Προς το περιεχόμενο

Συνδεση απο αρχαριο σε TL W730RE


katarasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους .Ειχα παρει προ δεκαετιας το TL W730RE το οποιο δεν το χρησιμοποιησα τοτε.Το βρηκα σημερα στο κουτι του κ προσπαθησα να το κανω access point σε ενα μοντεμ του οτε.Σε speedtest ενω εχω 100αρα στον αυτο μετα βιας μου βγαζει 25 30.Τα 150 mbps που γραφει το κουτι δεν ειναι αρκετα ή κατι μοερδευω?ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να δεις μεγαλύτερες ταχύτητες με το συγκεκριμένο (και με πολλά άλλα στους 2,4GHz).

Η ταχύτητα που αναφέρεται αφορά μέγιστο θεωρητικό bandwidth σε πολλαπλές ταυτόχρονα συνδεδεμένες ασύρματες συσκευές και ονομαστική ταχύτητα σύνδεσης και όχι πραγματική ταχύτητα.

Με απλά λόγια αναφέρεται στο πόσο γρήγορα μπορεί να επικοινωνήσει και όχι πόσος πραγματικός όγκος δεδομένων μπορεί να δρομολογηθεί στην ίδια μονάδα του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Δεν πρόκειται να δεις μεγαλύτερες ταχύτητες με το συγκεκριμένο (και με πολλά άλλα στους 2,4GHz).

Η ταχύτητα που αναφέρεται αφορά μέγιστο θεωρητικό bandwidth σε πολλαπλές ταυτόχρονα συνδεδεμένες ασύρματες συσκευές και ονομαστική ταχύτητα σύνδεσης και όχι πραγματική ταχύτητα.

Με απλά λόγια αναφέρεται στο πόσο γρήγορα μπορεί να επικοινωνήσει και όχι πόσος πραγματικός όγκος δεδομένων μπορεί να δρομολογηθεί στην ίδια μονάδα του χρόνου.

Τι θα προτεινες?το εχω σε ενα μαγαζι κ το wireless δεν πιανει.εχω το ρουτερ του οτε σε ενα δωμάτιο λογω γραμμης σπομονωμενο κ ελεγα να απλωσω ενα καλωδιο lan κ να το βγαλω προς τα εξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το συνδέσεις ενσύρματα και να το βάλεις σε άλλο σημείο, αλλά ουσιαστικό κέρδος δεν θα έχεις. Μεγαλύτερες ταχύτητες επιτυγχάνονται στους 5GHz, αλλά και στους 2,4GHz εφόσον η ονομαστική ταχύτητα είναι τουλάχιστον 300Mbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Μπορείς να το συνδέσεις ενσύρματα και να το βάλεις σε άλλο σημείο, αλλά ουσιαστικό κέρδος δεν θα έχεις. Μεγαλύτερες ταχύτητες επιτυγχάνονται στους 5GHz, αλλά και στους 2,4GHz εφόσον η ονομαστική ταχύτητα είναι τουλάχιστον 300Mbps.

Δηλαδη για να παρω τα 100 του οτε τι πρεπει βα συνδεσω με καλωδιο ?εχεις καποιο νοντελο να προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σου λέω ότι στους 2,4GHz δύσκολα θα πιάσεις 100άρα ταχύτητα και αυτό με ΑΡ συνδεδεμένο ενσύρματα στον Router και σίγουρα όχι με φθηνή συσκευή. Στους 5GHz ναι, αλλά πρέπει να το υποστηρίζει και η ασύρματη συσκευή που θα συνδεθεί στο ΑΡ. Έχεις τέτοιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...