Προς το περιεχόμενο

Μικρότερο USB-C για χρήση σε αυτοκίνητο


scooterlord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς τα μικρά - mmi μεγέθους usb flash drives δεν αντέχουν ζεσταίνονται και καίγονται με τον καιρό σε συνεχόμενη πολύωρη χρήση. Μου έχουν καεί 2 επώνυμα μέχρι τώρα, το τελευταίο που πήρα είναι κανονικού μεγέθους  και μεταλλικό, αναγκαστικά πλέον το τοποθετώ στην υποδοχή με καλώδιο που έχω βάλει στο ντουλάπι του συνοδηγού γιατί στην υποδοχή της κονσόλας δε βολεύει λόγο μεγέθους

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2023 στις 8:57 ΠΜ, Sablj είπε

Υπάρχει αυτό, αλλά δεν θα το εμπιστευόμουν προσωπικά

64GB Mini Car U Disk Pendrive Type-C

Αυτό κοιτούσα κι εγώ, αλλά επειδή είναι no-name είναι τα ίδια παντού και είναι κακοκολλημένες πλακέτες πάνω σε usb-c...

 

19 ώρες πριν, Deu164 είπε

Δυστυχώς τα μικρά - mmi μεγέθους usb flash drives δεν αντέχουν ζεσταίνονται και καίγονται με τον καιρό σε συνεχόμενη πολύωρη χρήση. Μου έχουν καεί 2 επώνυμα μέχρι τώρα, το τελευταίο που πήρα είναι κανονικού μεγέθους  και μεταλλικό, αναγκαστικά πλέον το τοποθετώ στην υποδοχή με καλώδιο που έχω βάλει στο ντουλάπι του συνοδηγού γιατί στην υποδοχή της κονσόλας δε βολεύει λόγο μεγέθους

Καλά, αν είχε κάτι στο ντουλάπι μέσα δεν θα το συζητούσα καν, και σκληρό θα έβαζα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εγραψα και στην αρχη του τοπικ πως ενα τετοιο φλασακι, δεν θα ειναι αξιοπιστο.

Ειναι μικρο, δεν ψυχεται, το καλοκαιρι θα μπαινεις στο βραστο αμαξι και αυτο θα ψηνεται. Το ηχοσυστημα δεν εχει καποια cache, δεν εχει usb power savings οπως εχουν τα PC ... θα το βαραει αλυπητα με αποτελεσμα καποια στιγμη να ψαχνεις γι'αλλο. Θα χαλασει, ισως να ειναι αργο και συν τοις αλλοις, θα πρεπει να το αφαιρεις, να το ενημερωνεις με τα τραγουδια που θες και παλι απο την αρχη. Μπορει να το κανεις μια φορα το χρονο, μπορει δυο, μονο εσυ ξερεις ποσο συχνα.

ΩΣΤΟΣΟ, με ενα κινητο και BT, ειτε με iOS ειτε Android, εχεις να παιζεις μπαλα με την μουσικη σου παντα μαζι. Μπαινεις, διαλεγεις BT Source και ξεκιναει να τραγουδαει.

Τοσο απλο! Το κανω χρονια τωρα, περασα και απο την ιστορια με τα φλασακια... αυτα ανηκουν στο 2005.

Στις 20/9/2023 στις 8:15 ΜΜ, scooterlord είπε

Καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση. Εκτός του ότι είμαστε οικογένεια iPhone, το ζήτημα εδώ δεν είναι αν υπάρχει εναλλακτική λύση, αλλά να βρεθεί λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

Το οτι ειστε οικογενεια iPhone χρηζει περαιτερω εξηγησης. Δεν εχετε mp3 στα κινητα σας; Δεν εχουν Bluetooth; Δεν συνδεονται αυτοματα στην κονσολα οταν μπαινετε στο αμαξι για να ξεκινησει η μουσικη;

Η λυση στο συγκεκριμενο προβλημα που ψαχνεις ειναι μπελαλιδικη... αφου οπως λες εψαξες ολο το ιντερνετ, διαλεξε οποιο σου φαινεται πιο κομψο και μικρο και δοκιμασετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...