Προς το περιεχόμενο

Pixel 8


pj2501
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Waiss,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει να προτείνει κάποιος κανένα γυαλί το οποίο να μην κόβει καθόλου από την οθόνη;

Αγόρασα nillkin όπως κάνω σε όλα τα κινητά μου εδώ κ χρόνια αλλά το μαύρο πλαίσιο περιμετρικά κόβει από την οθόνη όπως επίσης αν το βλέπεις από τα πλάγια βλέπεις κενό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά αξίζει η αγορά του 8; Το θέλω για τη σύζυγο αλλά δε θα ασχοληθώ καθόλου με root. Έχει vodafone. Θα αντιμετωπίζει πρόβλημα με τις κλήσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thor21 είπε

Τελικά αξίζει η αγορά του 8; Το θέλω για τη σύζυγο αλλά δε θα ασχοληθώ καθόλου με root. Έχει vodafone. Θα αντιμετωπίζει πρόβλημα με τις κλήσεις; 

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Ούτε χαμένες κλήσεις, ούτε πέσιμο γραμμής. Το WiFi calling δεν λειτουργεί όπως είναι γνωστό.

Πολύ σβέλτο κινητό με φοβερή κάμερα κ μαζεμένες διαστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, original911 είπε

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Ούτε χαμένες κλήσεις, ούτε πέσιμο γραμμής. Το WiFi calling δεν λειτουργεί όπως είναι γνωστό.

Πολύ σβέλτο κινητό με φοβερή κάμερα κ μαζεμένες διαστάσεις.

Το wifi calling δεν το χρησιμοποιεί ούτε στο one plus 9 pro που έχει. Οπότε δε με απασχολεί και καθόλου. Η κάμερα με απασχολεί και το ότι είναι μαζεμένο αλλιώς υπάρχει το 7pro κ το 8pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thor21 είπε

Το wifi calling δεν το χρησιμοποιεί ούτε στο one plus 9 pro που έχει. Οπότε δε με απασχολεί και καθόλου. Η κάμερα με απασχολεί και το ότι είναι μαζεμένο αλλιώς υπάρχει το 7pro κ το 8pro

Κ γω για την κάμερα το πήρα κ δεν με έχει απογοητεύσει. Κ επίσης από OnePlus έφυγα κ γω το Nord 2 όμως. Το Nord το πήρε η γυναίκα μου κ παραπονιέται ήδη για τις διαστάσεις αφού έφτασε να προτείνει να της δώσω το 8 η αθεοφοβη 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, original911 είπε

Κ γω για την κάμερα το πήρα κ δεν με έχει απογοητεύσει. Κ επίσης από OnePlus έφυγα κ γω το Nord 2 όμως. Το Nord το πήρε η γυναίκα μου κ παραπονιέται ήδη για τις διαστάσεις αφού έφτασε να προτείνει να της δώσω το 8 η αθεοφοβη 😝

μην αρχισεις τις υποχωρησεις

οι γυναικες δεν σταματουν ποτε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/02/2024 at 21:24, original911 said:

Έχει να προτείνει κάποιος κανένα γυαλί το οποίο να μην κόβει καθόλου από την οθόνη;

Αγόρασα nillkin όπως κάνω σε όλα τα κινητά μου εδώ κ χρόνια αλλά το μαύρο πλαίσιο περιμετρικά κόβει από την οθόνη όπως επίσης αν το βλέπεις από τα πλάγια βλέπεις κενό.

Whitestone μόνο, δυστυχώς. 

Έχω βάλει αυτό και *μόνο* όταν το γυρνάς στα πλάγια βλέπεις λίγο πως εξέχει η οθόνη για 1/50 του χιλιοστού, πραγματικά μέγεθος τρίχας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MrRush είπε

Whitestone μόνο, δυστυχώς. 

Έχω βάλει αυτό και *μόνο* όταν το γυρνάς στα πλάγια βλέπεις λίγο πως εξέχει η οθόνη για 1/50 του χιλιοστού, πραγματικά μέγεθος τρίχας.

Απ' ότι βλέπω κ το Whitestone κ το άλλο που είπες δεν έχουν μαύρο πλαίσιο.

Δηλαδή αλήθεια εκεί στην nillkin δεν είδαν ότι κόβει από την οθόνη το μαύρο πλαίσιο όπως επίσης δεν κάνει καλό fit κ μένει κενό;

Σε άσπρο φόντο βλέπεις το κενό της οθόνης με το μαύρο πλαίσιο απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, original911 said:

Απ' ότι βλέπω κ το Whitestone κ το άλλο που είπες δεν έχουν μαύρο πλαίσιο.

Δηλαδή αλήθεια εκεί στην nillkin δεν είδαν ότι κόβει από την οθόνη το μαύρο πλαίσιο όπως επίσης δεν κάνει καλό fit κ μένει κενό;

Σε άσπρο φόντο βλέπεις το κενό της οθόνης με το μαύρο πλαίσιο απαράδεκτο.

Εγώ σε P8P έχω βάλει της Omoton από Amazon. Δεν έχει εννοείται μαύρα borders, το δαχτυλικό δουλεύει μια χαρά τις περισσότερες φορές, η ολεοφοβική του επίστρωση είναι αρκετά καλή και το πακέτο έχει τρία τεμάχια συν προστασία για τις κάμερες. Αντίστοιχα υπάρχει και της Spigen με δύο τζαμάκια, χωρίς μαύρα πλαίσια και σίγουρα έχει πιο καλή ολεοφοβική επίστρωση. Δεν έχω ψάξει βέβαια να δω εάν αυτά βγαίνουν και για το απλό P8.

Επεξ/σία από Waiss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Waiss είπε

Εγώ σε P8P έχω βάλει της Omoton από Amazon. Δεν έχει εννοείται μαύρα borders, το δαχτυλικό δουλεύει μια χαρά τις περισσότερες φορές, η ολεοφοβική του επίστρωση είναι αρκετά καλή και το πακέτο έχει τρία τεμάχια συν προστασία για τις κάμερες. Αντίστοιχα υπάρχει και της Spigen με δύο τζαμάκια, χωρίς μαύρα πλαίσια και σίγουρα έχει πιο καλή ολεοφοβική επίστρωση. Δεν έχω ψάξει βέβαια να δω εάν αυτά βγαίνουν και για το απλό P8.

Για την Spigen είχα διαβάσει στο Reddit ότι άφηνε μεγάλο κενό εκατέρωθεν αλλά κ ότι είχε βγεί upgraded μοντέλο που το διόρθωνε. Θα δω τι θα κάνω θα το ψάξω κ άλλο έχοντας κ τις επιλογές που προτείνατε κατά νου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό τις τελευταίες μέρες.
Έκανα esim της vodafone από την εφαρμογή, όλα καλά μέχρι εδώ.

Ο λόγος που το έκανα είναι για να έχω και την αλβανική vodafone (φυσική sim), ώστε να βλέπω πότε θα μου στείλει μήνυμα να ανανεώσω για να μην χάσω τον αριθμό επειδή πηγαίνω μία φορά το χρόνο πάνω. 

Το πρόβλημα όμως είναι ότι στην αλβανική vodafone, δεν παίρνει μόνη της σήμα, αν επιλέξω χειροκίνητα το σήμα, συνδέεται μόνο στο 2G και μετά από κάποιες ώρες χάνεται πάλι. 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να διορθώσω ή να ελέγξω στο κινητό;
Αν την sim την βάλω σε άλλο κινητό παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...