Προς το περιεχόμενο

O Panos Panay, επικεφαλής των Surface και Windows, αποχωρεί από τη Microsoft [Ενημέρωση]


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 ώρες πριν, vasilisbasil είπε

windows 11 οτι χειρότερο εχουν τα ματια μου 

δεν ξεπερναει σε ασχημια τα σαπια τα 10 με τπτ.

2 ώρες πριν, AtiX είπε

windows11marketshare-Google.png.d38d73d06961ba7c9355efcd4fb4ff01.png

τα αγαπημενα 7αρια καλα κρατουν ακομα για 14 χρονων OS

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, AtiX είπε

windows11marketshare-Google.png.d38d73d06961ba7c9355efcd4fb4ff01.png

Καλά κάτσε να σταματήσει το support των Windows 10 από του χρόνου πότε είναι και θα δεις για πότε θα φτάσουν τα 10 το 20%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Stergios74 είπε

Αυτό δεν δείχνει πωλήσεις αλλά το ποσοστό των η/υ που τρέχουν την κάθε έκδοση. Μια χαρά είναι για μια έκδοση μετά από ούτε 2 χρόνια και με τις συγκεκριμένες συνθήκες της αγοράς. Άποψη μου είναι ότι αυτό δεν τους ενδιαφέρει καν, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 

Η απάντηση φίλε μου ήταν ως προς την κυριαρχία τους..

με 23% και μάλιστα μόνο από καινούργιο hardware και σχεδόν μηδέν από δωρεάν αναβαθμίσεις, κανείς δεν κυριάρχησε…

12 ώρες πριν, svartevarg είπε

Λες να ρεφάρει με win12 ;

Αν κάνει τις ίδιες βλακείες με τα 11, δύσκολο το βλέπω…

3 ώρες πριν, atypicalcoder είπε

Καλά κάτσε να σταματήσει το support των Windows 10 από του χρόνου πότε είναι και θα δεις για πότε θα φτάσουν τα 10 το 20%.

Για αυτό κυκλοφορούν τα 12, τα 11 θεωρώ πως είναι ήδη πεθαμένο λειτουργικό…

11 ώρες πριν, alexisnik19911 είπε

δεν ξεπερναει σε ασχημια τα σαπια τα 10 με τπτ.

τα αγαπημενα 7αρια καλα κρατουν ακομα για 14 χρονων OS

Τα 7 ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να βγάλει η MS, δεν βλέπω όμως να επαναλαμβάνεται η ιστορία μιας και το 10 τα θεωρώ σαν τα XP χωρίς τα service pack…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αμαζον παει το παλικαρι ,  το λες και προαγωγη.

 

Windows and Surface Boss Panos Panay Leaving Microsoft, Reportedly Joining Amazon

https://www.tomshardware.com/news/panos-panay-surface-windows-leaves-microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Αν κάνει τις ίδιες βλακείες με τα 11, δύσκολο το βλέπω…

Για αυτό κυκλοφορούν τα 12, τα 11 θεωρώ πως είναι ήδη πεθαμένο λειτουργικό…

Τα 7 ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να βγάλει η MS, δεν βλέπω όμως να επαναλαμβάνεται η ιστορία μιας και το 10 τα θεωρώ σαν τα XP χωρίς τα service pack…

Εύχομαι να μην κάνει τις ίδιες βλακείες, αλλά αυτό δεν εξαρτάται από τις δικές μας προσδοκίες δυστυχώς.

Προσωπικά με τα 10 δεν είχα κανένα bug που είχα με τα 7 στο ίδιο hardware.

Τα 11 δεν κατάλαβα πότε γιατί βγήκαν ή τι καινούργιο προσφέρουν σε δυνατότητες/ ευελιξία/ εμπειρία χρήσης. Τα 11 τρέχουν μια χαρά αλλά ώρες ώρες μου δίνουν την αίσθηση ότι δεν είναι smooth. Πιθανόν να φταίει η πολύ θετική εμπειρία που είχα με τα 10.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, svartevarg said:

Εύχομαι να μην κάνει τις ίδιες βλακείες, αλλά αυτό δεν εξαρτάται από τις δικές μας προσδοκίες δυστυχώς.

Προσωπικά με τα 10 δεν είχα κανένα bug που είχα με τα 7 στο ίδιο hardware.

Τα 11 δεν κατάλαβα πότε γιατί βγήκαν ή τι καινούργιο προσφέρουν σε δυνατότητες/ ευελιξία/ εμπειρία χρήσης. Τα 11 τρέχουν μια χαρά αλλά ώρες ώρες μου δίνουν την αίσθηση ότι δεν είναι smooth. Πιθανόν να φταίει η πολύ θετική εμπειρία που είχα με τα 10.

Εγώ από την άλλη δεν κατάλαβα ποτέ το κόλλημα του παρόντος forum με τα 7αρια. Μου θυμίζει το (λίγα έτη παλαιοτερο) κόλλημα με τα XP.

ΟΚ μια χαρά ήταν στην εποχή τους, αλλά δεν βρίσκω κανένα μειονέκτημα στα Win 11 έναντι των 7. Στο χρονοντούλαπο λοιπόν…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DrFreeman είπε

Εγώ από την άλλη δεν κατάλαβα ποτέ το κόλλημα του παρόντος forum με τα 7αρια. Μου θυμίζει το (λίγα έτη παλαιοτερο) κόλλημα με τα XP.

ΟΚ μια χαρά ήταν στην εποχή τους, αλλά δεν βρίσκω κανένα μειονέκτημα στα Win 11 έναντι των 7. Στο χρονοντούλαπο λοιπόν…

Συμφωνώ με την σύγκριση με τα 7αρια,πλήρως παρωχημένο πλέον λειτουργικό ,αλλά κανονικά η σύγκριση πρέπει να γίνει με τα 10αρια.Πιο όμορφα μεν τα 11αρια,αλλά πρακτικά τα ίδια με τα 10 και με ανακατεμένες τις ίδιες ρυθμίσεις ή συντομεύσεις,.Έχουν δηλαδή ακριβώς τα ίδια πράγματα, και πρέπει κυριολεκτικά να πας Αθήνα μέσω Γερμανίας για να τα βρεις, + τον πλήρη ενοχλητικό ανασχεδιασμό του κεντρικού μενού και της επιφάνειας εργασίας.Ας ελπίσουμε τα 12 όταν βγουν να είναι όντως άξιοι απόγονοι των 7/10

Επεξ/σία από dhmhtries22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...