Προς το περιεχόμενο

Την παλεύουν στην Cosmote;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω λίγο τα φώτα σας ώστε να καταλάβω τι ακριβώς ισχύει, γιατί στο 13888 θα με τρελάνουν.

 

Το συμβόλαιο σταθερής λήγει σε λίγες μέρες.

Η γραμμή ανήκει σε άνθρωπο με προβλήματα υγείας και αναπηρία.

Αυτή τη στιγμή τόσο στο MyCosmote, όσο και τηλεφωνικά, με υποχρεώνουν να κάνω ανανέωση με τις "προσφορές" που εμφανίζει το σύστημα, οι οποίες είναι ακόμα και 10 ευρώ ακριβότερες από τις αναγραφόμενες τιμές της ιστοσελίδας της Cosmote.

 

Αυτό που έκανα λοιπόν, ήταν το εξής.

Μπήκα στην ιστοσελίδα της Cosmote και επέλεξα από εκεί το πρόγραμμα COSMOTE Double Play Advanced XL, στα 28.90.

Πάτησα αγορά και μου εμφανίστηκε αυτό το κείμενο

Αναφέρει ρητά, πως μπορώ να το αγοράσω ακόμα και αν έχω υφιστάμενη γραμμή στην Cosmote.

Επέλεξα λοιπόν την επιλογή "Υφιστάμενη Σταθερή Σύνδεση" και το σύστημα με άφησε να προχωρήσω τη διαδικασία κανονικά.

Όταν κάλεσα το 13888, για να δω αν η διαδικασία προχωράει, με ενημέρωσαν πως είναι σαν να μην το έκανα επειδή είμαι ήδη συνδρομητής.

Μου είπανε πως θα ακυρωθεί αυτόματα αυτό που έκανα επειδή είναι προσφορά μόνο για καινούργιους συνδρομητές.

Δεν μου ανέφεραν αν μπορώ να κάνω την αγορά αυτού του πακέτου μόλις λήξει το συμβόλαιο ή όχι.

Με υποχρεώνουν να μπω στο MyCosmote και να πάρω το ίδιο πρόγραμμα στα 37 ευρώ το μήνα, γιατί αυτή είναι η "δική μου προσφορά".

 

Γιατί να πληρώσω 37 τον μήνα όταν η ίδια η ιστοσελίδα της Cosmote με άφησε να αγοράσω το ίδιο πρόγραμμα στα 28.90;

Τι πάει να πει καινούργιος και παλιός συνδρομητής; 

Αναφέρει ξεκάθαρα πως μπορώ να προχωρήσω σε αγορά αυτού του προγράμματος ακόμα και αν είμαι κάτοχος υφιστάμενης γραμμής.

Χθες μου έλεγαν για άλλες "προσφορές" στα 32.90, με υπηρεσίες που δεν τις χρειαζόμαστε.

Την παλεύουν γενικά εκεί στην Cosmote;

Τα 4 ή τα 8 ευρώ από καρκινοπαθή άνθρωπο τους λείπουν;

 

 

 

Επεξ/σία από M_i_k_e_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Την παλεύουν στην Cosmote;
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, M_i_k_e_ said:

Τα 4 ή τα 8 ευρώ από καρκινοπαθή άνθρωπο τους λείπουν;

Να ξεκινησουμε απο αυτο. Αρχικα μιλαμε για εταιριες. Οχι φιλανθρωπικα ιδρυματα. Κατα δευτερο το συστημα που βγαζει τις προσφορες δεν ξερει σε τι ειδους ανθρωπο ανηκει η καθε συνδεση. Αυτοματοποιημενο συστημα ειναι. Και στην τελικη δεν το ενδιαφερει κιολας.
 

15 minutes ago, M_i_k_e_ said:

Αναφέρει ρητά, πως μπορώ να το αγοράσω ακόμα και αν έχω υφιστάμενη γραμμή στην Cosmote.

Αυτο που γραφει εκει , μπορει να εννοει πολλα πραγματα. Π.χ. να εχεις ηδη γραμμη στον ΟΤΕ και να πας για δευτερη ... 
 

15 minutes ago, M_i_k_e_ said:

Τι πάει να πει καινούργιος και παλιός συνδρομητής; 

Οσο με βοηθανε τα ελληνικα μου , παλιος = αυτος που εχει ηδη συνδεση , καινουργιος = αυτος που δεν εχει.

Εν ολιγοις , αυτο συμβαινει σε ολους τους παροχους. Τα ιδια τραβαγα και εγω στην NOVA οταν ηθελα να αναβαθμισω την 24αρα μου σε 100αρα  και δεν μου δινανε την τιμη του σαιτ που δινανε στους νεους συνδρομητες. Επρηξα αρκετα @@ μεχρι να τα καταφερω. Τους ενδιαφερει να γραψουν νεους συνδρομητες , να πιασουν τον στοχο , να παρουν το bonus. Ο χρονος που θα σπαταλησουν στον παλιο συνδρομητη , δεν τους προσφερει τιποτα.
 

15 minutes ago, M_i_k_e_ said:

με υποχρεώνουν

 

15 minutes ago, M_i_k_e_ said:

Με υποχρεώνουν να μπω

Κανεις δεν σε υποχρεωνει για τιποτα. Κανε αιτηση φορητοτητας σε αλλον παροχο και θα δεις για ποτε θα σου κανουν σοβαρη προσφορα. Κανεις δεν σε υποχρεωνει να μεινεις στην Cosmote.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, mphxths είπε

Αυτο που γραφει εκει , μπορει να εννοει πολλα πραγματα. Π.χ. να εχεις ηδη γραμμη στον ΟΤΕ και να πας για δευτερη ... 

 

 

Όπως είπες και πιο πάνω, πρόκειται για εταιρεία όχι για φιλανθρωπικό ίδρυμα, έχουν κάθε υποχρέωση να γράψουν ξεκάθαρα και ρητά αν πρόκειται για δεύτερη ή πρώτη γραμμή. 

 

 

Για την ιστορία να αναφέρω πως έβγαλα άκρη.

Προχώρησα με δική μου πρωτοβουλία στην αγορά του προγράμματος μέσα από την ιστοσελίδα της Cosmote και πλέον περιμένω μια επιβεβαίωση για να προχωρήσει η ανανέωση συμβολαίου στα 28.90 και όχι στα 33 ή στα 37 που μου πρότεινε το "σύστημα".

 

Όσοι θέλετε να ανανεώσετε το συμβόλαιο σταθερής με την Cosmote, μην το κάνετε ούτε τηλεφωνικά ούτε μέσα από τις "προσφορές" του MyCosmote.

Συνδεθείτε μεν στο MyCosmote ΑΛΛΑ, στη συνέχεια μπείτε στην ιστοσελίδα Cosmote.gr και επιλέξτε από εκεί όποιο πρόγραμμα θέλετε, με τιμές νέου πελάτη.

Μια χαρά θα προχωρήσει η διαδικασία! 

Επεξ/σία από M_i_k_e_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, M_i_k_e_ είπε

Πάτησα αγορά και μου εμφανίστηκε αυτό το κείμενο

Αναφέρει ρητά, πως μπορώ να το αγοράσω ακόμα και αν έχω υφιστάμενη γραμμή στην Cosmote.

Αναφέρεται σε σύνδεση απλής τηλεφωνικής γραμμής και όχι πακέτο τηλεφωνίας και Internet που έχεις. Με απλά λόγια αν είσαι πελάτης της εταιρείας και θέλεις για πρώτη φορά πακέτο σύνδεσης στο διαδίκτυο.

Γι' αυτό στα επόμενο σου λέει είτε να αιτηθείς νέα τηλεφωνική γραμμή είτε να κάνεις φορητότητα αυτή που έχεις σε άλλον πάροχο. Σε όλες τις περιπτώσεις η σύνδεση στο διαδίκτυο είναι επιπλέον υπηρεσία της βασικής τηλεφωνικής γραμμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, M_i_k_e_ said:

Προχώρησα με δική μου πρωτοβουλία στην αγορά του προγράμματος μέσα από την ιστοσελίδα της Cosmote και πλέον περιμένω μια επιβεβαίωση για να προχωρήσει η ανανέωση συμβολαίου

 

12 minutes ago, M_i_k_e_ said:

Μια χαρά θα προχωρήσει η διαδικασία!

Kαλα μην το δεσεις και κομπο οτι προχωρησε η διαδικασια. Παρομοια φαση στην Nova , oταν "αγορασα" συμβολαιο κινητης απο το σαιτ ... ηταν σαν να μην εγινε τιποτα. Οταν επικοινωνησα με το support και καλα για να ρωτησω αν προχωρησε η διαδικασια , επικοινωνησαν μαζι μου τηλεφωνικως και εγινε η διαδικασια απο την αρχη. Αυτο που "αγορασα" απο το σαιτ , ηταν σαν να μην εγινε ποτε.

Στειλε και συ ενα εμαιλ στο support , ετσι και καλα για να ρωτησεις αν προχωρησε η διαδικασια , τι βηματα ειναι να γινουν μετα , αν χρειαζονται τιποτα εγγραφα... να δεις τι θα σου πουν.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...