Προς το περιεχόμενο

Pixel 8


pj2501
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Waiss,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, PasilNNN said:

Ερώτηση: Πώς πήρες την προσφορά με το ρολόι ενώ είμαστε Ελλάδα; Με ενδιέφερε και εμένα απλά από ότι είδα θέλει διεύθυνση σε υποστηριζομενη χώρα, και δεν ασχολήθηκα. Το promo αυτό έχει τελειώσει εάν δεν κάνω λάθος, απλά ρωτάω από περιέργεια.

Έχω άνθρωπο στο εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν διάφορες αναφορές (από εξωτερικό) ότι ενώ παίζουν τα 5g VoLTE WIFI call στην beta, στο stable δεν παίζουν. Μπορεί να μας πει κάποιος που παρέλαβε ήδη; (δεν έχω ελπίδες ότι θα 🙃 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2023 στις 10:54 ΜΜ, Waiss είπε

Εγώ το έχω από χθες σε Porcelain χρώμα. Η συσκευή είναι πανέμορφη! Επειδή προέρχομαι από Pixel 6, φοβόμουν αρχικά ότι δεν θα με βολέψει το μέγεθος του. Τελικά είναι στα ίδια μεγέθη πάνω κάτω, απλά ελάχιστα πιο ψηλό. Στο πιάσιμο πολύ άνετο.

Η οθόνη του απλά οθονάρα όσον αφορά την φωτεινότητα και τα χρώματα της. Κάτω από πολύ ήλιο δεν την δοκίμασα προς το παρόν όμως για να τσεκάρω πόσο ευδιάκριτη είναι. Επιτέλους flat οθόνη και του βάζεις ότι τζαμάκι θες και τέλος. Αν και δεν είχα το 7 Pro για να συγκρίνω, ο αισθητήρας αποτυπώματος είναι άμεσος με ένα απαλό πάτημα.

Τα ηχεία του σε πολύ καλά επίπεδα. Όχι τα κορυφαία, αλλά πολύ καλός ήχος.

Τα haptics κορυφή! Δεν ξέρω αν πησιάζουν των iPhones η όχι, αλλά από τα πρώτα πατήματα στην οθόνη, τα νιώθεις να σε "κλοτσάνε". Με την καλή έννοια πάντα! Μην παρεξηγηθώ. Δεν είναι haptics τρακτέρ όπως σε κάποιες φθηνές συσκευές, αλλά ποιοτικότατα.

Η matte πλάτη του άλλη αίσθηση στο χέρι. Η συσκευή γλιστράει πάλι, αλλά όχι τόσο επικίνδυνα όπως στο glossy γυαλί.

Κάμερες τα γνωστά της Google. Eκεί ψηλά! Έχει όμως περιθώρια βελτίωσης ακόμα, που σίγουρα θα δούμε μιας και μιλάμε για άλλον αισθητήρα (GNV) σε σχέση με πέρυσι.

Γνώμη μου πάντως είναι πως θα μπορούσε να είναι φθηνότερο. Δεν νομίζω ότι αξίζει τα 1100 ευρώ. Σε συνδυασμό με το ρολόι δώρο, κάτι γίνεται, αλλά μόνο η συσκευή, λιγάκι δύσκολο. Θα μπορούσαν απλά να το τιμολογήσουν 100 ευρώ πιο πάνω από το 7 Pro κι όχι 200.

Από μπαταρία πως είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πως περιμένω να δουλέψει το pixel 8 στην Ελλάδα δεν μπορείτε να φανταστέιτε. Είχα έναν μήνα το 7 και απλά το λάτρεψα, όμως οι χαμένες κλήσεις με cosmote ήταν γεγονός.

Ελπίζω, αν και δεν το νομίζω, να μην ισχύει πλέον (και να αλλάξω το vivo x90 pro ανευ 2ης σκέψης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ το ίδιο. είχα κάνει preoroder το pixel 7 pro και το κράτησα ακριβώς 3 ημέρες. 90% των κλήσεων χανόταν, δεν είχα σήμα πουθενά + τα γνωστά με 5g κτλ.

11 ώρες πριν, steliosfan είπε

Το πως περιμένω να δουλέψει το pixel 8 στην Ελλάδα δεν μπορείτε να φανταστέιτε. Είχα έναν μήνα το 7 και απλά το λάτρεψα, όμως οι χαμένες κλήσεις με cosmote ήταν γεγονός.

Ελπίζω, αν και δεν το νομίζω, να μην ισχύει πλέον (και να αλλάξω το vivo x90 pro ανευ 2ης σκέψης)

και εγώ το ίδιο. είχα κάνει preoroder το pixel 7 pro και το κράτησα ακριβώς 3 ημέρες. 90% των κλήσεων χανόταν, δεν είχα σήμα πουθενά + τα γνωστά με 5g κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει θέσει κάποιος επίσημο ερώτημα σε κάποιον πάροχο (ιδανικά cosmote για εμένα) εάν τελικά υποστηρίζεται σωστά το 5G, τα voLTE, voWiFi/wifi-call ... straight out of the box χωρίς πειράματα κ δοκιμές???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχεις φίλο Γερμανία πχ το αγοράζει και στο στέλνει. Το ίδιο με Γαλλία κλπ.

Επίσης το 5g δουλεύει στα beta άρα σε λίγο που θα ξεκινήσει το beta channel του pixel 8 θα έχουν κι αυτά 5g. Αλλά και 5g να έχεις θα χρειαστείς shizuku για να ενεργοποιήσεις το VoWiFi , volte k vonr.

Root δε χρειάζεται, αλλά και να κάνεις root πάλι λειτουργεί το pay κρύβοντας το root και μετά αν δε θες να είναι root του τραβάς φορμάτ και επανεγκατάσταση λογισμικού με 2 κλικ από τον Google chrome. Σιγά το πράγμα. 

Επεξ/σία από pavlaras_official_aoscp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω στα χέρια μου μία εβδομάδα το πήρα από amazon παίρνει την προσφορά η οποία θέλει να δηλώσεις όντως γερμανική διεύθυνση ..  η προσφορά έχει τελειώσει ήταν μέχρι 16 του μήνα.

Σε μένα δεν δουλεύει καθόλου το 5g έστειλα μήνυμα στο what's up της cosmote και μου είπαν ότι θα το ερευνήσουν για τη συγκεκριμένη συσκευή γιατί δεν την υποστηρίζουν επίσης κάποια τηλέφωνα από nova σταθερά που προσπαθούν να με πάρουν τηλέφωνο δείχνει ότι μιλάω συνεχόμενα.

 

Το θεωρώ αδιανόητο ένα κινητό παγκόσμιας φήμης ακόμα και ευρωπαϊκής πως δεν συνεργάζεται με κάποιες εταιρείες. 

Θα περιμένω λίγο να δω τι γίνεται και θέλω να μου δώσει κάποιος πληροφορίες πώς γίνεται το root

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, steliosfan είπε

Εν κατακλείδι, αν η beta προχωρήσει σε stable έχουμε 5g και στις 3 εταιρίες, με μοναδικό drawback το Volte το οποίο χρειάζεται shizuku? Thats it ?

Υπάρχουν αναφορές στο reddit οτι ενώ έπαιζε το 5g σε beta, σε stable δεν παίζει (για το pixel 7) . 

 

8 ώρες πριν, anza είπε

Το έχω στα χέρια μου μία εβδομάδα το πήρα από amazon παίρνει την προσφορά η οποία θέλει να δηλώσεις όντως γερμανική διεύθυνση ..  η προσφορά έχει τελειώσει ήταν μέχρι 16 του μήνα.

Σε μένα δεν δουλεύει καθόλου το 5g έστειλα μήνυμα στο what's up της cosmote και μου είπαν ότι θα το ερευνήσουν για τη συγκεκριμένη συσκευή γιατί δεν την υποστηρίζουν επίσης κάποια τηλέφωνα από nova σταθερά που προσπαθούν να με πάρουν τηλέφωνο δείχνει ότι μιλάω συνεχόμενα.

 

Το θεωρώ αδιανόητο ένα κινητό παγκόσμιας φήμης ακόμα και ευρωπαϊκής πως δεν συνεργάζεται με κάποιες εταιρείες. 

Θα περιμένω λίγο να δω τι γίνεται και θέλω να μου δώσει κάποιος πληροφορίες πώς γίνεται το root

 

Δυστυχώς πέρυσι από cosmote ενώ είχα ήδη 5g ενεργοποιημένο στην sim μου είπαν ότι το pixel 7 pro δεν υποστηρίζεται γιατί δεν το φέρνουν επίσημα ως συσκευή (το πήρα σε preorder από amazon και το επέστρεψα σε 3 ημέρες). Είχα σχεδόν μόνιμα χαμένες κλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/11/2023 στις 1:58 ΜΜ, anza είπε

Το έχω στα χέρια μου μία εβδομάδα το πήρα από amazon παίρνει την προσφορά η οποία θέλει να δηλώσεις όντως γερμανική διεύθυνση ..  η προσφορά έχει τελειώσει ήταν μέχρι 16 του μήνα.

Σε μένα δεν δουλεύει καθόλου το 5g έστειλα μήνυμα στο what's up της cosmote και μου είπαν ότι θα το ερευνήσουν για τη συγκεκριμένη συσκευή γιατί δεν την υποστηρίζουν επίσης κάποια τηλέφωνα από nova σταθερά που προσπαθούν να με πάρουν τηλέφωνο δείχνει ότι μιλάω συνεχόμενα.

 

Το θεωρώ αδιανόητο ένα κινητό παγκόσμιας φήμης ακόμα και ευρωπαϊκής πως δεν συνεργάζεται με κάποιες εταιρείες. 

Θα περιμένω λίγο να δω τι γίνεται και θέλω να μου δώσει κάποιος πληροφορίες πώς γίνεται το root

 

Γραφικά στη Betta καί έκανα ενημέρωση.. δουλεύει κανονικά το 5g

Screenshot_20231103-132509.png

16 λεπτά πριν, anza είπε

Γραφικά στη Betta καί έκανα ενημέρωση.. δουλεύει κανονικά το 5g

Screenshot_20231103-132509.png

Επίσης προηγήθηκε μήνυμα στο 1333 στελνωντας 5G..  το οποίο ενεργοποιήθηκε μετά από συνομιλία από COSMOTE βλάβες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2023 στις 6:19 ΠΜ, Waiss είπε

Έχω άνθρωπο στο εξωτερικό.

Εγώ το πήρα απο το amazon Γερμανίας και έβαλα ελληνική διεύθυνση εκεί που κάνεις redeem reward. Η google που δέχθηκε την αίτηση και λέει θα έρθει σε 30 μέρες με DHL. Δεν έχω πολλές προσδοκίες ότι θα έρθει, αλλά θα περιμένω:Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...