Προς το περιεχόμενο

Χιλιάδες χρήστες εγκαθιστούν καλύτερους ad blockers μετά την αλλαγή πολιτικής του YouTube


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Το fadblock πάντως σε 2 υπολογιστές τις τελευταίες μέρες δεν λειτουργεί σε Chrome. Μου φορτώνει κανονικά τις διαφημίσεις οπότε ξαναγύρισα σε ublock που δουλεύει καλά.

Κατα 99% δες εδω. Λογικα ειναι κλειστο το ready or change site data. Και μενα ειχε κλεισει μονο του την πρωτη μερα. Το εκανα can read on youtube και απο τοτε κανενα προβλημα. Κατα 99.9% αυτο ειναι το προβλημα τσεκαρε το δουλευει αψογα το fad. 

Screenshot-2.png

 

Screenshot-3.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Klausx είπε

Εγώ πάντως έφαγα 2 strike, έκανα disable to uBlock Origin, είδα λίγο βίντεο σε κάτι διαφημίσεις και δεν άντεξα το έβαλα και ότι γίνει...δεν με ξανά ενόχλησαν με 3ο strike 🤣

Ωχχχ, δεν ειμαστε για τετοια τωρα.
Κι εγω με ublock ειμαι.
Αν αρχισουν να με παρενοχλουν,
το απενεργοποιω
και ψαχνω για εναλλακτικες απο git.
Toy posti, κατι θα βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, john_dr είπε

Το YouTube θέλει να επιβάλει τις διαφημίσεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν καν τι είναι οι ad blockers και ακόμα και αν τους το εξηγήσεις, δεν θα μπορούσαν να τους εγκαταστήσουν στους υπολογιστές τους. Μετά, δεν ξέρω, στα κινητά; Μπορείς να μπλοκάρεις τις διαφημίσεις; Στον mobile Firefox μπαίνει το ublock, στους άλλους mobile browsers;

Πάντως εμείς δεν είμαστε το target group από τους οποίους περιμένει να δει πολλές συνδρομές το YouTube.

Και ειναι τουλαχιστον ενα 80% τα ατομα που αναφερεις. Δεν ξερουν τι ειναι το android το ios ξερουν οτι το ιντερνετ ειναι το google η το facebook. Αντε και το tik tok για τους πιο νεους. Δεν μπορω αν πιασω ενα κινητο ξενου και δω διαφημισεις το πρωτο πραγμα που περναω ειναι adguard premium+revanced. Μετα απο λιγο καιρο με ευχαριστουν που ηρεμισαν. Στο μεταξυ και η google και οι μεγαλοι youtubers καθαριζουν αρκετα εκατομμυρια καθε μηνα απο διαφημισεις αλλα ναι θελουν να τα κανουν ακομα περισσοτερα δεν τους φτανουν. 

2 λεπτά πριν, Le Perv είπε

Ωχχχ, δεν ειμαστε για τετοια τωρα.
Κι εγω με ublock ειμαι.
Αν αρχισουν να με παρενοχλουν,
το απενεργοποιω
και ψαχνω για εναλλακτικες απο git.
Toy posti, κατι θα βρω.

Fadlock κλειστο το ublock στο youtube. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kurkosdr είπε

Αυτά για τους μάγκες του "εγώ είμαι με πειρατικά Windows εδώ και 15 χρόνια και δεν με πιάσανε ποτέ". Αν θέλουν σε πιάνουν, ή έστω σε βάζουν να παίζεις ένα ατέλειωτο παιχνίδι γάτας με το ποντίκι. Απλά δεν θέλουν μέχρι στιγμής, όπως η Google είχε αφήσει τα ad blockers στο YouTube ελεύθερα για 15 χρόνια, λες και δεν ήξερε ότι υπάρχουν ad blockers που στοχεύουν το YouTube ακόμα και στο ίδιο της το Chrome Web Store, και τώρα που το YouTube έχει γίνει η default υπηρεσία video hosting, αρχίζουν να κυνηγάνε τους adblockers.

Disclaimer: Και εγώ της σχολής των πειρατών είμαι, αλλά το λειτουργικό σύστημα είναι λειτουργικό σύστημα και καλύτερα να είναι αυθεντικό.

Που κολλάει πάλι αυτό με τους ad blockers?

1 ώρα πριν, Geralt_Haute_Bellegarde είπε

Είμαι ο μόνος που έχει youtube premium εδώ μέσα; 🤔

Εξαρτάται αν έχεις το κανονικό ή το Αρτζεντίνα. Για ορισμένους εδώ μέσα είναι το ίδιο παράνομο με το να είσαι μαύρος πειρατής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, d4mage είπε

Που κολλάει πάλι αυτό με τους ad blockers?

Για όσους εκεί έξω νομίζουν ότι δεν τους πιάνουν επειδή είναι έξυπνοι και μάγκες (και όχι επειδή τους αφήνουν). Με απλά λόγια, το YouTube να γίνει παράδειγμα ότι όποτε θέλουν είτε σε πιάνουν είτε σε βάζουν να παίζεις ένα ατέλειωτο παιχνίδι γάτας με το ποντίκι, και στα σοβαρά (λειτουργικό σύστημα) να μην κάνουν μαγκιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

tbh δεν ήξερα ότι υπάρχουν adblockers επί πληρωμή/συνδρομή.

άντε και συνδρομή με το basic πακέτο να μπλοκάρει μέχρι και 10 sites. Και για unlimited να θέλεις το πρέμιουμ.

ε ρε έχουν ξεφύγει...

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mariosnik_ είπε

Ψάχνω εδώ και μέρες κάποιον blocker ακόμα και επί πληρωμή για μπλοκάρισμα emdeded διαφημίσεων σε youtube, Facebook apps και σε web browser. Η κατάσταση είναι απαλευτη. Προτιμώ μέχρι και να πληρώνω συνδρομή ίδιας αξίας στον blocker πάρα σε αυτόν που προσπαθεί να με αναγκάσει δια της πλάγιας οδού να πληρώνω αν θέλω να μην ανέχομαι τα καπρίτσια του. 

Μέχρι στιγμής δοκίμασα adaway free και adguard free χωρίς αποτέλεσμα. 

Adguard pro

Με 16 δολλαρια ισοβιο οικογενειακο (χ5) πακετο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Ntinaras said:

μιλαμε για το 2% των χρηστων που εχουν την ικανοτητα και ορεξη να αλλαξουν adblockers, ενω το υπολοιπο 98% ειναι τεχνολογικα αναλφαβητο που παταει στα λινκ που του λενε πως κερδισε iphone.

Δεν ξέρω τι λες για το iPhone κτλ, εμένα μου λέει πάντως για διαθέσιμα μανάρια στα 500m!11!!!11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιον του περισσευουν πληρωνει το premium και ολα καλα. Σε οποιον του περισσευουν λιγοτερα πληρωνει λιγοτερα μεσω Αργεντινης. Σε οποιον δεν του περισσευουν καθολου ή του τη σπαει εκει που το πανε με τις συνδρομες, ψαχνει adblock, revanced, brave κτλ ή το κοβει. Δε χρειαζεται κανενας να κρινει και να κοροϊδευει κανεναν

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...