Προς το περιεχόμενο

Η Neuralink προσλαμβάνει άτομα για την πρώτη δοκιμή σε ανθρώπους της διεπαφής εγκεφάλου-υπολογιστή της


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, john_ είπε

Στο κείμενο σου σε όλα αυτά που αναφέρεσαι εννοείς σαν να υπάρχουν "εμείς" και "οι άλλοι". Μπορείς να μας διευκρινίσεις ποιοι είναι ποιοι συγκεκριμένα στην πραγματική ζωή;

Άρα ισχυρίζεσαι πως όλα είναι μια απάτη και πως υπάρχει ήδη η θεραπεία για εκείνες τις ασθένειες αλλά για λόγους κέρδους δεν δίνεται στον κόσμο;

Γιατί να μη το πιστεύω όταν για μια χωλή περιμένω 5 χρόνια και μάλλον χάθικα από τη λίστα!!! εκτός αν πάω και τα στάξω που αν προλάβω μάλλον θα το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, toxoths73 είπε

Γιατί να μη το πιστεύω όταν για μια χωλή περιμένω 5 χρόνια και μάλλον χάθικα από τη λίστα!!! εκτός αν πάω και τα στάξω που αν προλάβω μάλλον θα το κάνω.

Αν αυτό συμβαίνει τότε λυπάμαι για αυτό. Αλλά αυτό δεν συνδέεται με το αν υπάρχει ή όχι θεραπεία για τις ανίατες ασθένειες, παρά με την απληστία κάποιων πολιτών της κοινωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, john_ said:

Στο κείμενο σου σε όλα αυτά που αναφέρεσαι εννοείς σαν να υπάρχουν "εμείς" και "οι άλλοι". Μπορείς να μας διευκρινίσεις ποιοι είναι ποιοι συγκεκριμένα στην πραγματική ζωή;

Άρα ισχυρίζεσαι πως όλα είναι μια απάτη και πως υπάρχει ήδη η θεραπεία για εκείνες τις ασθένειες αλλά για λόγους κέρδους δεν δίνεται στον κόσμο;

Θα σε βοηθήσω εγώ να καταλάβεις.

1) "Εμείς" είναι οι άνθρωποι. Οι "Άλλοι" είναι οι εξωγήινοι. Ναί, ζούν ανάμεσά μας.

2) Εννοείται ότι υπάρχει θεραπεία για όλες τις ασθένειες. Δές πώς την γλίτωσαν από σοβαρές ασθένειες οι υπερπλούσιοι, όπως ο Steve Jobs που είχε καρκίνο, ή ο CEO της Nintendo που επίσης είχε καρκίνο. Για το πού βρίσκονται τώρα αυτοί, ρώτα τους "Άλλους"

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SilverMachine είπε

Ετσο παντα ξεκινανε ολα φιλε. Πρωτα η ομαδα για την οποια κανενας δεν μπορει να εχει αντιρησεις. Μετα αφου συνηθισουμε τα πραγματα, ερχεται η ομαδα με την λιγοτερη αντισταση, που κανενας δεν νοιαζεται να υπερασπιστει. Μετα, αφου μεγαλωσει το γκρουπ, ερχεται η ομαδα με λογικη αμυνα. Πεφτουν απο απειλες, μεχρι αναταμοιβες. Οτι λειτουργησει να φυγει κ αυτη απ το μετωπο. Οταν πεσουν αυτοι ξεκινα η τελευταια μαχη με αυτους που θα πολεμησουν. Αλλα πλεον ειναι μονοι τους... Πεφτει κ μια νομοθεσια του στυλ "αν δεν μπουν κ αυτοι, θα την πληρωσετε ολοι", οποτε στρεφεται η κοινωνια ολοκληρη πλεον εναντιων τους. Κ τελικα με τον εναν τροπο η τον αλλο, θα πεσει κ το τελευταιο καστρο.

Παντα ετσι γινεται με ολα.

Με τα εργασιακα, με τα του γαμου, του διαζυγιου, της μοιχειας, των σεξουακιων συντροφων, των παιδιων,  τα περι ναρκωτικων κ ουσιων, τις ιδιωτικοποιησεις, την οπλοκατοχη, τα σχολικα, τα των συνορων, τα στρατιωτικα, ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Μεχρι να γινει αυτο που καποιοι ειχαν στο μυαλο τους. 

Δεν ειδα ΠΟΤΕ οι αλλαγες σε εναν απ τους τομεις που αναφερα, να σταματησουν μονο σε μια-δυο κοινωνικες ομαδες, που τις ειχαν τρομερα αναγκη. Κοιτα τι θα γινει κ με την ευθανασια. Ξεκινησε για οσους ειναι τερματικα αρρωστοι κ υποφερουν κ αποκλειστικα σε καποια μερη. Ηδη ξεκιναν νομοθετικες αλλαγες να επεκταθει παντου κ για ολους, μεχρι να φτασουμε στο σημειο να κανουμε αυτοκτονια κατα παραγγελια, που ειναι κ ο τελικος στοχος (ανακοινωμενος).

Φυσικα εισαι ελευθερος να καταναλωνεις οτι τροφη θες. 

RemindMe! 6 years "Προφητεία Παΐσ..SilverMachine"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, john_ said:

Στο κείμενο σου σε όλα αυτά που αναφέρεσαι εννοείς σαν να υπάρχουν "εμείς" και "οι άλλοι". Μπορείς να μας διευκρινίσεις ποιοι είναι ποιοι συγκεκριμένα στην πραγματική ζωή;

Ανα τιε εποχες κ τις χωρες υπηρχαν διαφορες ονομασιες. Η φυση δεν αγαπα την ομοιομορφια φιλε. Παντα υπαχει το λιονταρι κ παντα η γαζελα. Κ μια ζωη το πρωτο θα κανει κολατσιο την δευτερη, ειτε μας αρεσει, ειτε οχι.

Στην αρχαια Ελλαδα ηταν οι ελευθεροι κ οι σκλαβοι. Στην μεσαιωνικη Αγγλια ηταν οι γαλαζοαιματοι κ τα σερφς. Στη Ρωμη οι πολιτες κ οι πλειβιοι. Στη  Αμερικη της αγριας δυσης οι Λευκοι Ευρωπαιοι κ οι Ινδιανοι/μαυροι. Παντα εμφανιζεται το ιδιο φαινομενο με αλλο ονομα κ σε διαφοερτκο μερος. Αλλα ειναι το ιδιο ακριβως. Ο ενας τρωει κ ο αλλος τρωγεται.

Σημερα θα μπορουσα να πω οτι η πρωτη ομαδα ειναι οι εντολοδοτες κ η δευτερη οι υπηκοοι. Οι πρωτοι εχουν εκατομμυρια, δεν φοβουνται τραπεζες, δικαστηρια, κρατος, στρατο. Οι δευτεροι τρεχουν για μεροκαματο, χρωστανε κ χανουν τα σπιτια τους, τα δικαστηρια τους τρεχουν, στους πολεμους πεθαινουν κ καθε 4 χρονια συμετεχουν σε ενα καρναβαλι που το λενε "εκλογες" κ κοροιδευουν τον εαυτο τους οτι διαλεγουν εναν απ τους εκατομμυριουχους που τους καταδυναστευουν, για να τους σωσει !!! (λολ)

Καλως ηρθες.

14 minutes ago, geomrk said:

RemindMe! 6 years "Προφητεία Παΐσ..SilverMachine"

😝😝😝😝

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

Σημερα θα μπορουσα να πω οτι η πρωτη ομαδα ειναι οι εντολοδοτες κ η δευτερη οι υπηκοοι. Οι πρωτοι εχουν εκατομμυρια, δεν φοβουνται τραπεζες, δικαστηρια, κρατος, στρατο. Οι δευτεροι τρεχουν για μεροκαματο, χρωστανε κ χανουν τα σπιτια τους, τα δικαστηρια τους τρεχουν, στους πολεμους πεθαινουν κ καθε 4 χρονια συμετεχουν σε ενα καρναβαλι που το λενε "εκλογες" κ κοροιδευουν τον εαυτο τους οτι διαλεγουν εναν απ τους εκατομμυριουχους που τους καταδυναστευουν, για να τους σωσει !!! (λολ)

Δεν νομίζω πως αυτό που λες αντικατοπτρίζει την εικόνα της κοινωνίας σήμερα. Δεν υπάρχουν 2 στρατόπεδα, αλλά ένα φάσμα και κανένας δεν σε σταματήσει να βρεθείς οπουδήποτε επιθυμείς μέσα σε εκείνο το φάσμα. Αν μιλάς μονάχα για τα χρήματα, μπορείς να φτάσεις να γίνεις όσο πλούσιος θέλεις αν στα αλήθεια το επιθυμείς και έχεις τις ικανότητες.

Οι εποχές έχουν αλλάξει από τότε και θα αλλάξουν επίσης ραγδαία. Μέχρι το 1903 οι άνθρωποι πίστευαν πως τίποτα βαρύτερο από τον αέρα δεν μπορεί να πετάξει. 60 χρόνια μετά πατήσαμε στη Σελήνη. 


Στη σημερινή εποχή της ραγδαίας ανάπτυξης της τεχνολογίας και της πληροφορίας, όλα είναι θέμα ζυγίσματος των δεδομένων, του ρίσκου και της λήψης ιδανικών αποφάσεων. Σκέψου το.

 

image-asset.jpeg

supercomputer-computational-capacity-ove

speed-technological-advancement_5years.j

speed-technological-advancement_50years.

 

Επεξ/σία από john_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρέσουν τέτοια post. Όλοι οι ψέκες που δεν σχολιάζουν τίποτα πουθενά αλλού, μόλις εμφανιστεί κανένα τέτοιο νεο βγαίνουν σαν τα σαλιγκάρια και αρχίζουν να γράφουν τις απόψεις τους!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα γραψει και σε αντιστοιχο προηγουμενο ποστ, το γραφω ξανα και τωρα . Θυμαμαι πριν χρονια ,οταν πρωτοβγηκε στις ειδησεις η σκεψη του Μασκ, ημουν με τον κολλητο μου,με καφε στο χερι και γελουσαμε, ελεγα «φανταζεσαι να σου παιζει διαφημισεις οπως στο youtube;». Fast forward στο σημερα, μετα απο ατυχημα, ξεφυγα απο την τετραπληγια, καθως απεκτησα κινηση στα χερια. Και πλεον, αυτο που κοροιδευα, ελπιζω δειλα δειλα να παει καλα, γιατι ισως να χρειαστει (και στο προσωπικο μου) στο μελλον.

 

Καλα κανετε και εχετε αμφιβολιες για το μελλον. Αλλα εμεις παρακαλαμε για τετοια τεχνολογικα αλματα. Πριν 1μιση χρονο, μια ομαδα ατομων (απο Κρητη αν θυμαμαι καλα) δοκιμαζε με τεχνητη νοημοσυνη οπου κοιταει το ματι μου,να κατευθυνεται ενα ηλεκτρικο καροτσι. Ειχα κατα ενθουσιαστει απο αυτο που εβλεπα!

Η τεχνολογια προχωρα, εξελισσεται, ειτε ειμαστε συνεπιβατες της, ειτε οχι. Ωστοσο,στην δυσκολη στιγμη, την χρειαζομαστε.Και να θυμαστε, ολοι μας ειμαστε υποψηφιοι στην κακια στιγμη.

  • Like 9
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mitch.dask είπε

Το ειχα γραψει και σε αντιστοιχο προηγουμενο ποστ, το γραφω ξανα και τωρα . Θυμαμαι πριν χρονια ,οταν πρωτοβγηκε στις ειδησεις η σκεψη του Μασκ, ημουν με τον κολλητο μου,με καφε στο χερι και γελουσαμε, ελεγα «φανταζεσαι να σου παιζει διαφημισεις οπως στο youtube;». Fast forward στο σημερα, μετα απο ατυχημα, ξεφυγα απο την τετραπληγια, καθως απεκτησα κινηση στα χερια. Και πλεον, αυτο που κοροιδευα, ελπιζω δειλα δειλα να παει καλα, γιατι ισως να χρειαστει (και στο προσωπικο μου) στο μελλον.

 

Καλα κανετε και εχετε αμφιβολιες για το μελλον. Αλλα εμεις παρακαλαμε για τετοια τεχνολογικα αλματα. Πριν 1μιση χρονο, μια ομαδα ατομων (απο Κρητη αν θυμαμαι καλα) δοκιμαζε με τεχνητη νοημοσυνη οπου κοιταει το ματι μου,να κατευθυνεται ενα ηλεκτρικο καροτσι. Ειχα κατα ενθουσιαστει απο αυτο που εβλεπα!

Η τεχνολογια προχωρα, εξελισσεται, ειτε ειμαστε συνεπιβατες της, ειτε οχι. Ωστοσο,στην δυσκολη στιγμη, την χρειαζομαστε.Και να θυμαστε, ολοι μας ειμαστε υποψηφιοι στην κακια στιγμη.

Συμφωνώ απόλυτα σε ότι έγραψες φίλε μου και εύχομαι τα καλύτερα για εσένα…

Οι όποιες αμφιβολίες που εκφράζονται, φαντάζομαι, είναι για το Elon και όχι για την τεχνολογία…

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, mitch.dask said:

Το ειχα γραψει και σε αντιστοιχο προηγουμενο ποστ, το γραφω ξανα και τωρα . Θυμαμαι πριν χρονια ,οταν πρωτοβγηκε στις ειδησεις η σκεψη του Μασκ, ημουν με τον κολλητο μου,με καφε στο χερι και γελουσαμε, ελεγα «φανταζεσαι να σου παιζει διαφημισεις οπως στο youtube;». Fast forward στο σημερα, μετα απο ατυχημα, ξεφυγα απο την τετραπληγια, καθως απεκτησα κινηση στα χερια. Και πλεον, αυτο που κοροιδευα, ελπιζω δειλα δειλα να παει καλα, γιατι ισως να χρειαστει (και στο προσωπικο μου) στο μελλον.

 

Καλα κανετε και εχετε αμφιβολιες για το μελλον. Αλλα εμεις παρακαλαμε για τετοια τεχνολογικα αλματα. Πριν 1μιση χρονο, μια ομαδα ατομων (απο Κρητη αν θυμαμαι καλα) δοκιμαζε με τεχνητη νοημοσυνη οπου κοιταει το ματι μου,να κατευθυνεται ενα ηλεκτρικο καροτσι. Ειχα κατα ενθουσιαστει απο αυτο που εβλεπα!

Η τεχνολογια προχωρα, εξελισσεται, ειτε ειμαστε συνεπιβατες της, ειτε οχι. Ωστοσο,στην δυσκολη στιγμη, την χρειαζομαστε.Και να θυμαστε, ολοι μας ειμαστε υποψηφιοι στην κακια στιγμη.

Έτσι είναι, έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται. Όταν όμως μπαίνεις στο χορό, όλα αλλάζουν.

Απλά στον κόσμο αρέσουν οι καλές, τρομακτικές ιστορίες. Και η εξέλιξη της τεχνολογίας, μαζί με λίγη φαντασία, δημιουργεί εύκολα τέτοιες ιστορίες.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Συμφωνώ απόλυτα σε ότι έγραψες φίλε μου και εύχομαι τα καλύτερα για εσένα…

Οι όποιες αμφιβολίες που εκφράζονται, φαντάζομαι, είναι για το Elon και όχι για την τεχνολογία…

Καλα,ευλογο, δεν ειναι και ο πιο σταθερος χαρακτηρας!Απο τα κρυπτο να το πιασεις,απο το twitter  ,παντου τροπικο κλιμα επικροτει!

 

Σε ευχαριστω!!

9 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Έτσι είναι, έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται. Όταν όμως μπαίνεις στο χορό, όλα αλλάζουν.

Απλά στον κόσμο αρέσουν οι καλές, τρομακτικές ιστορίες. Και η εξέλιξη της τεχνολογίας, μαζί με λίγη φαντασία, δημιουργεί εύκολα τέτοιες ιστορίες.

 

Περισσοτερο θα ελεγα ο φοβος του αγνωστου!Και με λιγη σαλτσουλα απο δεξια-αριστερα, δενει το μειγμα!

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, john_ said:

Δεν νομίζω πως αυτό που λες αντικατοπτρίζει την εικόνα της κοινωνίας σήμερα. Δεν υπάρχουν 2 στρατόπεδα, αλλά ένα φάσμα και κανένας δεν σε σταματήσει να βρεθείς οπουδήποτε επιθυμείς μέσα σε εκείνο το φάσμα. Αν μιλάς μονάχα για τα χρήματα, μπορεί....................................................Σκέψου το.

Το ποτηρι ειναι μισοαδειο, η μισογεματο? Παναθηναικος, η Ολυμπιακος? Αυγο, η κοτα? Το νοημα σου ξεφυγε.....

Απ οτι σου εγραψα 2 πραγματα δεν μπορεις να πεις κατι. Α) Οταν πηδαγαμε απο γκρεμιλες κ σκαγαμε σαν καρπουζια, το λιονταρι ετρωγε την γαζελα. Οταν βρηκαμε το μπαλονι, το λιονταρι ετρωγε την γαζελα. Οταν φτιαξαμε διπλανα, το λιονταρι ετρωγε την γαζελα. Σημερα παμε φεγγαρι AND GUESS WHAT!!! Το λιονταρι ακομα τρωει την γαζελα !!!! Β) το ΛΟΛ το προσεξες? ολα τ αλλα εχουν πλακα, το λολ οχι..... Ολα τα μηλα απο το δεντρο της γνωσης να φαμε, αν συνεχισουμε να βαζουμε μπροσταρηδες αυτους που βαζουμε τα τελευταια 200 χρονια.... στα χαριζω ολα, παρε την μηλια κ γεια χαρα.....

So, file poy milas ellhnika. Δινε λιγο προσοχη σε οτι διαβαζεις. Γραφεις διαφορα, αλλα για πες μου, το ιντερνετ για ποιο λογο φτιαχτηκε? Για να μιλαμε οι δυο μας? Η πυριτιδα?, Οι υπολογιστες? Κ ολα αυτα τα ωραια, κ ολα τα αλλα που παραλειπουμε, ειπωθηκε ποτε απο κανεναν ο πραγματικος λογος που ανακαλυφτηκαν?? χαχααα....

Προσπαθησε να αναλογιστεις απο τοτε που ανακαλυψαμε την φωτια, ποσοι ανθρωποι καηκαν ζωντανοι, ποσα σπιτια γιναν σταχτη μαζι με τους κατοικους τους, ποσες πολεις αποτεφρωθηκαν, ποσες πυρηνες μπαλες φυγαν με προορισμο αλλους ανθρωπους, ποσα δαση, χωραφια, βιβλιοθηκες, παλατια, καραβια πυπροληθηκαν, εως οτου φτασουμε στον κινητηρα εσωτερικης καυσης κ γινει το μεσο μεταφορας μας. ΛΟΛ...... Τεσπα... Αμα ο ανθρωπος δεν θελει κατι, τα λογια περιττευουν. 

Νασαι καλα.

1 hour ago, mitch.dask said:

Το ειχα γραψει και σε αντιστοιχο προηγουμενο ποστ, το γραφω ξανα και τωρα . Θυμαμαι πριν χρονια ,οταν πρωτοβγηκε στις ειδησεις η σκεψη του Μασκ, ημουν με τον κολλητο μου,με καφε στο χερι και γελουσαμε, ελεγα «φανταζεσαι να σου παιζει διαφημισεις οπως στο youtube;».....................  Η τεχνολογια προχωρα, εξελισσεται, ειτε ειμαστε συνεπιβατες της, ειτε οχι. Ωστοσο,στην δυσκολη στιγμη, την χρειαζομαστε.Και να θυμαστε, ολοι μας ειμαστε υποψηφιοι στην κακια στιγμη.

Φιλε μου να περνας καλα οσο γινεται κ τις καλυτερες ευχες μου για το μελλον. Μακαρι να βοηθηθεις οσο γινεται. Η γυναικα μου δουλευει σε ιδρυμα με ΑΜΕΑ κ ακουω ιστοριες καθημερινα.... Καταλαβαινεις καλυτερα απ ολους μας..... Αυτο που λεω στα παιδια δεν ειναι τι θα χρησιμευσει η τεχνολογια σε εσενα.

Αλλα το οτι αυτοι που χρηματοδοτουν σε χρησιμοποιουν ως βιτρινα (κ ναι, θα βοηθηθεις, κ πρεπει!) για να παρουν μετα την οποια πατεντα κ να κανουν αυτο για το οποιο καναν την ερευνα ετσι κ αλλοιως εξ αρχης. Δεν φταις εσυ σε αυτο φυσικα, ουτε μπορεις να κανεις κατι. Εκει κολλα κ αυτο που εγραψα στο παιδι, οτι οσο ζουμε με ψευδαισθησεις οτι "εκλεγουμε τον σωτηρα μας" κ καλα..... τοσο θα γινονται ετσι οπως εγραψα οι δουλειες....

Νομιζεις οταν θα ερθει η ευθανασια δεν θα πεταχτουν ανθρωποι (ψυχες) που θα πουν "ελεος!! δωστε τελος στο μαρτυριο!!!" ?? Κ δικιο θα εχουν 1000%..... Αλλοι με συνεχομενους ανιατους πονους, αλλοι με τελευταια σταδια σκληρυνσης κατα πλακας, αλλοι με καρκινους κ λευκαιμιες, αλλοι με σχιζοφρενιες, αλλοι με κατατονικες καταθλιψεις, αλλοι αναπηροι σε καροτσακι που εχουν σηκωσει τα χερια κ δεν μπορουν αλλο. Τι θα πεις σε ολους αυτους? Οχι, κατσε να βασανιζεσαι?? Δεν επιτρεπει ο Θεος, η το κρατος, η οι γονεις σου, κ πρεπει να υποφερεις για αλλα π.χ.40 χρονια (τις περισσοτερες φορες εγκλειστος σε καποιο ιδρυμα/φυλακη, χωρις να εισαι καν εγκληματιας, κ πολλες φορες ξεχασμενος απ την οικογενεια σου κ την κοινωνια ολοκληρη...)??? Τι λες σε αυτες τις ψυχες φιλε μου???

Απαντηση δεν εχω. Ειμαι πραγματικα μικρος πολυ για να μιλησω....

Ομως μπορω να δω τα τερατα που κρυβονται πισω απο εσας για να κανουν τις δικες τους επιθυμιες πραγματικοτητα. Δυστυχως δεν εχω καμια δυναμη να αλλαξω κατι.... Κριμας.... Ετσι ομως ειναι η ζωη.

Να εισαι οσο καλυτερα γινεται φιλε μου. Ελπιζω να δεις κ αλλο φως στο τουνελ. Εισαι ισως απ τους λιγους εδω μεσα που αξιζεις να δοκιμασεις μια τετοια τεχνολογια.

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

Το ποτηρι ειναι μισοαδειο, η μισογεματο? Παναθηναικος, η Ολυμπιακος? Αυγο, η κοτα? Το νοημα σου ξεφυγε.....

Απ οτι σου εγραψα 2 πραγματα δεν μπορεις να πεις κατι. Α) Οταν πηδαγαμε απο γκρεμιλες κ σκαγαμε σαν καρπουζια, το λιονταρι ετρωγε την γαζελα. Οταν βρηκαμε το μπαλονι, το λιονταρι ετρωγε την γαζελα. Οταν φτιαξαμε διπλανα, το λιονταρι ετρωγε την γαζελα. Σημερα παμε φεγγαρι AND GUESS WHAT!!! Το λιονταρι ακομα τρωει την γαζελα !!!! Β) το ΛΟΛ το προσεξες? ολα τ αλλα εχουν πλακα, το λολ οχι..... Ολα τα μηλα απο το δεντρο της γνωσης να φαμε, αν συνεχισουμε να βαζουμε μπροσταρηδες αυτους που βαζουμε τα τελευταια 200 χρονια.... στα χαριζω ολα, παρε την μηλια κ γεια χαρα.....

So, file poy milas ellhnika. Δινε λιγο προσοχη σε οτι διαβαζεις. Γραφεις διαφορα, αλλα για πες μου, το ιντερνετ για ποιο λογο φτιαχτηκε? Για να μιλαμε οι δυο μας? Η πυριτιδα?, Οι υπολογιστες? Κ ολα αυτα τα ωραια, κ ολα τα αλλα που παραλειπουμε, ειπωθηκε ποτε απο κανεναν ο πραγματικος λογος που ανακαλυφτηκαν?? χαχααα....

Προσπαθησε να αναλογιστεις απο τοτε που ανακαλυψαμε την φωτια, ποσοι ανθρωποι καηκαν ζωντανοι, ποσα σπιτια γιναν σταχτη μαζι με τους κατοικους τους, ποσες πολεις αποτεφρωθηκαν, ποσες πυρηνες μπαλες φυγαν με προορισμο αλλους ανθρωπους, ποσα δαση, χωραφια, βιβλιοθηκες, παλατια, καραβια πυπροληθηκαν, εως οτου φτασουμε στον κινητηρα εσωτερικης καυσης κ γινει το μεσο μεταφορας μας. ΛΟΛ...... Τεσπα... Αμα ο ανθρωπος δεν θελει κατι, τα λογια περιττευουν. 

Νασαι καλα.

Ελπίζω πραγματικά να τρολάρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, john_ said:

Ελπίζω πραγματικά να τρολάρεις...

Μπα...

Αυτό που είπα πρίν, κάποιοι περιμένουν τέτοια θέματα για να ξεσπαθώσουν 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...