Προς το περιεχόμενο

Χιλιάδες χρήστες εγκαθιστούν καλύτερους ad blockers μετά την αλλαγή πολιτικής του YouTube


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, jimanton44 είπε

αν είχε 8.50€ το χρόνο, το σκεφτόμουν!!!

8.50+8.50+8.50+8.50 που θα έπρεπε να δώσεις για όλες τις πλατφόρμες που δυστυχώς μας τις επιβάλουν με τον ένα η με τον άλλο τρόπο. Βγαίνει ένα ποσό εξωφρενικό αν σκεφτείς ότι κάποιοι έχουμε και συνδρομητική. Οπότε καταλήγουμε σε σπασμένα και Αργεντινή και Νιγηρία μέχρι να έρθει το τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dennis077 είπε

Δράση φέρνει αντίδραση είναι αναπόφευκτο.!! Για ad block σε android ποιόν προτείνετε;

Εγώ χρησιμοποιώ brave browser μόνο για YouTube. Υπήρξαν κάποια θέματα privacy και γιαυτον αλλά δε με νοαιζει μόνο για YouTube τον έχω . Το καλό είναι ότι τρέχει το  YouTube στο background στο κινητό οπότε μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα παράλληλα .

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Athoz είπε

Τι πλεονέκτημα έχει το Fadblock εναντι του ublock origin; Το δεύτερο είναι γνωστό για την μικρή του όρεξη σε ram.

Προσωπικά για το youtube έχω ublock origin, return youtube dislike και sponsorblock, νοικοκοιρεμένα.

Το Fadblock δεν αφαιρεί τις διαφημίσεις. Τις κάνει να παίζουν στο γρήγορο.

Αυτό η Google ίσως το ανεχτεί γιατί δεν αφαιρούνται οι διαφημίσεις και δεν διαμαρτύρονται οι διαφημιστές.

Το ublock θα το τσακίσει δεν πρόκειται να σταματήσει να το κυνηγάει γιατί είναι σχεδιασμένο να αφαιρεί τις διαφημίσεις, το Fadblock το πάει πιο έξυπνα.

Γιατί η Google τα κάνει αυτά τώρα και δεν τα έκανε νωρίτερα;

Γιατί οι διαφημιστές από τον Ιούλιο σήκωσαν κεφάλι και της έτριξαν τα δόντια που έκανε κολπάκια και πληρώνονταν για διαφημίσεις που αφαιρούνταν.

Google may have misled dozens of advertisers and violated its own guidelines - report

https://www.theguardian.com/technology/2023/jun/28/google-may-have-misled-dozens-of-advertisers-and-violated-its-own-guidelines-report

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το fadblock πάντως σε 2 υπολογιστές τις τελευταίες μέρες δεν λειτουργεί σε Chrome. Μου φορτώνει κανονικά τις διαφημίσεις οπότε ξαναγύρισα σε ublock που δουλεύει καλά.

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το YouTube θέλει να επιβάλει τις διαφημίσεις σε αυτούς που δεν γνωρίζουν καν τι είναι οι ad blockers και ακόμα και αν τους το εξηγήσεις, δεν θα μπορούσαν να τους εγκαταστήσουν στους υπολογιστές τους. Μετά, δεν ξέρω, στα κινητά; Μπορείς να μπλοκάρεις τις διαφημίσεις; Στον mobile Firefox μπαίνει το ublock, στους άλλους mobile browsers;

Πάντως εμείς δεν είμαστε το target group από τους οποίους περιμένει να δει πολλές συνδρομές το YouTube.

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Το fadblock πάντως σε 2 υπολογιστές τις τελευταίες μέρες δεν λειτουργεί σε Chrome. Μου φορτώνει κανονικά τις διαφημίσεις οπότε ξαναγύρισα σε ublock που δουλεύει καλά.

Πρέπει να το ξανακάνεις εγκατάσταση το fadblock. Να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις.

Να ξέρεις για το ublock... Σαββατοκύριακο και Δευτέρα μέχρι κάποια ώρα θα είναι οκ. Από Δευτερα μέχρι παρασκευή θέλει καθημερινό update. Γιατί; Λόγω του ωραρίου των υπαλλήλων της Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έφαγα 2 strike, έκανα disable to uBlock Origin, είδα λίγο βίντεο σε κάτι διαφημίσεις και δεν άντεξα το έβαλα και ότι γίνει...δεν με ξανά ενόχλησαν με 3ο strike 🤣

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Slava Ukraini :D 

2.5 ευρώ/μήνα γιατί έχω iPhone και δεν ήξερα πως να το κάνω χωρίς να σταματήσω τη χρήση του app.

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, Geralt_Haute_Bellegarde said:

Είμαι ο μόνος που έχει youtube premium εδώ μέσα; 🤔

Έχω και εγώ, συν ότι κερνάω και τη κοπέλα μου netflix, έχω και ερωμένη ως bonus. Υπό άλλες συνθήκες, αν όλοι πλήρωναν όλοι θα __σαν. Αλλά μετά κλαψουρίζουν σε διπλανά thread ότι δεν __ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...