Προς το περιεχόμενο

ΤV ιδανική για Ps5


british_petrol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους

Πήρα πρόσφατα το ps5 μαζί με το fc24 , επειδή ωστόσο μέχρι σήμερα το ps5 το κούμπωνα στο μονιτορ του pc , και επειδή πλεόν ήρθε η ώρα να πάρω tv η οποία

θα μπει στο σαλόνι , θα ήθελα να μου πείτε .

Τι παραμέτρους πρέπει να ελέγξω για να πετύχω την καλύτερη δυνατή απόδοση εικόνας και ήχου  ώστε να αξίζει η επιλογή?

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια συγκεκριμένη? ποσό που διαθέτω από 600 μέχρι 850 ε με δόσεις ίσως και 1000 ευ με χρήση πιστωτικής

Επεξ/σία από british_petrol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεραιότητα ειναι το Full Array ή να ειναι OLED ανεξάρτητα με το αν εχει Full Aray?

Μου προτείνανε πρόσφατα απο κοτσοβωολο LG QNED 55QNED826RE 55''  Ultra HD4K /qned led / 120 Hz / HDR10 /Al Super Upscaler

με 5 χρονια εγγυηση (+100ε) και ρυθμιση χρωμάτων οθόνης (+60ε  πρώτη φορά το ακουω σαν υπηρεσία, τόση εξειδίκευση για τα χρώματα πια?)

Όλα τα παραπάνω 1050ε με 36 άτοκες.

 

Σε αυτά τα χρήματα υπάρχει κάτι πιο ανταγωνιστικό σαν πακετάκι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σου προτείνω την LG C2 OLED για το εύρος τιμών που αναφέρεις. H τηλεόραση είναι πλήρως συμβατή με όλα όσα προσφέρει το PS5. Υποστηρίζει 1440p στα 120Hz, 4k στα 120Hz και επίσης το HDMI Forum VRR. Και οι τέσσερις θύρες HDMI της τηλεόρασης υποστηρίζουν την έκδοση 2.1 του HDMI, κάτι που είναι σημαντικό εφόσον μπορείς να χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα μια ή και περισσότερες κονσόλες και έναν υπολογιστή. Η τηλεόραση υποστηρίζει ακόμη και το Dolby Vision, ένα καλό χαρακτηριστικό γενικά, παρόλο που ελάχιστα PS5 παιχνίδια το χρησιμοποιούν.

Η τηλεόραση αυτή είναι μοντέλο του 2022, το οποίο έχει αντικατασταθεί από την LG C3 OLED. Εάν και σαφώς ένα νέο μοντέλο φέρνει νέα τεχνολογικά καλούδια και βελτιώσεις (και αυξημένη τιμή), θεωρώ ότι δε δικαιολογεί την αγορά της, εάν - επισημαίνω – θέλουμε να πάρουμε την τηλεόραση κυρίως για χρήση με το PS5. Έτσι και αλλιώς στην ίδια κατηγορία τιμών με την C3 βρίσκουμε τηλεοράσεις της Samsung (που προσωπικά τις προτιμώ περισσότερο).

Στο διαδίκτυο θα βρεις αναλυτικά review της τηλεόρασης, οπότε ρίχνεις μια ματιά και αποφασίζεις. Εναλλακτικά κοιτάς στην ενότητα του insomnia που αφορά τις τηλεοράσεις, όπου υπάρχουν φίλοι που πραγματικά γνωρίζουν πολλά για τις τηλεοράσεις και τα χαρακτηριστικά τους.

Επεξ/σία από JPaxilleas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις .

Μέχρι ώρας είμαι πολύ κοντά στην LG 50QNED826RE 50'' QNED 4K Smart TV 749ε τελικη τιμή μαζί με 5ετη εγγυηση 90 ευρώ και λογικα θα επιλέξω και την υπηρεσια callibration +60ε το οποίο απο οτι ειδα απο κοντα έχει  σημαντική διαφορά στην εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...