Προς το περιεχόμενο

Νέο Σύστημα για αγορά στον μήνα των προσφορών (BF)


gotthard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, gotthard είπε

Ενδιαφέρον και μπορεί να το ακολουθήσω και με ευλάβεια. Ίσως με προσφορές βγει συνολικά πιο φθηνά από 600 και με μια μικρή υπέρβαση στην ήδη υπέρβαση του ποσού, να καταφέρω να αγοράσω και οθόνη. Είδα στο σκρουτζ μια οθόνη στα 170 με ανάλυση για 2κ. Ευχαριστώ ξανά. 

Μην κοιτάς για 2κ μόνιτορ με την 6600 φίλε μου,κοίτα κάτι σε 1080p που να έχει freesync και ιδανικά 144hz,αλλιώς min 75hz.Παλι ιδανικά 24 ιντσες ή αν έχεις συνηθίσει σε μεγάλη οθόνη άντε πες 27.Για 2κ μόνιτορ θες δυνατότερη κάρτα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, tasvar είπε

Ψύκτρα να προσθέσω μια δοκιμασμένη και αρκετά καλή για τα χρήματα της; 

https://www.e-shop.gr/deepcool-ag400-hp-cooler-p-PER.592560?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI5YeRpbaZggMVWlFBAh1dUwGCEAQYASABEgJjovD_BwE

Ευχαριστώ πολύ. Μόλις βρω χρόνο και ετοιμάσω τελική λίστα, αν χωράει στο ποσό θα την έχω υπόψη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελα να κάνω μια τελική λίστα. Σήμερα βρήκα κάποιες προσφορές και νομίζω ολοκλήρωσα την αγορά του υπολογιστή. Τα παραθέτω για με μου πείτε την γνώμη σας. Ειδικά του κωτσου έγινε υπό πίεση χρόνου στην σημερινή προσφορά και ελπίζω να μην έκανα κάποιο λάθος. Σύμφωνα με την κατώτατη τιμή σκρουτζ, τα πήρα 60ε λιγότερο, σε 6 άτοκες δόσεις και ίσως καλύτερο κατάστημα. 

Screenshot_2023-10-30-23-58-27-590_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-10-30-23-58-34-675_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-10-30-23-58-49-230_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-10-30-23-58-55-380_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από gotthard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, gotthard είπε

Τα παραθέτω για με μου πείτε την γνώμη σας.

α.) Το κουτί που έβαλες μου αρέσει πολύ. Έρχεται με 3 μόνο ανεμιστήρες όμως, κανονικά πρέπει να του συμπληρώσεις άλλον ένα. Αν δε συμπληρώσεις, τουλάχιστον βάλε τον ένα από τους τρεις στην πλάτη ως εξαγωγή.

β.) Η μητρική που έβαλες δε μου αρέσει όμως. Ελπίζω να σε βγάλει μερικά χρόνια.

γ.) Ψύκτρα επεξεργαστή δε φαίνεται να έβαλες. Να βάλεις μια, γιατί με τη στοκ και απόδοση θα χάνει, αλλά κυρίως δε θα παλεύεται από το θόρυβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, PC_Science_Lefkada είπε

α.) Το κουτί που έβαλες μου αρέσει πολύ. Έρχεται με 3 μόνο ανεμιστήρες όμως, κανονικά πρέπει να του συμπληρώσεις άλλον ένα. Αν δε συμπληρώσεις, τουλάχιστον βάλε τον ένα από τους τρεις στην πλάτη ως εξαγωγή.

β.) Η μητρική που έβαλες δε μου αρέσει όμως. Ελπίζω να σε βγάλει μερικά χρόνια.

γ.) Ψύκτρα επεξεργαστή δε φαίνεται να έβαλες. Να βάλεις μια, γιατί με τη στοκ και απόδοση θα χάνει, αλλά κυρίως δε θα παλεύεται από το θόρυβο.

Ψύκτρα έχω στο πρόγραμμα να πάρω, ίσως  και ανεμιστήρα αφού το λες. Ελπίζω να έκανα καλή και λογική αγορά. Τώρα για την μητρική, το έχασα μάλλον άσοι την πίεση του χρόνου της προσφοράς. Είχα εντύπωση πως πήραν την προτεινόμενη. Τώρα έκανα έκανα compare και είδα τις διαφορές, που ναι μεν δεν είναι κάτι το τεράστιο, αλλά η τιμή θα ήταν ίδια με δύο features παραπάνω. Κρίμα. 

Επεξ/σία από gotthard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, gotthard said:

Ψύκτρα έχω στο πρόγραμμα να πάρω, ίσως  και ανεμιστήρα αφού το λες. Ελπίζω να έκανα καλή και λογική αγορά. Τώρα για την μητρική, το έχασα μάλλον άσοι την πίεση του χρόνου της προσφοράς. Είχα εντύπωση πως πήραν την προτεινόμενη. Τώρα έκανα έκανα compare και είδα τις διαφορές, που ναι μεν δεν είναι κάτι το τεράστιο, αλλά η τιμή θα ήταν ίδια με δύο features παραπάνω. Κρίμα. 

Μια χαρά είναι η μητρική και ο 5600 δεν είναι και κανένα τερας.

Δικη μου άποψη είναι να μην πάρεις έξτρα ψυκτρα πριν στήσεις το pc.

Στήσε το και δες εάν τελικά σε ενοχλεί ο θόρυβος από την εργοστασιακή, εάν όχι μένεις ως έχει.-

Εγώ σε 5600g δεν αλλάξα.Και περιμένω τον 7700 να δω, αλλά πιστεύω με καλό airflow ούτε και αυτός θα χρειαστει- σε στοκ πάντα.

Υ.γ Όντως ήταν μπέρδεμα η επιλογή στον κωτσο με την πίεση του χρόνου και τους "συνδιασμούς" που έπρεπε να κάνεις.

Τα δικά σου ήταν όλα διαθέσιμα η είχε και κατά "παραγγελία"?

Σε ενημέρωσαν πότε θα παραλάβεις?

 

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα μόνο μαζί τους στο τηλ για να αλλάξω διεύθυνση και τίποτα άλλο. Επειδή εγώ δεν ασχολούμαι με μετρήσεις και θερμοκρασίες , ο μικρός μένει αλλού οπότε δεν θα έχω επαφή συχνή και θα υπάρξουν ημέρες που θα το τεντώσει , μάλλον είναι μια λογική λύση που δεν στοιχίζει κάτι υπερβολικό. Η παράδοση δεν με απασχολεί πότε θα γίνει και δεν κοιτούσα την διαθεσιμότητα. Με είπαν πάντως σε δυο φάσεις, οπότε κάτι δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο.  

1 ώρα πριν, @topos είπε

Μια χαρά είναι η μητρική και ο 5600 δεν είναι και κανένα τερας.

Δικη μου άποψη είναι να μην πάρεις έξτρα ψυκτρα πριν στήσεις το pc.

Στήσε το και δες εάν τελικά σε ενοχλεί ο θόρυβος από την εργοστασιακή, εάν όχι μένεις ως έχει.-

Εγώ σε 5600g δεν αλλάξα.Και περιμένω τον 7700 να δω, αλλά πιστεύω με καλό airflow ούτε και αυτός θα χρειαστει- σε στοκ πάντα.

Υ.γ Όντως ήταν μπέρδεμα η επιλογή στον κωτσο με την πίεση του χρόνου και τους "συνδιασμούς" που έπρεπε να κάνεις.

Τα δικά σου ήταν όλα διαθέσιμα η είχε και κατά "παραγγελία"?

Σε ενημέρωσαν πότε θα παραλάβεις?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...