Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια κατοικιδιου


Postmort3m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Ήθελα να ρωτήσω αν εχει καποιος απο εδώ κανει ασφάλεια στο κατοικιδιο του και αν αξίζει αν εχετε να προτεινετε καποια κλπ..

Βρήκα αυτήν εδώ που φαίνεται καλή: https://europe-asfalistiki.gr/idiwtes/asfaleia-katoikidiwn-zwwn/ αλλα μου φαίνεται too good to be true. 

Μόνο με τους δωρεάν αιματολογικούς ελέγχους πιστεύω αξίζει.. το σκυλάκι μου έχει κάνει 2 φορές αυτόν τον χρόνο απο 90 ευρώ η καθε μια (χωρίς του καλαζάρ) και επειδή ειναι να κάνει χειρουργείο που θα κοστίσει 250 ευρώ και γενικά μεγαλώνει και βγάζει διάφορα πράγματα άρχισα να σκέφτομαι μήπως καποια ασφάλεια θα συμφερε.

Ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδέα της ασφάλειας είναι "παίρνω κάτι σε κατάσταση Χ και το συντηρώ στη κατάσταση Χ του".

Αν είναι σοβαρή η σκυλοασφαλιστική, δεν θα στον ασφάλιζε, όπως ακριβώς θα έκανε και η ανθρωποασφαλιστική.

 

Εσύ λ.χ. τώρα αν σε ρωτήσω, θες να κάνεις μια ιδιωτική ασφάλιση; Πιθανότατα μου πεις όχι ρε φίλε, έχω άλλα στο νου μου τώρα να πάρω πατίνι ηλεκτρικό.

Ααααααν αντί για αυτό, είχες στο νου σου τα θέματα υγείας που σου τη σπάνε, είτε η ασφαλιστική δεν θα σου κάλυπτε τα συγκεκριμένα ζητήματα υγείας, ή δεν θα σε ασφάλιζε καθόλου. Γιατί να το κάνει άλλωστε, δεν είναι κορόιδο.

 

Για αυτό, αν δεν έχεις ιδιωτική και είσαι υγειής.. έλα και εσύ στην ΑΣΠΙΣ~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...