Προς το περιεχόμενο

TBI bank πιστοληπτική ικανότητα ερώτηση.


is_this_real_life

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι έρχονται Βούλγαροι  να δανείζουν σε κάποιον άνεργο ίσως κ να είναι ανησυχητικό για το τι γινεται οταν δεν το αποπληρωνεις.. 

tbi bank προσφέρει δάνεια για ποσά από 500 έως 10.000€, με διάρκεια αποπληρωμής από 12 έως και 60 μήνες. Το επιτόκιο είναι σταθερό και διαμορφώνεται από 9,9% έως 34,9% σύμφωνα με το προφίλ του καταναλωτή και τη συναλλακτική του συμπεριφορά (συμπεριλαμβάνεται 0,6% – ν. 128/1975

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2023 στις 12:41 ΠΜ, is_this_real_life είπε

Δεν  ειπε κανεις αυτο που λες εσυ '' να ανοίξουν οι πόρτες'' και ''σκίζονται να σου δανείσουν'', αυτά ειναι δικα σου λογία που βρωμάνε ειρωνεια  και αλλα ''εσωτερικα'' θεματακια . Ρωτάω κατι ξεκαθαρο χωρις να υπερβαλω οπως εσυ. Παμε αλλη μια:
Το αν μετραει στην πιστοληπτική ικανοτητα οπως στο UK και αν το ξεχρεώσω νωριτερα η στην ώρα μου μπορω να ζητησω μεγαλυτερο ποσο( οχι πολύ 'ή να σκιστουν να μου δανεισουν) απλα μεγαλυτερο ποσο :). Αυτα 

 

 Όταν ζητάς δάνειο αξιολογούνται πολλά δεδεμόνα και το καθένα έχει διαφορετική βαρύτητα. Η συναλλακτική σου συμπεριφορά στο παρελθόν είναι μόνο ένα από αυτά.

Πχ αν εγώ είχα άριστη συμπεριφορά στο παρελθόν αλλά σήμερα είμαι άνεργος, δεν πρόκειται να πάρω δάνειο από ελληνική Τράπεζα. Και καλώς δεν θα το πάρω, γιατί σήμερα δεν έχω τα εισοδήματα να το αποπληρώσω.

Στην τελική, εξαρτάται από την τράπεζα, μόνο η ίδια το ξέρει/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kage είπε

Ότι έρχονται Βούλγαροι  να δανείζουν σε κάποιον άνεργο ίσως κ να είναι ανησυχητικό για το τι γινεται οταν δεν το αποπληρωνεις.. 

tbi bank προσφέρει δάνεια για ποσά από 500 έως 10.000€, με διάρκεια αποπληρωμής από 12 έως και 60 μήνες. Το επιτόκιο είναι σταθερό και διαμορφώνεται από 9,9% έως 34,9% σύμφωνα με το προφίλ του καταναλωτή και τη συναλλακτική του συμπεριφορά (συμπεριλαμβάνεται 0,6% – ν. 128/1975

Άνεργο 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, kage said:

Το επιτόκιο είναι σταθερό και διαμορφώνεται από 9,9% έως 34,9% σύμφωνα με το προφίλ του καταναλωτή

Καλό το 34,9%. Ξέρω έναν τοκογλύφο στο κέντρο που δίνει με λιγότερο B)

Καταλάβατε τι κάνει η TBI ε; Σου λέει παίζουν πολλοί «άνεργοι» (με την έννοια που το λέει ο @is_this_real_life) που δε θα τους δώσουν ποτέ δάνειο, οπότε ας τους δώσω εγώ χτυπώντας ένα ωραιότατο επιτόκιο κατηγορίας αποδόσεων στοιχήματος. Δε λέω, έξυπνα το παίζουν. Άλλωστε αφού είναι «άνεργοι» (άρα έχουν υψηλό ρίσκο δανεισμού) θα τους δώσουν με (πολύ) μεγάλο επιτόκιο, όχι με το ελάχιστο. 

Επ' ευκαιρίας, το 34,9% στους 36 μήνες, πάει 1,5+ φορά το αρχικό κεφάλαιο δανεισμού. Πρακτικά, παίρνεις 1.000€, επιστρέφεις 1.550€. Σε ένα «συνηθισμένο» καταναλωτικό (π.χ. με επιτόκιο 11,0%) το ίδιο ποσό δανείου θα έφτανε στα 1.170€. Για να καταλάβετε τι πατέντα έχουν κάνει οι κύριοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την συγκεκριμένη τράπεζα για καταναλωτικό δάνειο της τάξης των 2Κ-3Κ; Δεν την ήξερα ένας φιλός μου την είπε, γενικά εγκρίνει ή μην μπω καν στον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Manefs23 είπε

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την συγκεκριμένη τράπεζα για καταναλωτικό δάνειο της τάξης των 2Κ-3Κ; Δεν την ήξερα ένας φιλός μου την είπε, γενικά εγκρίνει ή μην μπω καν στον κόπο.

Πρόσεξε το ληστρικό επιτόκιο που δίνει. Αλλά λειτουργεί κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
23 λεπτά πριν, Sparkier είπε

Ρε παιδιά ξέρετε τι ακριβώς ζητάει για να πάρεις μια εγκρισει άνω το 2000 ευρώ ποσό εισοδημα πρέπει να έχεις περιπου 

Τι σημασία έχει…εσύ θα δηλώσεις το δικό σου και αν το πάρεις το πήρες.

Αν ωστόσο μπορείς να δηλώνεις ότι ποσό θες, αν φας άκυρο βάλε λίγο παραπάνω την επόμενη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...