Προς το περιεχόμενο

Εισαγωγη στον κοσμο του gaming σε 5 χρονων παιδι;


Witcher1st

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Επειδη εδω μεσα εισαστε οι ειδικοι του ειδους. Υπαρχουν retro κονσολες με εξελιγμενο android chip, τυπου snapdragon 865+ ;; Ωστε να μπορουν να παιζουν ακομα και ps2, xbox χωρις προβλημα.

Ρώτα παρακάτω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Επειδη εδω μεσα εισαστε οι ειδικοι του ειδους. Υπαρχουν retro κονσολες με εξελιγμενο android chip, τυπου snapdragon 865+ ;; Ωστε να μπορουν να παιζουν ακομα και ps2, xbox χωρις προβλημα.

Odin το οποίο είναι πανάκριβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, jpil said:

Ρώτα παρακάτω.

 

Μπερδεψα τα θεματα :D

23 minutes ago, NickTG said:

Είναι άλλωστε γνωστό ότι το ένα αποκλείει το άλλο. 

Δεν χρειαζοταν καν  να μπω στο κοπο να απαντησω στο παραπανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/10/2023 στις 7:59 ΜΜ, Witcher1st είπε

Και εγω στα 10-12 MMOs επαιζα. Το θεμα ειναι να ξεκινησει με κανενα mario, sonic, kirby κτλ σε αυτη την ηλικια. Εννοειται παιχνιδι μονο το Σαββατοκυριακο, οπως και το ταμπλετ. Το μονο που τον αφηνω να παιζει καθημερινα ειναι ενα παιχνιδι που του μαθαινει προγραμματισμο, κατα καποιο τροπο.

Εχω και ενα 3DS, αλλα λεω να το κρατησω κλειστο, μηπως και πετυχω κανενα λαχειο με καλη τιμη. Στη ζελατινα τοσα χρονια.. Ετυχε να μεινει στο συρτατι, κριμα ειναι να ανοιχθει τωρα :D . Καλυτερα να αγορασω ενα μεταχειρισμενο 2DS xl που ειναι και πιο ανθεκτικο.

Καλημέρα, εμένα η μικρή είναι 3,5 χρόνων... Έχει το τάμπλετ που παίζει, κάνει εκπαιδευτικά παιχνίδια για την ηλικία της... Αλλά πολλές φορές μου ζητάει το dslite που έχω με r4 να την βάλω την πεππα, έχει 3 παιχνίδια που το πέρνει και παίζει..τα συγκεκριμένα παίζουν με την οθόνη αφής κ το στικ... Κ κάποιες φορές μου χτυπάει το στικ δυνατά στην οθόνη και φοβάμαι μην χαλάσει, για αυτό... Μαλώνω... Αλλά ευτυχώς το θέλει όποτε θυμηθεί όχι συχνά... Κ ιδιαίτερα αν τυχόν δει εμένα...Δεν με αφήνει...  μου λέει: πεππα θέλω...

Γενικά κ σε άλλα παιχνίδια που παίζω έχει έρθει έχει δει... Δεν μπορεί να τα παίξει σωστά... Η πεππα είδα ότι στο κουτί λέει 3 αρα για την ηλικία της... Και αν το παίξω εγώ πολύ βαρετό... Τα παιχνίδια Μάριο, Looney tunes του gb, καθότι είδε εμένα, ήθελε να το κάνει και αυτή, προσπαθεί αλλά δεν μπορεί και μετά μου το δίνει και μου λέει μαμά εσύ... Είναι μικρή ακόμα.. Τώρα εσένα που είναι 5... Λογω ότι είναι λίγο πιο μεγάλο ίσως μπορεί...

Άποψη μου... Μην παίρνεις τπτ καινούριο, δοκίμασε τον στο ds που έχεις με την κάρτα που έχεις, το πολύ πολύ να βάλεις μια καινούργια sd card αν χάλασε αυτή που έχεις... Δεν χρειάζεται και μεγάλη για πολλά παιχνίδια εγώ έχω 16gb... Παίρνεις μια 3€ και δοκιμάζεις εκεί να παίξει, ότι παίξει.... Και θα δεις ότι δεν θα θέλει τόσο πολύ να ασχοληθεί...Δεν θα κολλήσει...Ενώ σε άλλα πιο μοντέρνες κονσόλες υπάρχει και αυτός ο φόβος... Και θα πληρώσεις πόσα λεφτά.

Εφόσον το έχεις δοκίμασε τον εκεί...Και άσε το 3ds στην άκρη..αν θες να το δώσεις... Η για 5 χρόνια μετά αν το θέλει ακόμα ή όχι..Τότε θα σου πει μόνος του στα 10,11... 

Που επειδή έχω βαφτιστήρι σε αυτή την ηλικία (10,11) θα σου πω...ότι προτιμούν υπολογιστή και κινητό... Και όχι κονσόλες...Για να παίζουν με φίλους του τα ίδια.... Τώρα switch δεν έχουν φίλοι γιατί είναι ακριβή κονσόλα...Αλλά σε 5 χρόνια αν έχουν οι φίλοι μπορεί να σου ζητήσει...ανάλογα τι έχουν οι φίλοι του και με τι παίζουν... Να ξέρεις από εκεί εξαρτάται...

Επεξ/σία από Xara_alfa147
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...