Προς το περιεχόμενο

Διαγραφή φοιτητη SOS


Ninnan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας. Έχω μια απορία σχετικα με τον νόμο για το ν+ν/2 . Έχω μπει στην σχολη κατα το ακαδημαικο έτος 2016-17 ως τει . Η διαγραφη για του χρόνου αναφερεται για οσους το 2020-21 ηταν απο 5ετος και πανω. Εγω στο ετος 2020-21 ημουν 5ετος.  Ισχυει και για οσους ειναι απο το τει ;  

Αρθρο: https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/429048_foitites-pote-kai-apo-poio-aei-xekinoyn-diagrafes-me-tin-efarmogi-anotatoy-orioy

Επεξ/σία από Ninnan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Ninnan είπε

Γεια σας. Έχω μια απορία σχετικα με τον νόμο για το ν+ν/2 . Έχω μπει στην σχολη κατα το ακαδημαικο έτος 2016-17 ως τει . Η διαγραφη για του χρόνου αναφερεται για οσους το 2020-21 ηταν απο 5ετος και πανω. Εγω στο ετος 2020-21 ημουν 5ετος.  Ισχυει και για οσους ειναι απο το τει ;  

Αρθρο: https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/429048_foitites-pote-kai-apo-poio-aei-xekinoyn-diagrafes-me-tin-efarmogi-anotatoy-orioy

Εισαι σε 4ετους ή 5ετους σχολη/τμημα?

Γιατι αγχωνεσαι? Η ελαχιστη περιπτωση ειναι η παρακατω, οπου εχεις υπερβει κατα το 20-21 τα ελαχιστα ετη σπουδων (για 4 ετη), και αρα πρεπει να εχεις τελειωσει μεχρι ΚΑΙ το ακ ετος 24-25

image.png.72daa9198637496b03060d4ca3782f06.png

Αν ησουν στο 5ο ετος κατα το 20-21, τοτε ανηκεις στην 2η περιπτωση εδω:

image.png.ba3d070c80887d02b4a821c4d80733f4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω αγχωθεί. Εγώ μπήκα ως ΤΕΙ στο τμήμα μου 2016-17 . Άρα το 2020-21 ήμουν 5ο έτος σε σχολή με τέσσερα χρόνια. Άρα τι ισχύει ; μέχρι το Σεπτέμβριο του 2025 πρέπει να έχω τελειώσει ;

Επεξ/σία από Ninnan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Ninnan είπε

Έχω αγχωθεί. Εγώ μπήκα ως ΤΕΙ στο τμήμα μου 2016-17 . Άρα το 2020-21 ήμουν 5ο έτος σε σχολή με τέσσερα χρόνια. Άρα τι ισχύει ; μέχρι το Σεπτέμβριο του 2025 πρέπει να έχω τελειώσει ;

Μπήκες το 16-17 και πρέπει να έχεις τελειώσει μέχρι το 2025?Μονο 8 με 9 χρόνια  σου αφήνουν περιθώριο; Απαράδεκτοι!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, Ninnan said:

Έχω αγχωθεί. Εγώ μπήκα ως ΤΕΙ στο τμήμα μου 2016-17 . Άρα το 2020-21 ήμουν 5ο έτος σε σχολή με τέσσερα χρόνια. Άρα τι ισχύει ; μέχρι το Σεπτέμβριο του 2025 πρέπει να έχω τελειώσει ;

εντάξει αφού αγχώθηκες στον 8ο χρόνο εγγραφής σου χαλλλλαρά

στα 6 έπρεπε να είχες τελειώσει, δηλαδή ακαδημαϊκό έτος 2022-2023. Τώρα ξεκίνησε το 2023-2024. 

επομένως άμα πάρεις τηλέφωνο τη γραμματεία θα σου πουν οτι ήδη διαγράφηκες. 100ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτον η ερώτηση δεν είναι για εμένα . 

 

Δεύτερον το άτομο αυτό είναι σε μουσική σχολή και δυστυχώς δεν είχε καμία στήριξη από πουθενά να αποκτήσει το μουσικό όργανο μιλάμε για χιλιάρικο+ όργανο .

Τα μαθήματα που χρωστάει το άτομο είναι μερικά εργαστήρια μουσικης

Επεξ/σία από Ninnan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να αναρωτιέται 7 χρόνια μετά την εγγραφή στη σχολή αν ακόμα μπορεί να φοιτήσει, ε, είναι κάπως. Το να ρωτά στο insomnia αντί να πάρει τηλέφωνο τη γραμματεία είναι ακόμη πιο κάπως.

Αν η σχολή είναι τετραετής, τότε έχει διαγραφεί. Ας μιλήσει με τη γραμματεία να το επιβεβαιώσει και να δει αν έχει διαθέσιμες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ninnan είπε

Πρώτον η ερώτηση δεν είναι για εμένα . 

 

Δεύτερον το άτομο αυτό είναι σε μουσική σχολή και δυστυχώς δεν είχε καμία στήριξη από πουθενά να αποκτήσει το μουσικό όργανο μιλάμε για χιλιάρικο+ όργανο .

Τα μαθήματα που χρωστάει το άτομο είναι μερικά εργαστήρια μουσικης

Για ένα φίλο σου απο το χωριό που δεν τον ξέρουμε ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ερώτηση δεν ήτανε για εκείνον, στο πρώτο μήνυμα βέβαια γράφει " Έχω μπει στη σχολή" και σε επόμενο μήνυμα "Έχω αγχωθει κτλπ " 😑

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...