Προς το περιεχόμενο

O Panos Panay, επικεφαλής των Surface και Windows, αποχωρεί από τη Microsoft [Ενημέρωση]


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, alexpap είπε

Μην μένετε μόνο στην επιφάνεια των παραθύρων υπάρχει βάθος κάτω από την επιφάνεια.

There is Depth Under Surface and Windows .

Σημείωση:

Φτου σου ΡΕ γαμώτο πάλι σε λάκκο με  σκατά έπεσα.

Το πρόβλημα δεν είναι μόνο τα UI inconsistencies (πχ δεν μπορεί μια δεκαετία μετά την κυκλοφορία των Windows 8 να έχουμε δυο εφαρμογές ρυθμίσεων με τελείως διαφορετικό look and feel η κάθε μια: settings και control panel), το πρόβλημα είναι και όλη η σαβούρα που έρχεται μαζί με τα Windows 8/10/11: Δεν θέλω Outlook app στο PC μου, δεν παίζω Candy Crush στο PC μου (ούτε αλλού), και γενικώς δεν θέλω τέτοιες ανοησίες να τρώνε CPU cycles όταν για αυτές τις ανοησίες έχω το κινητό ή δεν με απασχολούν καθόλου. Έπρεπε να υπήρχε εύκολος τρόπος να τις ξεφορτωθώ. Επίσης δεν θέλω να κάνω login με Microsoft account στο laptop μου όταν το laptop μου το έχω πάντα στο σπίτι μου ή δίπλα μου και δεν θέλω να έχει password να μου σπάει τα νεύρα σε κάθε εκκίνηση.

Ευτυχώς προς το παρόν ακόμα και στα Windows 11 αν βάλεις για email "User" δυο φορές σε αφήνει να φτιάξεις local account. Για τα Windows 12 δεν ξέρουμε.

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
13 minutes ago, john_ said:

Πάντως αν κρίνουμε από το επίθετο, δεν θα έφυγε και πολύ ειρηνικά...

Που να τον έλεγαν Χρήστο Panay...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Είναι εμφανής η "Ινδοκρατία" στη Microsoft. Από τότε που μπήκε ο nutella έχει γίνει σαφής στροφή. Πάντως ο Panay απέτυχε να συνεχίσει το innovation της σειράς surface και επίσης απέτυχε και στο surface τηλέφωνο. Σχεδόν αναμενόμενη η αποχώρησή του.

Ποιο inovation ρε φίλε που πουλάνε λαπτοπ 2κ ευρώ και είναι όπως όλα τα άλλα laptops απλά πιο λεπτά ξέρω γω. Αυτό ισχύει για όλα xps, mac κλπ.

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, atypicalcoder είπε

Ποιο inovation ρε φίλε που πουλάνε λαπτοπ 2κ ευρώ και είναι όπως όλα τα άλλα laptops απλά πιο λεπτά ξέρω γω. Αυτό ισχύει για όλα xps, mac κλπ.

Έβγαλε κάποια form factors επιτυχημένα που τα αντέγραψαν και άλλοι. Μην λέμε και ό,τι ναναι...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μετοχής της MS   πάει τρένο, τα win11 κυριαρχούν (για όλα τα win είχαμε αντιρρήσεις και γκρίνια αλλά who cares), τα surface ποτέ δεν είχαν στόχο να κυριαρχήσουν αλλά να υποστηρίξουν το οικοσύστημα της MS. Κάποιος άλλος λόγος υπάρχει. Στις κορυφαίες θέσεις δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια ανέλιξης ή μετακίνησης. Από τη θέση που κατείχε ή θα γινόταν αφεντικό ή θα έφευγε. Το θέμα είναι γιατί τώρα; Μήπως πάει σε άλλη εταιρεία;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Stergios74 είπε

Η μετοχής της MS   πάει τρένο, τα win11 κυριαρχούν (για όλα τα win είχαμε αντιρρήσεις και γκρίνια αλλά who cares), τα surface ποτέ δεν είχαν στόχο να κυριαρχήσουν αλλά να υποστηρίξουν το οικοσύστημα της MS. Κάποιος άλλος λόγος υπάρχει. Στις κορυφαίες θέσεις δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια ανέλιξης ή μετακίνησης. Από τη θέση που κατείχε ή θα γινόταν αφεντικό ή θα έφευγε. Το θέμα είναι γιατί τώρα; Μήπως πάει σε άλλη εταιρεία;

windows11marketshare-Google.png.d38d73d06961ba7c9355efcd4fb4ff01.png

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chrisxxx είπε

panayια μου, και τωρα; 

Χάσαμε τον Παναή ! Stop

Αντί στεφάνου καταθέστε στον λογαριασμό του συλλόγου προστασίας αδέσποτων καναρινιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, AtiX είπε

windows11marketshare-Google.png.d38d73d06961ba7c9355efcd4fb4ff01.png

Αυτό δεν δείχνει πωλήσεις αλλά το ποσοστό των η/υ που τρέχουν την κάθε έκδοση. Μια χαρά είναι για μια έκδοση μετά από ούτε 2 χρόνια και με τις συγκεκριμένες συνθήκες της αγοράς. Άποψη μου είναι ότι αυτό δεν τους ενδιαφέρει καν, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

season 2 GIF

καλό και για τον ίδιο και την microsoft  , έφτασε στο peak του , έδωσε ότι είχε να δώσει , να περάσει ο επόμενος

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...