέθοδο επιστροφών μπορεί και να μου έριχναν άκυρο... εγώ μετά πως θα βρω το δίκιο μου;

- Παραγγέλνω για προσωπική χρήση με απόδειξη λιανικής 2750g nescafe, έρχεται με ημερομηνία λήξης τον άλλο μήνα. Δηλαδή αν ο πωλητής αρνηθεί την επιστροφή, θα φορτώσει σε μένα τα κοντολήξιμα του; Το ίδιο μου έχει τύχει και σε self-test.

- Svelto κάψουλες πιάτων, 1 συσκευασία για το σπίτι να τις δοκιμάσω. Τις ανοίγω 10 μέρες αργότερα, ήταν μέσα μουχλιασμένες... ενώ αντίστοιχες finish (επίσης από skroutz 4πλή συσκευασία) τις είχα στο ίδιο ντουλάπι για μήνες και ήταν αναλλοίωτες. Έκανα αίτημα επιστροφής και το skroutz το έκανε δεκτό. Με το νέο σύστημα θα έπαιζα με τον πωλητή τη κωλοκυθιά ποιος απ'τους 2 τις άφησε σε χώρο με υγρασία;

- Έξυπνο λάστιχο τρύπιο, το οποίο φυσικά διαπιστώνεται μετά τη χρήση. Τι θα κάνω αν ο πωλητής υποστηρίξει ότι το κακομεταχειρίστηκα εγώ;

- Μπαταρία νιπτήρα 50 ευρώ, με κομμένη τη σφραγίδα ασφαλείας στο κουτί και μέσα χτυπημένη. Τι θα έκανα αν ο πωλητής αρνούνταν το αίτημα επιστροφής, λέγοντας ότι τη χτύπησα εγώ;

  Reveal hidden contents

4.jpg.777d40f9c8e82b5bf3cbfe96b85d3a1a.jpg

Για μένα η πολιτική επιστροφών του skroutz, ήταν ένας απ'τους λόγους που έδινα ένα σωρό παραγγελίες. Ότι σε περίπτωση που θα γίνει στραβή, ούτε τα χρήματα μου θα χάσω... ούτε και το χρόνο μου.

Με τη νέα πολιτική επιστροφών αν δεν υπάρχει διαμεσολάβηση του skroutz σε περίπτωση άρνησης του πωλητή, ο πελάτης θα είναι εντελώς ξεκρέμαστος;

Κάτσε να δούμε τη διαδικασία στη πράξη, διότι σου ξαναλέω... μου φαίνεται περίεργο η συναλλαγή να γίνεται μέσω πελάτη-skroutz αλλά το skroutz να απαλάσσεται από οποιαδήποτε ευθύνη.

Το καλύτερο δυνατό ειναι να βγάζεις βιντεάκια κατα το unboxing.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Άρση του απορρήτου για τη διακρίβωση εγκλημάτων: Για ποια εγκλήματα επιτρέπεται η άρση σύμφωνα με το νέο Νόμο 5002/2022https://www.lawspot.gr/nomika-nea/arsi-toy-aporritoy-gia-ti-diakrivosi-egklimaton-gia-poia-egklimata-epitrepetai-i-arsi

Δε βλεπω να περιλαμβανεται στη λιστα (οπως ειναι και λογικο αλλωστε) η πωληση χωρις παραστατικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...