Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν κάνει εδώ και ένα χρόνο εργασίες η cosmote και ακόμα έχω 24αρι κάνω έλεγχο και ακόμα γιατί δεν τα έχουν ενεργοποιήσει ακόμα;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χοντρικά η σειρά των εργασιών είναι:

  1. Σκάψιμο για πέρασμα καναλιών οπτικών ινών έως το πεζοδρόμιο έξω από κάθε οικοδομή και φρεατίων στους δρόμους.
  2. Εγκατάσταση όπου χρειάζεται υπαίθριων καμπίνων και πέρασμα οπτικών ινών εντός των σωλήνων.
  3. Έλεγχος όλων των δικτύων και ενεργοποίηση δυνατότητας για αιτήσεις σύνδεσης των πελατών.

Αυτά παίρνουν χρόνο που κυμαίνεται από 6μηνο έως και πάνω από χρόνο. Κατόπιν και μετά από αίτηση του πελάτη, ξεκινούν άλλες εργασ´ιες για εγκατάσταση οπτικών ινών εντός όλης της οικοδομής, που μπορεί να πάρει τουλάχιστον 3μηνο.

Σε εσάς τι είδους εργασίες έχουν κάνει μέχρι τώρα και σε ποια περιοχή είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σκάβουν περνούν μόνον τους πλαστικούς σωλήνες, μέσα από του οποίους θα περαστούν πολύ αργότερα οι οπτικές ίνες.

Είσαι σίγουρος ότι έχουν περάσει και τις οπτικές ίνες; Στην οικοδομή σας έχει έρθει ο σωλήνας αναμονής στο πεζοδρόμιο και υπάρχει οπτική ίνας εντός αυτού;

Σε ποια περιοχή είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις Αχαρνές στο κέντρο και περιμετρικά 550 μέτρα του αστικού κέντρου η Vodafone, που έχει αναλάβει την περιοχή, έχει ολοκληρώσει σχεδόν το δίκτυο και από το καλοκαίρι ξεκίνησε να δέχεται αιτήσεις σύνδεσης (λογικά και οι άλλοι πάροχοι).

Κοιτάς εδώ για πληροφορίες στην περιοχή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

@jkoukos πως γίνεται η διπλανή πολυκατοικία να έβαλαν fiber και στην δικιά μου πολυκατοικία τίποτα.... Τι πρέπει να κάνω πρέπει να κάνω κάποια αίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, PabloTheCat said:

@jkoukos πως γίνεται η διπλανή πολυκατοικία να έβαλαν fiber και στην δικιά μου πολυκατοικία τίποτα.... Τι πρέπει να κάνω πρέπει να κάνω κάποια αίτηση;

Αν σου βγάζει διαθεσιμότητα το site του παρόχου προφανώς πρέπει να κάνεις αίτηση για αντίστοιχο συμβόλαιο. 

Αυτό έλειπε να κάνουν εγκατάσταση μεσα στα κτίρια χωρίς να υπάρχει ενδιαφέρον από τους ενοίκους. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, PabloTheCat said:

@Thresh Αν έβγαζε ότι είναι διαθέσιμο θα την έκανα αλλά δεν έχει βγει ακόμα διαθέσιμο 

Τότε υπομονή. 

Αναμονή στο δρόμο έχουν σκάψει ή δεν έχουν ακόμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κανείς Vodafone fiber 1gbps?

Γιατί έχω Cosmote fiber 200 κάνω αίτηση για 1gbps εδώ και 4 μήνες και κάθε εβδομάδα μου λένε και άλλη δικαιολογία μια έχει πρόβλημα το σύστημα μια δεν υπάρχει εξοπλισμός και τέτοια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...