Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με PS5 - Δεν ξεκινάει καθόλου


spilios91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει σε περιπτωση που υπαρχει προβλημα με τον επεξεργαστη του ps5 τι μπορω να κανω? Διοτι οπου ρωτησα κανενας δεν βαζει χερι στον επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, spilios91 είπε

Θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει σε περιπτωση που υπαρχει προβλημα με τον επεξεργαστη του ps5 τι μπορω να κανω? Διοτι οπου ρωτησα κανενας δεν βαζει χερι στον επεξεργαστη.

Και πως ξέρεις ότι είναι ο cpu? Δοκίμασες άλλο καλώδιο τροφοδοσίας? Άλλη πρίζα? Μπορεί να είναι και το τροφοδοτικό. Ανάβει κανένα led/fan? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Και πως ξέρεις ότι είναι ο cpu? Δοκίμασες άλλο καλώδιο τροφοδοσίας? Άλλη πρίζα? Μπορεί να είναι και το τροφοδοτικό. Ανάβει κανένα led/fan? 

Διοτι το πηγα σε μαγαζι που φτιαχνει ps5 και μου ειπαν αυτο το πραγμα. Και οτι δεν αναλαμβανουν προβληματα επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

τι ζημια εχει ακριβως?δεν αναβει, δεν βγαζει εικονα?

δεν αναβει καθολου. παταω το κουμπι και δεν κανει τιποτα. το πηγα σε τεχνικους και μου λενε παροτι αλλαξαμε τροφοδοτικο και ανοιξε μετα πεταει pixel και γραμμες αρα ειναι προβλημα πεξεργαστη. Και μου λενε κανενας δεν αναλαμβανει να βαλει χερι σε επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα βρεις μαστορα να στο φτιαξει αν ισχυει αυτο που σου ειπαν.Και αν βρεθει να ασχοληθει παλι δεν ξερεις ποσο θα κρατησει η επισκευη και θα εχεις πληρωσει πολλα στον τεχνικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω το κόστος και αν πρέπει να τηρούνται κάποιες προϋποθέσεις, πάντως το επίσημο service της Sony, η Astra Service, παίρνει χαλασμένες κονσόλες και τις αντικαθιστά έναντι κάποιου αντιτίμου με refurbished.
Αυτό αν δεν βγάλεις άκρη με κανέναν τεχνικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Δεν θα βρεις μαστορα να στο φτιαξει αν ισχυει αυτο που σου ειπαν.Και αν βρεθει να ασχοληθει παλι δεν ξερεις ποσο θα κρατησει η επισκευη και θα εχεις πληρωσει πολλα στον τεχνικο.

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Πρόβλημα με PS5 - Δεν ξεκινάει καθόλου

για μενα φιλε μου μην ασχοληθεις αλλο.Πρεπει να βρεθει τεχνικος μαγκας που να εχει γνωσεις και ορεξη να το κοιταξει.Και το ανταλλακτικό που θα χρειαστεις ειναι δυσκολο να βρεθει.Πρεπει να βρεθει αλλη χαλασμενη κονσολα και να γινει δοτης. Κανε αυτο που λεει ο φιλος πανω.Παρε την αστρα σερβις και μαθε τι κοστος εχει μια ανακατασκευασμένη κονσολα δίνοντας και την δικη σου χαλασμενη.Ειναι η καλυτερη λυση αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επεξεργαστή να αλλάξει δεν ξέρω αν χρειάζεται και κάποιο ολοκληρωμένο αλλαγή πάνω στην μητρική γιατι αυτά ειναι παντρεμένα.

Χίλιες φορές ανακατασκευή..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, spilios91 είπε

Θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει σε περιπτωση που υπαρχει προβλημα με τον επεξεργαστη του ps5 τι μπορω να κανω? Διοτι οπου ρωτησα κανενας δεν βαζει χερι στον επεξεργαστη.

Το χρησιμοποιουσες ορθιο γενικοτερα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JohnHacked είπε

Και επεξεργαστή να αλλάξει δεν ξέρω αν χρειάζεται και κάποιο ολοκληρωμένο αλλαγή πάνω στην μητρική γιατι αυτά ειναι παντρεμένα.

Χίλιες φορές ανακατασκευή..

Λογικά το syscon θα πρέπει να γίνει τράμπα, δεν ξέρω μην είναι και το drive παντρεμένο μιας και σε παλιότερες κονσόλες ήταν.

Αλλά γενικά όπως τα λες, καλύτερα ανακατασκευή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, StamTheMan είπε

Το χρησιμοποιουσες ορθιο γενικοτερα;

Επειδη ξερω μαλλον που το πας, δεν ισχυει. Αν ηταν θα του εβγαζε error για θερμοκρασια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Λογικά το syscon θα πρέπει να γίνει τράμπα, δεν ξέρω μην είναι και το drive παντρεμένο μιας και σε παλιότερες κονσόλες ήταν.

 

Η sony τεινει να κανει μ*****ες σε καθε νεο μοντελο.Στα πρωτα 3 και 4,ηταν παντρεμενα,στα επομενα οχι.

Οποτε ανετα μπορει να συνεχισε το ιδιο βιολι.

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Επειδη ξερω μαλλον που το πας, δεν ισχυει. Αν ηταν θα του εβγαζε error για θερμοκρασια

Ναι μωρε,απλα δε αναφερθηκε.
Ολα αυτα ειναι νεα,δεν εχουμε προηγουμενο,οποτε ψαχνω και εγω τι μπορει να εχει γινει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Ναι μωρε,απλα δε αναφερθηκε.
Ολα αυτα ειναι νεα,δεν εχουμε προηγουμενο,οποτε ψαχνω και εγω τι μπορει να εχει γινει.

Οκ μπορει οντως cpu/gpu παπαλα. Δεν θα ειναι το 1ο hardware που βγαζει σφαλμα, απλα στις κονσολες ειναι πιο ιδιαιτερο γιατι δεν μπορει να αλλαχτει το επιμερους προβληματικο Part.

@spilios91 φανταζομαι εχουν περασει 2 χρονια? Αν οχι, το πας στο καταστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...