Προς το περιεχόμενο

Ευρυζωνικο modem-router


vasilsi.pr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή η λέξη "ευρυζωνικό" έχει διάφορες έννοιες, καταλαβαίνω ότι αναφέρεσαι σε σύνδεση DSL (καθώς ζητάς συσκευή Modem/Router) με VoIP τηλεφωνία.

Η μόνες συσκευές που κυκλοφορούν στο εμπόριο που καλύπτουν τα παραπάνω και τραβούν αυτόματα όλα τα στοιχεία (όπως οι συσκευές της Cosmote) ώστε να δουλέψουν άμεσα όλες οι παρεχόμενες υπηρεσίες, είναι τα μοντέλα Fritz της AVM (π.χ. 7590 και 7390).

Υπάρχουν και μερικά DSL Router με δυνατότητα VoIP άλλων κατασκευαστών (π.χ. Asus, Draytek, TP-Link) αλλά θα χρειαστεί να ζητήσεις τον κωδικό της τηλεφωνίας και να ρυθμίσεις κατάλληλα την συσκευή ώστε να δουλέψει η τηλεφωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/11/2023 στις 8:51 ΜΜ, vasilsi.pr είπε

Για δικούς μου λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναλύσω. Έχεις να προτείνεις κάτι?

Άλλο είναι να θέλεις να βελτιώσεις το wifi, άλλο είναι να χρειαστείς παραπάνω λειτουργίες υπηρεσίας τηλεφωνικού κέντρου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω απλά να αντικαταστήσω του παροχου. Οπότε θέλω ένα που να παίρνει μια τηλεφωνική συσκευή. Δεν θέλω κάτι παραπάνω σε τηλεφωνικές λειτουργίες. Ούτε κάτι παραπάνω σε wifi.

Πώς να το πω ? Θέλω μια απλή αντικατάσταση του παρόχου με ένα άλλο. Έχω πάει σε κωτσοβολος, public,πλαίσιο έχουν μόνο ρούτερ. Εγώ προφανώς θέλω modem router. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετρημένες στα δάχτυλα ενός χεριού είναι οι συσκευές DSL Router που κυκλοφορούν στο εμπόριομε δυνατότητα VoIP τηλεφωνίας και η καλύτερη όλων είναι ένα Fritz. Αν υπήρχε κάτι άλλο εκεί έξω, θα είχε ήδη αναφερθεί. Διαβάζεις πάλι τις επιλογές σου, στο δεύτερο μήνυμα του παρόντος θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, vasilsi.pr είπε

Θέλω απλά να αντικαταστήσω του παροχου. Οπότε θέλω ένα που να παίρνει μια τηλεφωνική συσκευή. Δεν θέλω κάτι παραπάνω σε τηλεφωνικές λειτουργίες. Ούτε κάτι παραπάνω σε wifi.

Πώς να το πω ? Θέλω μια απλή αντικατάσταση του παρόχου με ένα άλλο. Έχω πάει σε κωτσοβολος, public,πλαίσιο έχουν μόνο ρούτερ. Εγώ προφανώς θέλω modem router. 

https://www.avm.gr/proionta/fritzbox/fritzbox-7510/    

κι αν θέλεις να διαθέσεις λίγα παραπάνω χρήματα, το

https://www.avm.gr/proionta/fritzbox/fritzbox-7530-ax/

 

Επεξ/σία από takislz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...