Προς το περιεχόμενο

Αξιόπιστο κινητό μέχρι 200 ευρώ τελικά υπάρχει;


sonikk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά.

Έχει χαθεί η μπάλα με τα χιλιάδες μοντέλα κινητών που έχουν βγει στην αγορά και δεν ξέρω ποιο να αγοράσω πλέον.Κατι αξιόπιστο δηλαδή.

Xiaomi είχα και μου βγήκε καλό μπορώ να πω το poco m3.Tο χαρισα στο αδερφό μου όμως.

Βέβαια μάλλον ήμουν τυχερός με το xiaomi γιατί ακούω πολλούς που λένε ότι καίγεται η μητρική στα χιαομι.

Μετά κοιτούσα σε realme.Οι κριτικές είναι μισές καλές και μισές κακες.

Δεν ξέρω ποιο να πάρω τελικά.Το ποσό που θέλω να δώσω είναι μέχρι 200 ευρώ με 6giga μνήμη και 128 χωρητικότητα σαν χαρακτηριστικά.Θα ήθελα επίσης να μου κρατήσει γύρω στα 4 χρόνια και όχι να καει καμία μητρική στους έξι μήνες.

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, chios είπε

To Realme 10 5G έχει όντως μόνο 400nits φωτεινότητα όπως λέει στο gsmarena? Έχει φωτεινή οθόνη?

Επίσης η 4G έκδοση βλέπω έχει καλύτερη οθόνη? Τι φάση?

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11951&idPhone2=11950

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2023 στις 6:52 ΠΜ, chios είπε

Για να μην ανοίγω καινουριο θέμα, το Honor 90 lite 8/256 ή το Redmi note12 8/256;;

Ευχαριστώ παιδιά.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, CaptainChris είπε

Motorola G72 η καλύτερη συσκευή στα €200

Σε σχέση με το Realme 10 (4G) σε τι υπερτερεί πιστεύεις? Στα "χαρτιά" (https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=40633357%2C38651852) ίσως διαφορά στην οθόνη θα έβλεπα αλλά από κοντά δε τα έχω δει.

Επίσης, από άποψη service στην Ελλάδα, Motorola ή Realme? Αγορά θα γίνει "μέσω Skroutz".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Motorola  έχει καλύτερη και ποίο φωτεινή οθόνη. Φωτογραφική είναι σχεδόν το ίδιο, σέρβις έχουν και τα δύο κανονικά στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2023 στις 9:13 ΜΜ, CaptainChris είπε

Motorola G72 η καλύτερη συσκευή στα €200

Μετα από xiaomi mi a2 lite το οποίο ακόμη και τωρα με καλυπτε με την αποκριση του, αλλαμε ενοχλούσαν οι διαφημισεις και μετά από ψαξιμο στην τιμη εως 250 euro κατέληξα στο συγκεκριμένο το κινητό το οποίο με κάλυψε πλήρως σε ταχύτητα αποκριση και διάρκεια μπαταρίας όπου με μέτρια χρήση δεδομένων και wifi κρατάει 1.5 απο το 80%-30%. Ηχος καθαρός στις κλήσεις και αρκετος για την ανοικτή ακρόαση. Τουρμπο φόρτιση. Ερχεται με φορτιστη γρηγορης φόρτισης, θηκη και τζαμακι. προτεινεται για αγορα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2023 στις 5:55 ΜΜ, CaptainChris είπε

Το Motorola  έχει καλύτερη και ποίο φωτεινή οθόνη. Φωτογραφική είναι σχεδόν το ίδιο, σέρβις έχουν και τα δύο κανονικά στην Ελλάδα.

Το Μοτορολα εχει και στερεοφωνικα ηχεια που δεν εχει το realme.Ενω απο σχολια το realme μαλλον εχει καλυτερη καμερα.Επισης το realme εχει πραγματικο always on display που το ρυθμιζεις οπως θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Οι λέξεις «Xiaomi/Redmi» και «αξιόπιστο» δεν μπορούν με την καμία να συναντηθούν στην ίδια πρόταση, χωρίς χρήση άλλων λέξεων με άρνηση.

Η λέξη αξιόπιστο δεν έχει μάρκα Μπορεί να είναι μπορεί κσι όχι.

Το σπαστικό με τα χιαομι είναι το λογισμικό τους,το miui.Εκεί αρχίζει και τελείωνει η κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα xiaomi καίνε μητρική κάποια στιγμη;Γιατί διαβάζω αξιολογήσεις στο Σκρουτζ όπου πολλοί την πάτησαν.Σε όλα πριν τη διετία.Απο εξάμηνο έως διετία έκαψε μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2023 στις 5:35 ΠΜ, sonikk είπε

Γεια χαρά παιδιά.

Έχει χαθεί η μπάλα με τα χιλιάδες μοντέλα κινητών που έχουν βγει στην αγορά και δεν ξέρω ποιο να αγοράσω πλέον.Κατι αξιόπιστο δηλαδή.

Xiaomi είχα και μου βγήκε καλό μπορώ να πω το poco m3.Tο χαρισα στο αδερφό μου όμως.

Βέβαια μάλλον ήμουν τυχερός με το xiaomi γιατί ακούω πολλούς που λένε ότι καίγεται η μητρική στα χιαομι.

Μετά κοιτούσα σε realme.Οι κριτικές είναι μισές καλές και μισές κακες.

Δεν ξέρω ποιο να πάρω τελικά.Το ποσό που θέλω να δώσω είναι μέχρι 200 ευρώ με 6giga μνήμη και 128 χωρητικότητα σαν χαρακτηριστικά.Θα ήθελα επίσης να μου κρατήσει γύρω στα 4 χρόνια και όχι να καει καμία μητρική στους έξι μήνες.

Σας ευχαριστώ.

Realme 10 https://www.bestprice.gr/cat/806/mobile-phones/f/1_33910/realme.html?q=10&qo=realme+10&from=cat&qid=9XQEUEdZdN4

Galaxy A34 https://www.bestprice.gr/item/2158449661/samsung-galaxy-a34-5g-6gb-128gb-dual.html?qo=galaxy+α34&from=cat

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...