Προς το περιεχόμενο

skroutz επιστροφες - τοοοσο χαλια;


naimore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όσες φορές το έχω αιτηθεί παίρνω άμεσα την έγκριση.. Περίεργο που μια βδομάδα δεν έχεις απάντηση. Δεν τους κάνεις ένα τηλέφωνο στο 2152154242;

Μάλιστα 1-2 φορές μου είπαν να κρατήσω και το προβληματικό αντικείμενο και απλά θα στείλουν άλλο 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ζήτησα πριν από 10 μέρες περίπου αντικατάσταση για ένα ποντίκι και εγκρίθηκε άμεσα.

Μάλιστα μου είπαν ότι θα γίνει αντικατάσταση χωρίς επιστροφή του αρχικού!

Σε 3 μέρες ήρθε το καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, naimore said:

εχει κανεις αλλος εμπειρια;

μια βδομαδα μετα κι ακομα ουτε εγκριση;

την παλευουν;

Το αντικείμενο έχει επιστραφει στο κατάστημα; Μήπως εκείνοι καθυστερούν την όλη διαδικασία; 

Απ ότι έχω καταλάβει (γιατί έτυχε να κάνω πρόσφατα 2 επιστροφές). Εμείς παραδίδουμε στη κούριερ. Αυτοί το πάνε στο κατάστημα. Εκείνοι ελέγχουν το αντικείμενο ανά περίπτωση (αν είναι ελλατωματικό ή απλή υπαναχώρηση κλπ) και μόλις το κατάστημα δώσει το ΟΚ πως το προιόν επιστράφηκε και όλα είναι κομπλέ αυτόματα εγκρίνεται η επιστροφή. To Σκρουτζ δεν εμπλέκεται δηλαδή καν στη διαδικασία (εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα).

Εγώ παρέδωσα στην ACS Σάββατο μεσημέρι και Δευτέρα πρωί μου ήρθε sms ότι εκγρίθηκε η επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, naimore said:

δεν ξέρω εμένα δεν κινείται φύλλο,

ένας φορτιστής από πριόνι είναι το περίβλημα, δεν ανάβει το λαμπάκι του

τους πήρες τηλέφωνο για πιο άμεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μία επιστροφή λόγο ελαττωματικου. Έγκριση για επιστροφή πήρε σε 2 μέρες, και το έπιασαν την επόμενη που το παρέλαβαν να το δοκιμάσουν.

Το θέμα είναι μου το ξαναέστειλαν πίσω αφού "δεν διαπίστωσαν πρόβλημα" ενώ δεν δοκίμασαν τίποτα απο ότι τους έγραψα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κάνει συνολικά 4 επιστροφές το 2023 και στις 4 η διαδικασία ήταν όντως αργή και πιστώθηκαν τα ποσά σε περίπου 5 εργάσιμες. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με την AMAZON σε περίπτωση επιστροφής κάποιου προιόντος και πίστωση χρημάτων, για ALI ξεχάστετο, καλύτερα να το πετάξεις το προιόν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, naimore είπε

εχει κανεις αλλος εμπειρια;

μια βδομαδα μετα κι ακομα ουτε εγκριση;

την παλευουν;

Πως έγινε η παραγγελία ;

1) Απλή από κατάστημα 

2) Μέσω καλαθιού Skroutz

3) ή είσαι μέλος Skroutz Plus + καλάθι ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, im2004 είπε

Εχω κάνει συνολικά 4 επιστροφές το 2023 και στις 4 η διαδικασία ήταν όντως αργή και πιστώθηκαν τα ποσά σε περίπου 5 εργάσιμες. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με την AMAZON σε περίπτωση επιστροφής κάποιου προιόντος και πίστωση χρημάτων, για ALI ξεχάστετο, καλύτερα να το πετάξεις το προιόν.

Θα διαφωνήσω.

Το σκρουτζ είναι ανάλογα πως έχεις κάνει την παραγγελία.

Το αμαζον δεν παίζεται με τίποτα. Πιο άμεσο κ να τιμά τα λεφτά του πελάτη κατάστημα δεν υπάρχει.

2 χρόνια παρά μια μέρα να πάθεις κάτι παίρνεις full refund χωρίς πολλά πολλά & ίσως σου μείνει κ το αντικείμενο. 
τώρα το αν αργούν να φανούν τα λεφτά στην ελληνικά τράπεζα πάρε την τράπεζα να ρωτήσεις γιατί .. 

κοινως οι έξυπνες συστημικές μας τράπεζες απλά μας δεσμεύουν το ποσο για κάποιες μέρες κ μετά μας το δίνουν ενώ το Χ αμαζον έχει κάνει αμέσως την μεταφορά χρημάτων. 

Ali Επισης έχει αλλάξει το παιχνίδι

αν πάρεις από τα επίσημα τους με Choice δηλαδή παίρνεις refund πιο άμεσα από οτιδήποτε άλλο έχω συναντήσει. 
Μια που ανοίγεις την καρτέλα κ μια που εγκρίνεται το refund.

2 λεπτά πριν, naimore είπε

2) Ναι και 3) Ναι

Επίσης δεν ζήτησα επιστροφή χρημάτων αλλα αντικατάσταση

Στείλε mail το έχει στην επικοινωνία 

εως αύριο θα έχεις απάντηση (στο mail) κ λογικά θα έχεις λύσει το πρόβλημα σου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, MontzOlee said:

 

εως αύριο θα έχεις απάντηση (στο mail) κ λογικά θα έχεις λύσει το πρόβλημα σου ..

και τηλ εχω παρει και mail εχω στειλει, στην αναμονη με εχουν δεν ξερω τι γινεται 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...