Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τηλεφωνικό κέντρο Τελε MS-108


Systemfreak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι,

Έχω αγοράσει εδώ και λίγο καιρό το τηλεφωνικό κέντρο Tele MS-108.

Παρότι το έχω συνδέσει και ρυθμίσει τις κλήσεις και το εισαγωγικό μήνυμα όταν καλέσει κάποιος, δεν μπορώ με τίποτα να ρυθμίσω να κάνει προώθηση κλήσης σε εξωτερικό αριθμό.

Δηλαδή, αν καλέσει κάποιος και δεν απαντηθεί η κλήση σε Χ δευτερόλεπτα, να κάνει προώθηση στο κινητό μου 6912345678.

Ουσιαστικά αυτό που κάνει η cosmote αν έχεις ενεργοποιήσει την έμμεση εκτροπή.

Έχω βρει κάποια πράγματα στις οδηγίες αλλά δεν λειτουργεί τίποτα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται προώθηση μιας κλήσης αν δεν υπάρχει στο κέντρο του χρήστη δεύτερη γραμμή ή δεύτερο κανάλι ομιλίας.

Αυτό γίνεται σε Cosmote και όλους τους παρόχους διότι ως εταιρείες τηλεπικοινωνιών έχουν δυνατότητα δυναμικής ενεργοποίησης επιπλέον καναλιών, οπότε υπάρχουν δύο κλήσεις, που την δεύτερη την χρεώνεται ο πελάτης (εσύ προς το κινητό) ενώ την πρώτη (προς τον σταθερό σου αριθμό) ο καλών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/10/2023 στις 8:32 ΜΜ, jkoukos είπε

Δεν γίνεται προώθηση μιας κλήσης αν δεν υπάρχει στο κέντρο του χρήστη δεύτερη γραμμή ή δεύτερο κανάλι ομιλίας.

Αυτό γίνεται σε Cosmote και όλους τους παρόχους διότι ως εταιρείες τηλεπικοινωνιών έχουν δυνατότητα δυναμικής ενεργοποίησης επιπλέον καναλιών, οπότε υπάρχουν δύο κλήσεις, που την δεύτερη την χρεώνεται ο πελάτης (εσύ προς το κινητό) ενώ την πρώτη (προς τον σταθερό σου αριθμό) ο καλών.

Άρα εν ολίγοις δεν μπορώ να το κάνω;

Επειδή φαίνεστε γνώστης, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να γίνει αυτό με το συγκεκριμένο κέντρο;

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από Systemfreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν συνδεθεί προσωρινά η εξωτερική γραμμή με μια συσκευή τηλεφώνου και όχι με το τηλ. κέντρο θα λειτουργεί η εκτροπή, σωστά;

Το τηλ. Κέντρο χάνει τις ρυθμίσεις του όταν συνδεθεί ξανά με την εξωτερική γραμμή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αδύνατον να γίνει εκτροπή κλήσης εφόσον υπάρχει μόνον μία τηλεφωνική αναλογική γραμμή. Δεν μπορείς να εκτελέσεις δύο ταυτόχρονες κλήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...