Προς το περιεχόμενο

Διόρθωση ονόματος σε ταυτότητα


lilika1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Πήγα σήμερα να βγάλω νέα ταυτότητα και μου είπαν ότι στο σύστημα με βρίσκουν ως Νίκο, ενώ στη  παλιά μου ταυτότητα και σε  όλες οι δημόσιες υπηρεσίες  το όνομα μου είναι Νικόλαος. Έτσι με έβαλαν ως Νίκο στην νέα ηλεκτρονική ταυτότητα.Τι να κάνω για να το αλλάξω αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lilika1973 είπε

Καλησπέρα! Πήγα σήμερα να βγάλω νέα ταυτότητα και μου είπαν ότι στο σύστημα με βρίσκουν ως Νίκο, ενώ στη  παλιά μου ταυτότητα και σε  όλες οι δημόσιες υπηρεσίες  το όνομα μου είναι Νικόλαος. Έτσι με έβαλαν ως Νίκο στην νέα ηλεκτρονική ταυτότητα.Τι να κάνω για να το αλλάξω αυτό?

Γιατί δεν τους ρώτησες εκεί; Αν έχεις Gov.gr δες στην θυρίδα με τα στοιχεία σου πως είσαι περασμένος εκεί. Αν σε έχουν σαν Νίκο ο καλύτερος τρόπος να το αλλάξεις είναι από το μητρόω της εφορίας, μιας και τα περισότερα στοιχεία το Gov.gr τα αντλεί από το taxis. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, lilika1973 said:

Καλησπέρα! Πήγα σήμερα να βγάλω νέα ταυτότητα και μου είπαν ότι στο σύστημα με βρίσκουν ως Νίκο, ενώ στη  παλιά μου ταυτότητα και σε  όλες οι δημόσιες υπηρεσίες  το όνομα μου είναι Νικόλαος. Έτσι με έβαλαν ως Νίκο στην νέα ηλεκτρονική ταυτότητα.Τι να κάνω για να το αλλάξω αυτό?

Έχεις διαβατήριο ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο gov και  στην εφορία με έχουν σαν Νικόλαος, τώρα που βρηκε αυτός στην αστυνομία το όνομα Νίκο, δεν ξέρω 

Όχι! Για  να βγάλω διαβατήριο πρέπει να έχω αστυνομική ταυτότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, lilika1973 said:

Στο gov και  στην εφορία με έχουν σαν Νικόλαος, τώρα που βρηκε αυτός στην αστυνομία το όνομα Νίκο, δεν ξέρω 

Όχι! Για  να βγάλω διαβατήριο πρέπει να έχω αστυνομική ταυτότητα 

Φίλε μου εφ' όσον είχες παλιά ταυτότητα με το όνομα Νικόλαος , δεν έπρεπε να το δεχτείς τώρα αυτό που έγινε ... 

 

Επεξ/σία από tounion
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στο δημο σου, η αστυνομια αντλει στοιχεια απο το ληξιαρχειο , αν εκει ειναι λαθος δε θα φτιαχτει αν πρωτα δε φτιαξεις τα ληξιαρχικα στοιχεια

μετα ξαναπας αστυνομια για επανεκδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και γω λάθος όταν είχα αλλάξει ταυτότητα λόγο απώλειας  στα λατινικά το επίθετό μου αλλά δεν έχω ασχοληθεί τόσα χρόνια στο δίπλωμα είναι σωστά στην ταυτότητα και σε άλλα πράγματα είναι λάθος , στα λατινικά πάντα ελπίζω όταν βγάλω καινούργια να μη μου βγάλουν το λάδι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Έχω και γω λάθος όταν είχα αλλάξει ταυτότητα λόγο απώλειας  στα λατινικά το επίθετό μου αλλά δεν έχω ασχοληθεί τόσα χρόνια στο δίπλωμα είναι σωστά στην ταυτότητα και σε άλλα πράγματα είναι λάθος , στα λατινικά πάντα ελπίζω όταν βγάλω καινούργια να μη μου βγάλουν το λάδι..

Τους λες πως θες να γραφτεί στα λατινικά.

2 ώρες πριν, lilika1973 είπε

Καλησπέρα! Πήγα σήμερα να βγάλω νέα ταυτότητα και μου είπαν ότι στο σύστημα με βρίσκουν ως Νίκο, ενώ στη  παλιά μου ταυτότητα και σε  όλες οι δημόσιες υπηρεσίες  το όνομα μου είναι Νικόλαος. Έτσι με έβαλαν ως Νίκο στην νέα ηλεκτρονική ταυτότητα.Τι να κάνω για να το αλλάξω αυτό?

Η παλιά σου ταυτότητα τι γράφει;

Το Λιλίκα πως το σκέφτηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, lilika1973 said:

Καλησπέρα! Πήγα σήμερα να βγάλω νέα ταυτότητα και μου είπαν ότι στο σύστημα με βρίσκουν ως Νίκο, ενώ στη  παλιά μου ταυτότητα και σε  όλες οι δημόσιες υπηρεσίες  το όνομα μου είναι Νικόλαος. Έτσι με έβαλαν ως Νίκο στην νέα ηλεκτρονική ταυτότητα.Τι να κάνω για να το αλλάξω αυτό?

αφου δεν σε βρηκαν ως lilika1973 ολα καλα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...