Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη] HP 27" OMEN 27q QHD 165hz 189 ευρώ @ Πλαίσιο - Public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, umbrella co. είπε

Παιδια οσοι την αγορασατε, τι panel φοραει? ΒΟΕ ή LG?

η δική BOE.

Γιατι τοσες πολλές ερωτησεις για το πανελ;Σε καμια οθονη που εχψ ψαξει δεν εχω δει να ψαχνουν τοσα πολλα ατομα τι πανελ φοραει...

Update :

O λόγος ειναι ο παρακάτω :

image.png.f4b81ae2b7389939945d895700653b9d.png

Για να πω την αληθεια επειδή εχω διπλα διπλα μια AOC 27 FHD οι γωνιες θεασης της OMEN απο ενα γρηγορο κοιταγμα δεν με τρελαναν.Ενω λεει viewing angle 178 μοίρες, αν αποκλεινεις και λίγο εστω απο το κέντρο,η εικονα αρχίζει και φαινεται θαμπή.Επίσης πρε΄πει να παιξεις λιγο με το calibration που χρησιμοποιεί η οθονη για να ζωντανεψουν τα χρωματα.Γενικως οχι κακη επιλογη για 189 ευρω

Επεξ/σία από HatTrick
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Themoo said:

παιδες με παλια Nvidia Geforce GTX650 Ti θα ανταπεξελθει εαν προβω σε αγορα της συγκεκριμενης οθονης;;; θενξ

 

Μια χαρα θα εισαι , και εγω 1650s με 1440p εχω . Απλα μη περιμενεις θαυματα απο αποψη fps εκτος αν μιλαμε για moba

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, Themoo said:

παιδες με παλια Nvidia Geforce GTX650 Ti θα ανταπεξελθει εαν προβω σε αγορα της συγκεκριμενης οθονης;;; θενξ

 

11 minutes ago, WaxOnWaxOff said:

Μια χαρα θα εισαι , και εγω 1650s με 1440p εχω . Απλα μη περιμενεις θαυματα απο αποψη fps εκτος αν μιλαμε για moba

Πρεπει να τσεκαρει αν μπορει να παιξει 165hz. Εμενα η 970GTX ηθελε firmware update. Επίσης πρεπει να την συνδέσει με DisplayPort για να παιξει 165hz. Αλλίως μεχρι 144hz με HDMI που πιθανον να πρεπει να αγορασει γτ θελει εκδοση 2.1

https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5411/~/nvidia-gpu-uefi-firmware-update-tool

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Themoo είπε

παιδες με παλια Nvidia Geforce GTX650 Ti θα ανταπεξελθει εαν προβω σε αγορα της συγκεκριμενης οθονης;;; θενξ

 

θα σου προτεινα να δεις τα specs της καρτας αν υποστηρίζεται η αναλυση 2κ.Αν υποστηρίζεται εισαι και τυπικά καλλυμένος για εχεις εικόνα τουλαχιστον,αν οχι, ισως να μην παιζει καθολου.Σε καθε περίπτωση η OMEN μπορεί να ρυθμιστει και στα 1080p που εκει δεν θα εχεις (λογικα) θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την παρέλαβα το μεσημέρι πολύ ικανοποιημένος προερχόμενος από οθόνη δεκαετίας+ ξανά είδα το φώς μου με κάρτα RX 6700XT αν και υπήρχε τηλεόραση 4Κ στον χώρο το μόνιτορ είναι άλλη φάση 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Την παρέλαβα το μεσημέρι πολύ ικανοποιημένος προερχόμενος από οθόνη δεκαετίας+ ξανά είδα το φώς μου με κάρτα RX 6700XT αν και υπήρχε τηλεόραση 4Κ στον χώρο το μόνιτορ είναι άλλη φάση 

Φίλε εάν επιτρέπεται ποτέ την έβαλες παραγγελία??? Ρωτάω γιατί την έβαλα 13 του μήνα βράδυ και ακόμα λέει αναμονή από προμηθευτεί παρόλο που λέει παράδοση 16 έως 21 /11. Θεωρώ δεν θα μου έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, 1853th είπε

Φίλε εάν επιτρέπεται ποτέ την έβαλες παραγγελία??? Ρωτάω γιατί την έβαλα 13 του μήνα βράδυ και ακόμα λέει αναμονή από προμηθευτεί παρόλο που λέει παράδοση 16 έως 21 /11. Θεωρώ δεν θα μου έρθει.

Τα ίδια μου λέει και εμένα... Μάλλον πάμε για άκυρον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, 1853th said:

Φίλε εάν επιτρέπεται ποτέ την έβαλες παραγγελία??? Ρωτάω γιατί την έβαλα 13 του μήνα βράδυ και ακόμα λέει αναμονή από προμηθευτεί παρόλο που λέει παράδοση 16 έως 21 /11. Θεωρώ δεν θα μου έρθει.

Δευ 13 Νοε, 11:30 π.μ. πηρα εγω την δικια μου παραλαβη απο το καταστημα και εχω παραλλαβει.

χτες πηρα αλλη μια αλλα με αφηνε μονο αποστολη στον χωρο μου με παράδοση από Παρασκευή, 17-11-2023 έως Πέμπτη, 23-11-2023.

Επεξ/σία από GeorgeVasil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 1853th είπε

Φίλε εάν επιτρέπεται ποτέ την έβαλες παραγγελία??? Ρωτάω γιατί την έβαλα 13 του μήνα βράδυ και ακόμα λέει αναμονή από προμηθευτεί παρόλο που λέει παράδοση 16 έως 21 /11. Θεωρώ δεν θα μου έρθει.

Σάββατο 11 Νοεμβρίου και την παρέλαβα σήμερα απο την μεταφορική diakinisis επαρχία είμαι.

Από Πλαίσιο.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε [Οθόνη] HP 27" OMEN 27q QHD 165hz 189 ευρώ @ Πλαίσιο - Public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]
Στις 13/11/2023 στις 8:26 ΜΜ, GeorgeVasil είπε

Ξανα στο public...

Παρήγγειλα μόλις έβγαλε ο φίλος το update (thanx by the way). Από τις 13/11 η παραγγελία στα Public είναι σε κατάσταση "αναμονή παραλαβής από προμηθευτή". Λέτε να φάω καμμιά πατάτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είμαι ο τελευταίος που τσίμπησα. Μπήκα χτες εδώ να συνεχίσω να διαβάσω τις χρήσιμες απαντήσεις και εμπειρίες όλων και λέω εάν βρω σήμερα θα την τσιμπήσω. Εν τέλει είχε ένα κομμάτι στο Πλαίσιο στη Στουρνάρη από κάποιον που δεν παρέλαβε 2 μέρες μετά την ημερομηνία παραλαβής και κάπως έτσι τα κατάφερα :):):):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...