Προς το περιεχόμενο

Google Pixel 8 Series: Με κορυφαίες κάμερες, έμφαση στις AI λειτουργίες, και με 7 χρόνια ενημερώσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dimitris_1981 είπε

Τις τιμές έτσι τις έβγαλες στην τύχη;

Ούτε το 1 ούτε το άλλο έχουν πέσει τόσο.

Το 7 pro έχει κάπου 800€ και το 14 pro 1100 και αυτό σε Σκρουτζομάγαζα που μπορεί να παίζει και παραεισαγωγή.

 το 14 pro λογικά θα πέσει κάνα 100€ σε σχέση με το 15 pro γιατί αλλιώς δεν θα το πάρει κανείς αλλά δεν έχει γίνει ακόμα.

Για μεταχειρισμένα έλεγε αυτός, για μεταχειρισμένα λέω και εγώ. Δεν μιλάμε για καινούργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

Τις τιμές έτσι τις έβγαλες στην τύχη;

Ούτε το 1 ούτε το άλλο έχουν πέσει τόσο.

Το 7 pro έχει κάπου 800€ και το 14 pro 1100 και αυτό σε Σκρουτζομάγαζα που μπορεί να παίζει και παραεισαγωγή.

 το 14 pro λογικά θα πέσει κάνα 100€ σε σχέση με το 15 pro γιατί αλλιώς δεν θα το πάρει κανείς αλλά δεν έχει γίνει ακόμα.

https://www.bestprice.gr/item/2157896638/apple-iphone-14-pro-128gb.html?qo=14+pro&from=cat

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

 

 το 14 pro λογικά θα πέσει κάνα 100€ σε σχέση με το 15 pro γιατί αλλιώς δεν θα το πάρει κανείς αλλά δεν έχει γίνει ακόμα.

Ta 14αρια προ έχουν ηδη 10 μέρες που έπεσαν στα 960 κ 1060 το μαξ αντίστοιχα κ ειναι ότι έχει μεινει από στοκ διαθέσιμα συνήθως αφού τα προηγούμενα.pro αποσύρονται. Στις αλυσίδες επίσης έπεσαν κάνα 120/150αρι περιπου

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, kwnssk είπε

Το λέω για τελευταία φορά. Δεν έχουν 5g. Σε cosmote όμως σίγουρα έχουν volte και vowifi.

VOLTE με Cosmote έχει  σίγουρα,WiFi calling,δεν έχει ακόμα,μόνο με Shizuku...

Αν άλλαξε κάτι με την 14 beta δεν το ξέρω...

Η τελευταία beta έχει απ' ότι αναφέρθηκε από κατόχους Vodafone  VOLTE επίσημα...

Περιμένουμε την διάθεση του Android 14 για να δούμε...

Κάτοχος Pixel XL/3 XL(το πούλησα)4 XL το έχω αλλά χρειάζεται μπαταρία,6(το πούλησα),και 6 Pro που το έχω σαν κύρια συσκευή...

Vodafone πάροχος, VOLTE/WiFi calling  μέσω Shizuku,5G δεν υποστηρίζει....

Cosmote VOLTE υποστηρίζει επίσημα,WiFi calling μέσω Shizuku,5G δεν υποστηρίζει...

Nova ότι ισχύει για την Vodafone...

Και μετά από τόσες συσκευές έχω να πω ότι το XL μου έκαψε μητρική και είμαι σε αναμονή να το φτιάξω,το 4XL φούσκωσε η μπαταρία και περιμένω από eBay για αλλαγή,το 6 Pro θηρίο μέχρι τώρα...

Γενικά τα δύο Pixel μετά τα τέσσερα χρόνια βγάλανε θέμα μπαταρίας,λογικό,το XL μετά από 6 χρόνια κατοχής μου έμεινε από μητρική...

Το θέμα service δύσκολο στην Ελλάδα.

Επειδή ταυτόχρονα είχα και S Series/Note από Samsung,και iPhone,εγώ τα προτιμώ...

Αν ξέρεις τι αγοράζεις,με τα θετικά και δυστυχώς τα πολλά αρνητικά λόγω μη επίσημης πώλησης στην Ελλάδα εγώ δεν το αλλάζω με τπτ,...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, jimlost said:

VOLTE με Cosmote έχει  σίγουρα,WiFi calling,δεν έχει ακόμα,μόνο με Shizuku...

Αν άλλαξε κάτι με την 14 beta δεν το ξέρω...

Η τελευταία beta έχει απ' ότι αναφέρθηκε από κατόχους Vodafone  VOLTE επίσημα...

Περιμένουμε την διάθεση του Android 14 για να δούμε...

Κάτοχος Pixel XL/3 XL(το πούλησα)4 XL το έχω αλλά χρειάζεται μπαταρία,6(το πούλησα),και 6 Pro που το έχω σαν κύρια συσκευή...

Vodafone πάροχος, VOLTE/WiFi calling  μέσω Shizuku,5G δεν υποστηρίζει....

Cosmote VOLTE υποστηρίζει επίσημα,WiFi calling μέσω Shizuku,5G δεν υποστηρίζει...

Nova ότι ισχύει για την Vodafone...

Και μετά από τόσες συσκευές έχω να πω ότι το XL μου έκαψε μητρική και είμαι σε αναμονή να το φτιάξω,το 4XL φούσκωσε η μπαταρία και περιμένω από eBay για αλλαγή,το 6 Pro θηρίο μέχρι τώρα...

Γενικά τα δύο Pixel μετά τα τέσσερα χρόνια βγάλανε θέμα μπαταρίας,λογικό,το XL μετά από 6 χρόνια κατοχής μου έμεινε από μητρική...

Το θέμα service δύσκολο στην Ελλάδα.

Επειδή ταυτόχρονα είχα και S Series/Note από Samsung,και iPhone,εγώ τα προτιμώ...

Αν ξέρεις τι αγοράζεις,με τα θετικά και δυστυχώς τα πολλά αρνητικά λόγω μη επίσημης πώλησης στην Ελλάδα εγώ δεν το αλλάζω με τπτ,...

Για εμένα το μοναδικό τους κύριο μείον είναι ότι δεν υπάρχει sevice Ελλάδα

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Μια χαρά επίσημα έχω αγοράσει με τιμολόγιο το Pixel 7 Pro από Ελληνικό μαγαζί στην Ηλιούπολη. Εννοείται καινούργιο και σφραγισμένο για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις... Και πήρα παρέα και τα Pixel Buds Pro.

Από το γνωστό "στέκι" ;

Τα buds τα πήρες ως δώρο με προπαραγγελια πέρυσι; ή εννοεί; ότι τα βρήκες και αυτά αλλά τα πλήρωσες κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, majnun said:

Από το γνωστό "στέκι" ;

Τα buds τα πήρες ως δώρο με προπαραγγελια πέρυσι; ή εννοεί; ότι τα βρήκες και αυτά αλλά τα πλήρωσες κανονικά;

Ποιο είναι το μαγαζί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kwnssk είπε

Όποιος βρει 7 pro στα 600 το αγοράζω και του δίνω και 50 ευρώ για την εξυπηρέτηση να πιει έναν καφέ στην Μύκονο.

Ορίστε! 500€

Υ. Γ. Περιμένω το 50ευρω!

Επεξ/σία από nemo1971
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρομερές συσκευές με ουσιαστικές βελτιώσεις και καινοτομίες,το software είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε android συσκευές,ο επεξεργαστής μπορεί σε ωμή δύναμη να υστερεί σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά ελάχιστα παίζει ρόλο αυτό,το θέμα είναι πόσο καλά δουλεύει το software με το hardware και σε αυτό δεν έχει αντίπαλο (πάντα σε android συσκευές ).ΑΙ σε άλλο επίπεδο και με κάμερες αν όχι οι καλύτερες,στις 3 κορυφαίες σίγουρα...

Αναβαθμισμένο τσιπακι,οθόνη, μπαταρία, κάμερες με εφτά χρόνια υποστήριξης,αναμενονη η αύξηση τιμών αλλά και δικαιολογημένη θα έλεγα,9 κατασταρικα κάνει το xiaomi 13t pro...

Για όσους λένε δεν έχει εγγύηση...έχει μια χαρά,το παίρνεις εφόσον η συσκευή είναι αγορασμενη από ευρωπαϊκή ένωση,ειδικά αν το πάρεις από amazon ξεμπερδευεις πολύ γρήγορα και εγγυημένα,για πάρτε ένα Samsung από πλαίσιο/Κωτσόβολο η οπουδήποτε αλλού και να πάθει τίποτα..το διπλάσιο χρόνο θα σας πάρει..

Τονίζω το για android συσκευές γιατί δεν είχα iphone ποτέ αλλά και γιατί δεν θέλω να γίνει android vs iOS.

Επεξ/σία από ilias81
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, majnun said:

Από το γνωστό "στέκι" ;

Τα buds τα πήρες ως δώρο με προπαραγγελια πέρυσι; ή εννοεί; ότι τα βρήκες και αυτά αλλά τα πλήρωσες κανονικά;

Να σου πω δεν γνωρίζω ποιο είναι το στέκι, πρώτη φορά πήγα εκεί. Απλώς έτυχε να το έχει σε στοκ το συγκεκριμένο κατάστημα. Είχαν το λευκό και το μαύρο. Το σκέφτηκα λίγο για το hazel αλλά ήθελε να περιμένω μερικές μέρες και δεν άντεξα, πήρα το λευκό. 

Τα Buds δεν ήταν δώρο. Τα βρήκα εκεί και τα πλήρωσα κανονικά. 

Μόλις μου ήρθε και η OTA για το Android 14 εν το μεταξύ 😁.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αργή φόρτιση (30w το 8 προ), κακή μπαταρία, πάρα πολύ μέτριο επεξεργαστή που ζεσταίνεται, μέτρια ηχεία... αυτά είναι τα προβλήματα στο pixel 6 pro μου και συνεχίζουν μέχρι και το 8 pro... Πρέπει να εκτιμάς αρκετά το ωραίο και γεμάτο υποστήριξη απο την κοινότητα software του για να το διαλέξεις στα 900, πόσο μάλλον στα 1100...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...