Προς το περιεχόμενο

Διέκοψα την αντιγραφή αρχείων λόγω διακοπής ρεύματος.Εχω ups .1μμ ηωρα θα ξανά έρθει το ρεύμα


MrGalaxy
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Orestis_G,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

Από χθες το απόγευμα έκανα backup των αρχείων και ταινιών από έναν εσωτερικό δίσκο HDD 4tb  σε 2ο εσωτερικό δίσκο HDD 4tb με αντιγραφή - επικόλληση αλλά σήμερα πριν λίγο κόψανε το ρεύμα (θα επανέλθει στις 13:00) ευτυχώς είχα ups και πρόλαβα να πατήσω παύση στο παράθυρο αντιγραφής και μετά έκλεισα τον υπολογιστή με ασφάλεια από το start.

Από το είδα είχαν απομείνει 600gb από τα 3700 gb που είχε αντιγράψει

Τώρα,όταν έρθει πάλι το ρεύμα και ανοίξω τον υπολογιστή τι πρέπει να κάνω για να συνεχίσει την αντιγραφή από το σημείο που σταμάτησε?

Επεξ/σία από MrGalaxy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Διέκοψα την αντιγραφή αρχείων λόγω διακοπής ρεύματος.Εχω ups .1μμ ηωρα θα ξανά έρθει το ρεύμα
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι τελικά το έκανα αυτό πριν μου απαντήσεις ,με το folder size app

Οντως το πρόγραμμα που προτείνεις είναι καλύτερο

Επεξ/σία από MrGalaxy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ξεκινάς την αντιγραφή πάλι και θα σε ρωτήσει τι θέλεις να κάνεις με τα αρχεία που έχει βρει ήδη (replace / skip). 

Επίσης για την πληροφορία οι μεταφορές δεν σταματάνε εάν μπει sleep (χωρίς να πατήσεις pause). Οπότε εάν έχεις ρυθμίσει σωστά το UPS και ξέρεις πόσες ώρες μπορεί να το κρατήσει με το φορτίο που θα έχει θα συνεχίσεις μόλις επανέλθει το ρεύμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...