Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη] HP 27" OMEN 27q QHD 165hz 189 ευρώ @ Πλαίσιο - Public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, SuperVlachos είπε

Όντως οι οθόνες της HP είναι υποτιμημένες. Έχω μια 27αρα γραφείο και νομίζω είναι από τις καλύτερες που είχα. 

Σε συνέχεια του topic, ενδιαφέρον και η παρακάτω:

https://www.mistore-greece.gr/Products/Mi-TVs/Monitors/xiaomi-curved-gaming-monitor-30.aspx

Πολύ καλή τιμή για 30αρα curved και 200Hz

Εδώ τι λέει η 30αρα; 200hz έχει νόημα και curved?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Στο review είναι με το LG Panel. Δε βρήκα ακόμη μετρήσεις για το BOE.

Το σκέφτομαι κ γω, βέβαια το κακό κομμάτι που έκατσε στο μέλος εδώ με αποτρέπει να τσονταρω +60€ στη λοτταρια. Τουλάχιστον δε θα ξενερώσω τόσο πολύ σε σχέση με τα 189€.

 

Για προσωρινή χρήση gaming τη θέλω, main σε dual monitor setup, να αντικαταστήσει την AOC 24G2* (1080P, 24", 144HZ, IPS) η οποία 24αρα θα αναλάβει λόγο βοηθητικής οθόνης πια - έως ότου πάω σε 4Κ 42" OLED. *Μάλιστα το κομμάτι που έκατσε στη μικρή είναι άριστο με καθόλου έντονο bleeding ή IPS glow. 3 χρόνια με έβγαλε ασπροπρόσωπο, για 169€ σε εκείνη τη προσφορά τον Φεβρουάριο του 20.

Όπως είχα πει και εγώ άλλα και άλλοι φίλοι εδώ στο isomnia, εάν έχεις αγοράσεις την οθόνη ηλεκτρονικά θα έλεγα - προσωπική μου άποψη - να πας σε υπαναχώρηση και να την επιστρέψεις γιατί είναι πολύ έντονα τόσο το bleeding όσο και το IPS glow. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις την παραγγειλα,με μια πολύ γρηγορη αναζητηση που εκανα,δεν βρηκα κατι κακό.Επειδη ψαχνω τελευταία μόνιτο 2κ η αμέσως επόμενη επιλογη μου ηταν στα 280+ ευρω.Οποτε με ενα κατοαστρικο λιγότερο μπορω να κανω και καποιες υποχωρησεις.Θα συνδιαστει με ryzen 7 5700x και rtx 4070,οποτε μολις ερθει θα πω εντυπωσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν ανάμεσα στην  AOC Q24G2A/BK IPS Gaming Monitor 23.8" QHD 2560x1440 165Hz και στο εν λόγο μόνιτορ

τελικά επέλεξα το HP μονο και μόνο για την πολύ καλή προσφορά ευχαριστώ το insomnia και τον χρήστη Αrmoralπου ανέβασε το link της προσφοράς.

Εdit: Την ίδια προσφορά την έχει και το public για όποιον ενδιαφέρεται.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostakis1978nov είπε

Την έκανα παραγγελία και εγώ.

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό καλώδιο DP1.4;

 

εχει μαζι η συσκευασια

6 ώρες πριν, dimitris1090t είπε

Απο κατασκευή αρκετά στιβαρή. IPS Glow τουλάχιστον το δικό μου πάνελ έχει αρκετό και επίσης έχει λίγο πιο θερμή απόχρωση στα χρώματα απότι έπρεπε. Το απόγευμα θα ανεβάσω και φωτογραφίες ώστε να καταλάβεις τι εννοώ. Βέβεια για 2κ μόνιτορ με 165hz και IPS και κόστος κάτω απο 200€ δεν μπορείς να τα έχει και όλα.

 

Επανέρχομαι με την φώτο που υποσχέθηκα. Ετσι είναι με φωτεινότητα στο 55% και αντίθεση στο 95

20231111_195307.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostakis1978nov είπε

Την έκανα παραγγελία και εγώ.

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό καλώδιο DP1.4;

 

https://www.e-shop.gr/ugreen-cable-displayport-14-8k-60hz-2m-dp114-black-80392-p-PER.771982.

Δίνει μαζί βέβαια όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Παιδιά, έχετε να προτείνετε καμία soundbar γύρω στα 50-60€ για να συνδεθεί με την οθόνη, καθώς δεν έχει ηχεία.

Thanks

https://www.skroutz.gr/s/40895731/Creative-Stage-SE-Asyrmata-Icheia-Ypologisti-2-0-me-Bluetooth-kai-Ischy-48W-se-Mayro-CHroma.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...