Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα ποιοτικό για μέτρια χρήση


kavouras
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από georgeole,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, kavouras είπε

Τελικά παιδιά παρήγγειλα τον Kyocera Ecosys M2540DN. Σε λίγες μέρες θα έρθει, οπότε θα ενημερώσω…

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Αγαπητέ φίλε, ως κλασικός Kyocerάκιας, σε συγχαίρω!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν παιδιά, δούλεψα τον kyocera ecocys M2540dn. 

Ενθουσιάστηκα με τους χρόνους εκτύπωσης, που ήταν και το ζητούμενο της αλλαγής απο το ΟΚΙ MB451. Η εκτύπωση απο standby είναι σίγουρα στο μισό χρόνο απο τον ΟΚΙ, ίσως και γρηγορότερα. Η εκτύπωση σε λειτουργία είναι πάρα πολύ γρήγορη, και πάλι πολύ γρηγορότερη απο τον ΟΚΙ. Παρότι οι προδιαγραφές του χρόνου εκτύπωσης είναι σχεδόν ίδιες για τα δυο μηχανήματα, προφανώς του ΟΚΙ δεν ισχύουν, ενω του kyocera όντως ισχύουν. Βέβαια είναι άλλη γενιά μηχανήματος και άλλη τιμή, αλλα δεν παύει να μην ισχύει αυτό που λέει στο manual. 

Κατα τα άλλα μου έκανε εντύπωση οτι το χαρτί που εκτυπώνεται πέφτει έτοιμο απο ψηλά, ενω στους υπόλοιπους εκτυπωτές το βλέπεις που σέρνεται χαμηλά καθώς εκτυπώνει. Όχι οτι παίζει κάποιο ρόλο, απλά μου έκανε εντύπωση και θυμίζει επαγγελματική εκτύπωση σε φωτοτυπάδικα.

Οι άλλες λειτουργίες άψογες, η εκτύπωση πολύ καλής ποιότητας. Θα δω πως θα πάει και με τα toner, θα δω αν πάω σε αυθεντικά ή συμβατά, αναλόγως τον όγκο εκτύπωσης που θα έχω.

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια, με οδηγήσατε στη σωστή κατεύθυνση!!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kavouras είπε

Λοιπόν παιδιά, δούλεψα τον kyocera ecocys M2540dn. 

Ενθουσιάστηκα με τους χρόνους εκτύπωσης, που ήταν και το ζητούμενο της αλλαγής απο το ΟΚΙ MB451. Η εκτύπωση απο standby είναι σίγουρα στο μισό χρόνο απο τον ΟΚΙ, ίσως και γρηγορότερα. Η εκτύπωση σε λειτουργία είναι πάρα πολύ γρήγορη, και πάλι πολύ γρηγορότερη απο τον ΟΚΙ. Παρότι οι προδιαγραφές του χρόνου εκτύπωσης είναι σχεδόν ίδιες για τα δυο μηχανήματα, προφανώς του ΟΚΙ δεν ισχύουν, ενω του kyocera όντως ισχύουν. Βέβαια είναι άλλη γενιά μηχανήματος και άλλη τιμή, αλλα δεν παύει να μην ισχύει αυτό που λέει στο manual. 

Κατα τα άλλα μου έκανε εντύπωση οτι το χαρτί που εκτυπώνεται πέφτει έτοιμο απο ψηλά, ενω στους υπόλοιπους εκτυπωτές το βλέπεις που σέρνεται χαμηλά καθώς εκτυπώνει. Όχι οτι παίζει κάποιο ρόλο, απλά μου έκανε εντύπωση και θυμίζει επαγγελματική εκτύπωση σε φωτοτυπάδικα.

Οι άλλες λειτουργίες άψογες, η εκτύπωση πολύ καλής ποιότητας. Θα δω πως θα πάει και με τα toner, θα δω αν πάω σε αυθεντικά ή συμβατά, αναλόγως τον όγκο εκτύπωσης που θα έχω.

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια, με οδηγήσατε στη σωστή κατεύθυνση!!

:)

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ωραία! Αν μάλιστα αντέξει και στο χρόνο, τότε κάνεις το σταυρό σου με τα δύο χέρια!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...