Προς το περιεχόμενο

Πλεονεκτήματα και Μειονεκτήματα των ανακατασκευασμένων laptop


airtrelomike13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, mphxths είπε

Ολα καταληγουν στο μπατζετ και στη χρηση που προοριζεται το μηχανημα. Αν θελει καποιος π.χ. να κανει video/3d/audio editing , δεν μπορει να παει στα "επαγγελματικα" refurbished που κυκλοφορουν. Οι συγκεκριμενες εργασιες θελουν αλλο επιπεδο hardware. Για καθημερινες εργασιες γραφειου , ολα κανουν την δουλεια λιγο πολυ. Αν βρεις καινουργιο στο μπατζετ σου που σε καλυπτει , προφανως και πας στην επιλογη του καινουργιου. Αλλιως κοιτας και τα refurbished , που οπως ειπα , υπαρχουν μερικα καλα κομματια δεδομενων των συνθηκων.

E καλά προφανώς. Γι αυτό αν θες να εχεις ήσυχο το κεφάλι σου από όλα, δίνεις 1500 ευρώ, παίρνεις apple mackbook και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπικη εμπειρια ειμαι 100% υπερ των refurb laptops, ξεκινησα να δουλευω με τετοια το 2011 περιπου και απο τοτε δεν εχω αγορασει ποτε ξανα καινουριο. Απο μαρκες, HP και Lenovo. Χρηση για δουλειες γραφειου, internet, media και ακομα και μουσικη (cubase, virtual dj) μια χαρα δουλεια βγαζουν. Επισης παρατηρω καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο αυτα που κυκλοφορουν στα γνωστα καταστηματα, καθως προκειται συνηθως για business σειρες και οχι consumer. Οσες φορες εχει πεσει στα χερια μου consumer laptop, ακομα και με καλυτερα specs (στα χαρτια) ή και νεοτερο απο τα δικα μου refurbished, επιβεβαιωθηκα. Χωρια οι καλες τιμες που μπορει να βρει καποιος με λιγο ψαξιμο (και το λεω αυτο διοτι απο τον κορωνοιο και επειτα οι τιμες εκτιναχθηκαν στα υψη και παραμενουν εκει).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...