Προς το περιεχόμενο

Η ταχύτερη και επανασχεδιασμένη εφαρμογή Teams της Microsoft είναι τώρα διαθέσιμη για Windows και Mac


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 minutes ago, great said:

  

Σταμάτα να δουλευεις σε εταιρεια τότε ή κανε μια δικιά σου.

 

Εγω παντως αυριο πρωι πρωι , θα παρω τηλεφωνακι στο ΙΤ να τους τα ψαλω που εχουν teams και οχι κατι αλλο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 hours ago, comfuzio said:

-ίσως γιατί είναι από τα μεγαλύτερα σκουπίδια;
-ίσως γιατί δεν έχω καμία χρήση για αυτό;
-ίσως γιατί δεν μου αρέσει να μου βάζουν εφαρμογές με το ζόρι στον υπολογιστή μου και σπαταλάω χρόνο για να τις σουτάρω.
-ίσως γιατί δεν θέλω να σπαταλάω χρόνο για τις επανασουτάρω αφού θα μπουν με το ζόρι σε κάποιο επόμενο update.
-ίσως γιατί υπάρχουν υπερβολικά καλύτερες εναλλακτικές.

Διάλεξε και πάρε μια επιλογή ή και όλες

Και λίγα λες

 

Δείτε το σαν ταξίδι στο χρόνο, είναι σαν να δουλεύεις πριν το 2007, που είχες ένα βασικό chat client, και την συννενόηση την έκανες με mail.

Έχω συμβιβαστεί, για άλλους λόγους βέβαια, έχει και λίγο πλάκα με την κακή έννοια που δεν μπορείς να κάνεις π.χ διαμοιρασμό αρχείου σε group η για να βάλεις λινκ πρέπει να ανοίξεις εργαλεία, να επιλέξεις insert link, μπλα μπλα μπλα κ το σλακ το κάνει σε με έναν απλό συνδυασμό πλήκτρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, WaxOnWaxOff said:

 

Εγω παντως αυριο πρωι πρωι , θα παρω τηλεφωνακι στο ΙΤ να τους τα ψαλω που εχουν teams και οχι κατι αλλο 😂

δεν θα το σηκωσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, WaxOnWaxOff είπε

Εγω παντως αυριο πρωι πρωι , θα παρω τηλεφωνακι στο ΙΤ να τους τα ψαλω που εχουν teams και οχι κατι αλλο 😂

Τι να πούμε κ εμείς με το έκτρωμα το Webex

Επεξ/σία από Asevastos
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΡΗΓΟΡΟ UNINSTALL

1. Press Win + R, type powershell, and press CTRL + Shift + Enter.

2. Type the following command and press Enter:

Get-AppxPackage  MicrosoftTeams_23231.411.2342.9597_x64__8wekyb3d8bbwe | Remove-AppxPackage

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mpregos είπε

Και λίγα λες

 

Δείτε το σαν ταξίδι στο χρόνο, είναι σαν να δουλεύεις πριν το 2007, που είχες ένα βασικό chat client, και την συννενόηση την έκανες με mail.

Έχω συμβιβαστεί, για άλλους λόγους βέβαια, έχει και λίγο πλάκα με την κακή έννοια που δεν μπορείς να κάνεις π.χ διαμοιρασμό αρχείου σε group η για να βάλεις λινκ πρέπει να ανοίξεις εργαλεία, να επιλέξεις insert link, μπλα μπλα μπλα κ το σλακ το κάνει σε με έναν απλό συνδυασμό πλήκτρων. 

Μια χαρά βάζω Λίνκ με paste και αρχεία με drag n drop και φωτό και gif. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου δουλεύει.

Σιγουρα έχει αρκετά Bugs αλλά από βλακείες τύπου Slack και zoom σε εταιρικό περιβάλλον είναι μακράν καλύτερο, ειδικά αν έχεις Microsoft 365.

 

Επισης για όσους λένε για Bloatware όλοι το κάνουν. Αν μπορείς να τα κανείς uninstall είναι οκ αν όχι, όπως στο android, τότε εκεί θα έπρεπε να κράζετε. Ήταν παντα κάτι που μου την έσπαγε στο Galaxy. Είχε disable αλλά μετά από update ξανά μάνα τα ίδια και φυσικά δεν σβηνοταν ποτέ 100%.

Επεξ/σία από Dimitris_1981
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, comfuzio said:

-ίσως γιατί είναι από τα μεγαλύτερα σκουπίδια;
-ίσως γιατί δεν έχω καμία χρήση για αυτό;
-ίσως γιατί δεν μου αρέσει να μου βάζουν εφαρμογές με το ζόρι στον υπολογιστή μου και σπαταλάω χρόνο για να τις σουτάρω.
-ίσως γιατί δεν θέλω να σπαταλάω χρόνο για τις επανασουτάρω αφού θα μπουν με το ζόρι σε κάποιο επόμενο update.
-ίσως γιατί υπάρχουν υπερβολικά καλύτερες εναλλακτικές.

Διάλεξε και πάρε μια επιλογή ή και όλες

Υπερβολικά καλύτερες επιλογές? Βρες μου μια, έστω μια με αυτά τα features.

Αν δεν ξέρεις, μην μιλάς... Οικιακός χρήστης είσαι και δεν σ αρέσει που τα έχεις στα windows 11 Home που είχε το καινούργιο σου έτοιμο λαπτοπ...

Σε corporate περιβάλλον όμως δεν υπάρχει κάτι καλύτερο... Εμείς το χρησιμοποιούμε σχεδόν για τα παντα, για online εκπαιδεύσεις, file sharing και cooperating, chatting, groups κλπ κλπ. Σκέψου ανοίγει μέχρι και excel και PowerPoint ΜΈΣΑ στο client μεσω cloud και μπορούν 10 άτομα να δουλέψουν στο ίδιο αρχείο ταυτόχρονα...

 

  • Like 15
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, TerrorGore said:

Υπερβολικά καλύτερες επιλογές? Βρες μου μια, έστω μια με αυτά τα features.

Αν δεν ξέρεις, μην μιλάς... Οικιακός χρήστης είσαι και δεν σ αρέσει που τα έχεις στα windows 11 Home που είχε το καινούργιο σου έτοιμο λαπτοπ...

Σε corporate περιβάλλον όμως δεν υπάρχει κάτι καλύτερο... Εμείς το χρησιμοποιούμε σχεδόν για τα παντα, για online εκπαιδεύσεις, file sharing και cooperating, chatting, groups κλπ κλπ. Σκέψου ανοίγει μέχρι και excel και PowerPoint ΜΈΣΑ στο client μεσω cloud και μπορούν 10 άτομα να δουλέψουν στο ίδιο αρχείο ταυτόχρονα...

 

Όχι απλά θέλουν να κράξουν την MS ακόμα και όταν δεν κάνει κάτι κακό. Λες και δεν έχει κάνει ένα καρό λαλακιες και ψάχνουν παντού φταίξιμο. Επίσης όπως είπα πιο πάνω πολλοί από αυτούς έχουν Android,όπως είχα και εγώ μεχρι πριν 10 μέρες, και εκεί δεν κράζουν την Google που είναι μακράν η χειρότερη και θα έπρεπε να είχε φάει 1 εκ πρόστιμα όπως κάποτε έφαγε η MS για τον Internet Explorer που δεν γινόταν uninstall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ενοείτε ότι τα Windows είναι μια χαρά για τον απλό χρήστη. Και σε θέμα παιχνιδιών παραμένουν εξαιρετικά.

Εκτός από αυτό, αν έχετε λίγη γνώση και όρεξη... τα Linux είναι πολύ πολύ καλύτερα! Και μόνο σε θέμα ιδιωτικότητας αξίζει να τα έχετε ως το βασικό σας λειτουργικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δουλεύουμε/δουλεύαμε σε corpo περιβάλλον, ξέρουν τί αργοκίνητο καράβι ήταν η προηγούμενη έκδοση του teams, ειδικά σε corpo pc που ήταν κάπως αρχαία!
Κάθε αναβάθμιση του σε καλό!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζω για την ημέρα που θα ενεργοποιηθεί το copilot και θα γυρίσει να πει στους σχεδιαστές της MS "καλά είστε τελείως ηλίθιοι? Όταν κάποιος καρφώνει ακουστικά τα default ηχεία πρέπει να γυρίζουν εκεί, όχι να ακούγονται φωνές από το μεγάφωνο σε όλη την εταιρεία μέχρι να βρει το θαμμένο μενού στο device settings"

Λίγο natural intelligence λείπει, όχι το artificial

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...