Προς το περιεχόμενο

Νέα ταυτότητα.


Katemoss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα !!!Χθες παρέλαβα την νέα μου ταυτοτητα.Έχω θέμα, ενώ μου ειπαν στην αστυνομία οτι επιτόπου ενημερώνονται ολα τράπεζες κλπ .Μπηκα να βγάλω μέσω gov Ποινικό μητρώο γιατί τ χρειάζομαι κ μου δείχνει την παλιά από χθες.Το χει πάθει κάποιος;Ξέρετε αν κανει κάποιες μέρες να ενημερωθεί τ σύστημα.;Ευχαριστω❤️ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 4 μήνες που την άλλαξα, στο gov εμφανίσθηκε μετά από 1-2 εργάσιμες.

Πέρυσι της συζύγου έγινε μετά από βδομάδα, αλλά στα παλιά στοιχεία του gov υπήρχε ένα τυπογραφικό λάθος στο όνομα και δεν γινόταν αυτόματη ενημέρωση και χρειάστηκε επικοινωνία με την αρχή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Katemoss είπε

Καλημερα !!!Χθες παρέλαβα την νέα μου ταυτοτητα.Έχω θέμα, ενώ μου ειπαν στην αστυνομία οτι επιτόπου ενημερώνονται ολα τράπεζες κλπ .Μπηκα να βγάλω μέσω gov Ποινικό μητρώο γιατί τ χρειάζομαι κ μου δείχνει την παλιά από χθες.Το χει πάθει κάποιος;Ξέρετε αν κανει κάποιες μέρες να ενημερωθεί τ σύστημα.;Ευχαριστω❤️ 

Βγάλε έτσι το ποινικό μητρώο,τι πειράζει αν γράφει την παλιά ταυτότητα;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην ανοίγω νέο θέμα..

Πάω να κλείσω ραντεβού μέσω myELASlive και όλα τα διαθέσιμα ραντεβού είναι καθημερινές από τις 8 μέχρι τις 2 το μεσημέρι αλλά αυτές τις ώρες δουλεύω. Υπάρχει τρόπος για ραντεβού απογευματινές ώρες;

*Για έκδοση της νέας ταυτότητας 

Επεξ/σία από johnny_pane
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επίσημη ενημέρωση της Αστυνομίας αναφέρει:

Αναφορά σε κείμενο

 

Το ωράριο λειτουργίας είναι κοινό για όλες τις Αρχές έκδοσης της Επικράτειας και έχει ως εξής:

Τα Γραφεία Ταυτοτήτων λειτουργούν καθημερινά κατά τις πρωινές ώρες (07:00-14:30 τη θερινή περίοδο 01/04-30/09 και 07:30-15:00 τη χειμερινή περίοδο 01/10-31/03), Σάββατο από 08:30 έως 13:00, με εξαίρεση την Τετάρτη που λειτουργούν από 14:00 έως 20:30, για την εξυπηρέτηση των πολιτών που εργάζονται.

 

Ωστόσο εξαρτάται από το κάθε τμήμα, λόγω της υποστελέχωσης και τον φόρτο του αρμόδιου γραφείου. Για παράδειγμα στο ΑΤ της περιοχής μου στην Αθήνα, το ωράριο είναι όπως σε σένα, αλλά στο αντίστοιχο τμήμα στην επαρχία που είναι το πατρικό, ισχύει το παραπάνω ωράριο, οπότε είναι δυνατόν να πάει κάποιος Τετάρτη απόγευμα ή Σάββατο πρωί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jkoukos είπε

Η επίσημη ενημέρωση της Αστυνομίας αναφέρει:

Ωστόσο εξαρτάται από το κάθε τμήμα, λόγω της υποστελέχωσης και τον φόρτο του αρμόδιου γραφείου. Για παράδειγμα στο ΑΤ της περιοχής μου στην Αθήνα, το ωράριο είναι όπως σε σένα, αλλά στο αντίστοιχο τμήμα στην επαρχία που είναι το πατρικό, ισχύει το παραπάνω ωράριο, οπότε είναι δυνατόν να πάει κάποιος Τετάρτη απόγευμα ή Σάββατο πρωί.

Ευχαριστώ

Γνωρίζουμε τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να κάνω το update από την φυσική ταυτότητα στην νέα ηλεκτρονική; επίσης είναι υποχρεωτικό να πάω στο ατ που εκδόθηκε η ταυτότητά μου ή μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε τμήμα της πόλης ;

Επεξ/σία από johnny_pane
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnny_pane είπε

Ευχαριστώ

Γνωρίζουμε τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να κάνω το update από την φυσική ταυτότητα στην νέα ηλεκτρονική; επίσης είναι υποχρεωτικό να πάω στο ίδιο αστυνομικό τμήμα ή μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε τμήμα της πόλης ;

Τι update?Tι ηλεκτρονική ταυτότητα;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnny_pane είπε

Την καινούργια ταυτότητα εννοώ 

εκεί που πας να κλεισεις το ραντεβού  έχει τα δικαιολογητικά

https://www.astynomia.gr/odigos-tou-politi/dikaiologitika/ekdosi-deltiou-taftotitas/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, johnny_pane είπε

επίσης είναι υποχρεωτικό να πάω στο ατ που εκδόθηκε η ταυτότητά μου ή μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε τμήμα της πόλης ;

Είναι υποχρεωτικό να πας στο Τ.Α. του τόπου κατοικίας σου.

2 ώρες πριν, jkoukos είπε

Η επίσημη ενημέρωση της Αστυνομίας αναφέρει:

Στο κείμενο της ανακοίνωσης κάποιος παρέλειψε να γράψει ότι το Σάββατο εξυπηρετούνται κατά προτεραιότητα οι μαθητές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά χρειάζεται να κλείσουμε ραντεβού? Η πάμε έτσι χωρίς να κλείσουμε ραντεβού, στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής μας?

Επεξ/σία από Joanna000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...