Προς το περιεχόμενο

400 εκατομμύρια ενεργοί χρήστες για τα Windows 11, ξεπερνώντας τις προσδοκίες της Microsoft


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γαμώ τα windows 11.
Έπρεπε να περάσουν 15 major updates για να προσθέσουν το "experimental" feature που να κάνει never combine τα παράθυρα στο taskbar. Πως γίνεται ένα feature που υπήρχε προ αμνημονεύτων χρόνων να έχουν τέτοια δυσκολία να το προσθέσουν ή γιατί το έβγαλαν;

Για να μην αναφέρω ότι όχι μόνο δεν έχουν ακόμα αποφασίσει τι settings menu θα κρατήσουν (έχουν μέσα παράθυρα ρυθμίσεων από 7,8,10,11), αλλά τώρα είπαν να εφαρμόσουν και αυτή την αναποφασιστικότητα στο right click context menu που πλεον βάλαν και καινούργιο για κάποιο λόγο.

Μπορεί να μην είναι και τα μεγαλύτερα προβλήματα που μπορεί να συναντήσει κανείς, αλλά δεν φαίνεται σαν επαγγελματική δουλειά. Με το να έχεις παράθυρα από 4 διαφορετικές εκδόσεις, το κάνεις να φαίνεται σαν μια δουλεία που έγινε αρπακόλλα. Είναι πραγματικά λες και βάλαν μια ομάδα άβγαλτων designer και σχεδιάσαν ένα λειτουργικό από την αρχή και τους είπαν χώστε και λίγο από το παλιό μέσα και έκαναν μια σαλάτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, MikeGR7 said:

Για μενα το καινουργιο λογισμικο ειναι κατι που μου προκαλει ενθουσιασμό εξισου με το καινουργιο Hardware!

...εγώ πάλι ακριβώς το αντίθετο, είχα ΧΡ μέχρι που δεν γινόταν, οπότε έβαλα τα 7 και τα είχα επίσης μέχρι που και αυτά έπαψαν να υποστηρίζονται, τέλος έβαλα 10. Από τότε έχω 10 και θα τα αλλάξω λογικά όταν δεν θα υποστηρίζονται πλέον.

Το λειτουργικό πρέπει απλά να είναι σταθερό και να κάνει την δουλειά του. Δεν είναι εργαλείο για εμένα, είναι η πλατφόρμα πάνω στην οποία τρέχω ένα σκασμό προγράμματα που με ενδιαφέρει να τρέξουν ομαλά.

Και προφανώς μου κόστισαν κοντά στα 8 ευρώ το κάθε ένα που έχω αγοράσει για τα 3 pc :D . Και περίπου 1,5 ευρώ για το office 2019.

Και μην ακούσω σχόλια: κΑι ΠωΣ θΑ βΓαΛεΙ ΛεΥτΑ η MiCrOsOfT, θΑ κΛεΙσΕι!!!

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα Windows 10 είναι τόσο καλά και πρακτικά που προσωπικά δεν το ψήνω να πάω σε 11. Μπορεί να τα έχω βαρεθεί λίγο τα 10 αλλά μια χαρά είναι...

Επεξ/σία από atypicalcoder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Usahh είπε

Που να δεις που το Linux ξεπέρασε φέτος πρώτη φορά το 3% παγκοσμίως σε χρήστες.

Εκεί να δεις πως βοήθησε η Microsoft!!!

 

Πες μας τα νουμερα του λινουξ στην Ελλαδα.....
κι ασε τ' αμερικανακια.
Γιατι αλλοιωνονται τα νουμερα
και βγαινουν λαθος εντυπωσεις.

Επισης να μας πεις
Ποσο ποσοστο των χρηστων των Windows
παγκοσμιως ειναι gamers.
Ξαναβγαινουν λαθος εντυπωσεις,
γιατι ειναι λογικο oι gamers αναζητουν το πιο προσφατο software
για να εξαλειψουν ασυμβατοτητες.

Επεξ/σία από Le Perv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα τα έβαλα. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Παίζω παιχνίδια  στο pc μου αποκλειστικά και όλα δουλεύουν άψογα. Κάποιοι μου έλεγαν οτι θα  χάσω επιδόσεις αν αναβαθμίσω από τα 10μαλλα εγώ δεν διαπίστωσα κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να καταλάβω, χαίρεται γιατί  τα 11άρια ως χειρότερο λειτουργικό απο τα 10άρια, το έχουνε περισσότεροι χρήστες?

εγώ σαν χρήστης mac os, στα windows για να βρω μια ρύθμιση, χρειάζομαι ιντερνετικη βοήθεια..

Επεξ/σία από gregory22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Για να καταλάβω, χαίρεται γιατί  τα 11άρια ως χειρότερο λειτουργικό απο τα 10άρια, το έχουνε περισσότεροι χρήστες?

εγώ σαν χρήστης mac os, στα windows για να βρω μια ρύθμιση, χρειάζομαι ιντερνετικη βοήθεια..

Οι περισσοτεροι χρηστες στα 10αρια ειναι ακομη.
Και εγω στο mac os χανομαι, οτι εχει συνηθισει ο καθενας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, speedman_26 είπε

ναι και βολευει πολυ

Τα tabs στον file manager είναι μεγάλο χαρτί. Ίσως και να μην είχα φύγει αν υπήρχαν, ωστόσο δεν είναι από μόνο του κάτι το οποίο θα με κάνει τώρα να κάτσω και να ξαναπεράσω τα 11.

2 ώρες πριν, Le Perv είπε

Πες μας τα νουμερα του λινουξ στην Ελλαδα.....
κι ασε τ' αμερικανακια.
Γιατι αλλοιωνονται τα νουμερα
και βγαινουν λαθος εντυπωσεις.

Επισης να μας πεις
Ποσο ποσοστο των χρηστων των Windows
παγκοσμιως ειναι gamers.
Ξαναβγαινουν λαθος εντυπωσεις,
γιατι ειναι λογικο oι gamers αναζητουν το πιο προσφατο software
για να εξαλειψουν ασυμβατοτητες.

Ναι βρε. Γιατί πίσω απ' όλα τα Linux Distributions κρύβονται τα μεγάλα συμφέροντα για να μας αλοιώσουν τα νούμερα κατά των 2 λαϊκών λειτουργικών που εκφράζουν την χαμηλή και την μεσαία τάξη mac OS και Win 11. Τα Win10 τα έφαγε ο καπιταλισμός δεν τα βάζω μέσα.

11 ώρες πριν, PeterMay είπε

Σορρυ, δεν θελω να ειμαι αγενης - αλλα τοσα χρονια στο φορουμ πρεπει να το ρωτησω και μια φορα.

Τι δουλεια κανεις με τα 11;

 

Αδερφέ μην επιμένεις και εσύ και μην υποστηρίζεις τα μεγάλα συμφέροντα που θέλουν να καταστρέψουν την εταιρεία του λαού. Όλοι ξέρουμε ότι η πασιέντζα των 11 είναι κλάσης ανώτερη από αυτή των 10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, manolis940 είπε

Έχω 10 απ' την μέρα που βγήκαν. Windows 11 έβαλα απ' την μέρα που βγήκαν για κάνα εξάμηνο. Δεν άντεξα παραπάνω. Κερδίζουν σε μικρές λεπτομέρειες και χάνουν σε πολλά άλλα. Πιστεύω γι αυτό και δεν τα έχει βάλει ο περισσότερος κόσμος.

Γενικά και αόριστα δεν μπορούμε να λέμε ότι τα Win 10 είναι καλύτερα ούτε το ανάποδο. Μπορούμε να πούμε πχ ότι τα 11 έχουν καλύτερο tile managment. Μπορούμε να πούμε ότι τα 10 έχουν καλύτερη έναρξη κ.ο.κ.

Αλήθεια το έκαναν επιτέλους;

Οταν βγηκαν τα 11 ειχαν πολλαπλα προβληματα. Τα εβαλα και εγω οταν βγηκαν και μετα ξαναγυρισα στα 10. Μετα απο κανα 6-7 μηνες εβαλα τα 11 παλι. Και ολα τα προβληματα που υπηρχαν εχουν πλεον fixed. Κατα τα τη γνωμη μου τα 11 εχουν ξεπερασει τα 10 πλεον. Ειναι γρηγρορα οσο τα δεκα και εχουν πιο πολλα features που σε βοηθουν στην καθημερινη χρηση και ειναι πιο λογικα στυμμενα. Σε φαση που οταν γυρναω στα 10 νιωθω χαομενος μεσα στον ατελειωτο αχταρμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοήθησε πολύ η αγορά φορητών υπολογιστών κατα την διάρκεια τις πανδημίας. παρότι παλαιότεροι υπολογιστές δεν μπορούν να αναβαθμιστούν στα 11 (όχι απευθείας τουλάχιστον).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...