Προς το περιεχόμενο

Συμφωνία για εξαγορά της Κωτσόβολος από τη ΔΕΗ με το ποσό των 200 εκατ. ευρώ


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, dalekouale είπε

Ναι φίλε μου βλέπω κάνουν ουρά έξω από το κατάστημα για να πάρουν τα προϊόντα του γιατί Super τιμές κάθε μέρα βγάζει Black Friday δεν είσαι καθόλου ενημερωμένος πριν ένα χρόνο  στον Κωτσόβολο έβγαλε ανακοίνωση να κλείσει τα καταστήματα στην Ελλάδα  δεν πήγαινα καθόλου καλά έτσι έκανε λοιπόν και το Media Markt τη συγχώνευση με το Public είναι καλοστημένο κόλπο εγώ πάνω από δύο χρόνια δεν τον δίνω τον Κωτσόβολο θα κλείσει Αυτή είναι η συμφωνία και θα το δεις είναι πολλά τα λεφτά και Κάπως πρέπει να δικαιολογηθούν Είναι πολύ απλό Μόλις πάω στον Κωτσόβολο να πάρεις ένα τηλέφωνο και βλέπεις 200 ευρώ και το χτυπάς στο skroutz και βλέπεις 120 πρέπει να είσαι μεγάλο κορόιδο για να το πάρεις από τον Κωτσόβολο Άρα δεν σε προσφέρει τίποτα το συγκεκριμένο κατάστημα τα κορόιδα ήταν κάποτε από τότε που ανέβηκε το σκρουτζ  είχε καταστρέψει όλους αυτούς

Ναι φίλε μου. Δεν ξέρω εγώ τοσα χρόνια δημοσιογραφος στο επιχειρηματικό ρεπορτάζ. Για να μη βάλω το δικό μου και θεωρηθεί διαφήμιση βάζω το άρθρο μιας πολύ αξιόλογης συναδέλφου.

https://www.ot.gr/2023/06/16/epixeiriseis/kotsovolos-giati-i-mitriki-currys-poulaei-ti-moni-kerdofora-thygatriki-tis/

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 hours ago, Mi_ka said:

Είδες η 

Δ  Ι

       Ε

          Η

 

Το όνομα μιας εταιρειας δεν δηλωνει την νομικη της υποσταση.

13 hours ago, dalekouale said:

Ναι φίλε μου βλέπω κάνουν ουρά έξω από το κατάστημα για να πάρουν τα προϊόντα του γιατί Super τιμές κάθε μέρα βγάζει Black Friday δεν είσαι καθόλου ενημερωμένος πριν ένα χρόνο  στον Κωτσόβολο έβγαλε ανακοίνωση να κλείσει τα καταστήματα στην Ελλάδα  δεν πήγαινα καθόλου καλά έτσι έκανε λοιπόν και το Media Markt τη συγχώνευση με το Public είναι καλοστημένο κόλπο εγώ πάνω από δύο χρόνια δεν τον δίνω τον Κωτσόβολο θα κλείσει Αυτή είναι η συμφωνία και θα το δεις είναι πολλά τα λεφτά και Κάπως πρέπει να δικαιολογηθούν Είναι πολύ απλό Μόλις πάω στον Κωτσόβολο να πάρεις ένα τηλέφωνο και βλέπεις 200 ευρώ και το χτυπάς στο skroutz και βλέπεις 120 πρέπει να είσαι μεγάλο κορόιδο για να το πάρεις από τον Κωτσόβολο Άρα δεν σε προσφέρει τίποτα το συγκεκριμένο κατάστημα τα κορόιδα ήταν κάποτε από τότε που ανέβηκε το σκρουτζ  είχε καταστρέψει όλους αυτούς

Παρε εσυ την παραεισαγωγη απο το σκρουτζ με 120 δικαιωμα σου, μετα μην κλαφτείς που δεν θα εχεις εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα. Σαχλαμαριτσες. Ελληνικές κλασικές μαλακιουλες, του στυλ Γιάννης πίνει Γιάννης κερνάει.
zero sum deal. Ούτε κάποια εξωστρέφεια, ούτε κάποια καινοτομία, μόνο δουλειές για τα δικά μας παιδιά, νέοι διορισμοί και βόλεμα golden boys. .Αυτη είναι η Ιστορία. Το χρήμα να γυρνάει, στους ίδιους και τους ίδιους. Με τα λεφτά, τους φόρους και το αίμα του πολίτη όλα αυτά. 
Ιρλανδια, Πορτογαλία, Ολλανδία Μαλτα, Πολωνία Κύπρος άνοιξαν φτερά και πετάνε μπροστά. 
η μίζερη Ελλάδα τα ίδια και τα ίδια. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ghost.Dog είπε

Τίποτα. Σαχλαμαριτσες. Ελληνικές κλασικές μαλακιουλες, του στυλ Γιάννης πίνει Γιάννης κερνάει.
zero sum deal. Ούτε κάποια εξωστρέφεια, ούτε κάποια καινοτομία, μόνο δουλειές για τα δικά μας παιδιά, νέοι διορισμοί και βόλεμα golden boys. .Αυτη είναι η Ιστορία. Το χρήμα να γυρνάει, στους ίδιους και τους ίδιους. Με τα λεφτά, τους φόρους και το αίμα του πολίτη όλα αυτά. 
Ιρλανδια, Πορτογαλία, Ολλανδία Μαλτα, Πολωνία Κύπρος άνοιξαν φτερά και πετάνε μπροστά. 
η μίζερη Ελλάδα τα ίδια και τα ίδια. 

Σίγουρα αυτά τα κράτη δεν έχουν golden boys :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Σίγουρα αυτά τα κράτη δεν έχουν golden boys :)

Και να έχουν και να μην έχουν, είναι έτη φωτός μπροστά. Και δημιουργούν ιδέες, καινοτομία, τεχνολογίες Web 3.0 και αξία για την κοινωνία και τους πολίτες τους. Όχι λαμογοΣχηματα για να χωρέσουν κι αλλά βύσματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, NTC Labs said:

Το όνομα μιας εταιρειας δεν δηλωνει την νομικη της υποσταση.

Σαφώς σαφώς, με πρωτοδιδάξασα την «Εθνική» μας Τράπεζα…

Εγώ λοιπόν ως μέλος του λαού που ήταν ο ιδιοκτήτης της τέως Δημόσιας Εταιρίας Ηλεκτρισμού μέσω της νομικής οντότητας του Ελληνικού Δημοσίου του οποίου είμαι εντολοδότης

ΑΠΑΙΤΩ

την λήξη χρήσης του brand name μέσω του οποίου η τρέχουσα ε(ν)ταιρική υπόσταση υπό την επωνυμία ΔΕΗ παραπλανά το καταναλωτικό κοινό.

 

Πλάκα έχουν οι συζητήσεις επί χάρτου, παλιά θεωρούσα σφάλμα τη ματωμένη φάτσα του υπουργάρα Κωστή Χατζηδάκη - πλέον όχι…. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2023 στις 10:11 ΠΜ, dalekouale είπε

Ξέπλυμα χρήματος γιατί ο Κωτσόβολος πάει για χρεοκοπία ο κόσμος πλέον έχει ξυπνήσει και όλες οι αγορές είναι μες στη διαδικτύου αυτά τα μαγαζιά έχουν πιάσει πάτο

Αν δεν ξερουμε τι μας γινετε, ανοιγουμε κανα οικονομικο site. Ολα δημοσιευμενα ειναι, απο τις πιο κερδοφορες Ελληνικες επιχειρησεις. Αντίθετα το skroutz στην τελευταια οικονομικη του χρήση ανακοινωσε ζημιές.

Επεξ/σία από IOCTL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, NTC Labs είπε

Θα σε ρωτησει μια ιδιωτικη εταιρεια τι θα κανει τα διαθεσιμα της , οκ  :)

Αυτό είναι το πρόβλημα ότι φίλε μου ότι είναι ιδιωτική γιατί αμα ήταν δημόσια με τα κέρδη θα έκανε κοινωνική πολιτική τώρα με τα κέρδη κάνει επενδύσεις για περισσότερα κέρδη και εμείς θα πληρώνουμε το ρεύμα που είναι κοινωνικό αγαθό χρυσάφι.

19 ώρες πριν, Jiakometi είπε

Η ΔΕΗ έκανε και άλλες εξαγορές φέτος. 
Αυτή μάλλον έχει σχέση. 
 

Η ΔΕΗ σε ελάχιστα χρόνια εξυγιάνθηκε από τις  παθογένειες του παρελθόντος και προχωράει

Τώρα τι γράφεται εδώ δεν έχει σχέση……. 

Καμία παθογένεια η ΔΕΗ ήταν ΔΕΚΟ και σαν ΔΕΚΟ που ήταν είχε ζημιές γιατί είχε κοινωνική πολιτική την ξεπουλησαν για ένα κομμάτι ψωμί και τώρα πληρώνουμε το ρεύμα όλο και ακριβότερα, βέβαια δεν παραπονιέμαι γιατί η δικιά μας κιλοβατώρα είναι πιο ποιοτική 🤡

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2023 στις 10:10 ΠΜ, apos είπε

Η ΔΕΗ είναι μια πρώην κρατική εταιρία που σιγά σιγά δίνεται με "ανεξήγητα" ευνοϊκούς όρους σε ιδιώτες.

Οι οποίοι κάνουν μπίζνες και βγαίνουν για ψώνια με κεφάλαια από "ανεξήγητα" υπερφουσκωμένα τιμολόγια που πληρώνουμε όλοι μας.

Κάπως έτσι έγινε και στην Ρωσία με τον Γιέλτσιν το 91!

Η ιστορία επαναλαμβάνεται!

2 ώρες πριν, IOCTL είπε

Αν δεν ξερουμε τι μας γινετε, ανοιγουμε κανα οικονομικο site. Ολα δημοσιευμενα ειναι, απο τις πιο κερδοφορες Ελληνικες επιχειρησεις. Αντίθετα το skroutz στην τελευταια οικονομικη του χρήση ανακοινωσε ζημιές.

Λογικό όταν ξέρω καταστήματα που φεύγουν από κει γιατί τους ζητούν μεγαλύτερα ποσοστά επί της παραγγελίας, να πληρώσουν 400€ στην αρχή του χρόνου για τις υπηρεσίες του Σκρούτζ κτλπ. Τι περιθώριο κέρδους έχεις.

Ένας τότε με τους σκληρούς δίσκους τους φορητούς έλεγε κοντά στα 2€ κέρδος εδώ άμα δίσκο (βγάλε ΦΠΑ κτλπ)για να είμαι ανταγωνιστικός και με καλή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, jcnstd100 said:

Συν τοις άλλοις κατέχουμε τη θλιβερή πρωτιά στο ακριβότερο ηλεκτρικό ρεύμα σ' όλη την Ευρώπη.

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Electricity_price_statistics

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jcnstd100 είπε

Συν τοις άλλοις κατέχουμε τη θλιβερή πρωτιά στο ακριβότερο ηλεκτρικό ρεύμα σ' όλη την Ευρώπη.

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό. Αν θυμάμαι καλά που νομίζω θυμάμαι είμαστε κάτω από το μέσο όρο της τιμής στην ευρωζώνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, aypnia said:

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό. Αν θυμάμαι καλά που νομίζω θυμάμαι είμαστε κάτω από το μέσο όρο της τιμής στην ευρωζώνη.

Βέβαια δεν ισχύει, ανέβασα και το σχετικό site που έχει τα στατιστικά, αλλά όπως έλεγε και ο γκαιμπελς συκοφαντείτε και στο τέλος κάτι θα μείνει. Σκέψου ότι ανέβασα το σαιτ που δείχνει ότι είμαστε στο μέσο όρο και το μέλος που γράφει όταν έχουμε το ακριβότερο ρεύμα μου έκανε like ,αφού προφανώς δε διάβασε τίποτα. 

Επεξ/σία από cumulus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...