Προς το περιεχόμενο

ANY VIDEO CONVERTER ULTIMATE


papasub54

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιούσα στον παλιό μου υπολογιστή [asus rog 752vw ]  ένα πρόγραμμα μετατροπής βίντεο το ANY VIDEO CONVERT ULTIMATE . Αυτό είχε την δυνατότητα εκτός της μετατροπής βίντεο και την ενσωμάτωση  υποτίτλων και μάλιστα μπορούσες να επεξεργαστείς την εισαγωγή των υποτίτλων βάζοντας  τους π.χ σε ένα χρωματιστό πλαίσιο κλπ . Δυστυχώς το asus παρέδωσε πνεύμα και αγόρασα ένα καινούργιο acer nitro 5 . Στο καινούργιο για κάποιους λόγους το ANY VIDEO CONVERT ULTIMATE δεν δουλεύει  . Δεν ξέρω τον λόγο . Το λειτουργικό είναι το ίδιο win 11 pro  οι ρυθμίσεις του προγράμματος είναι ίδιες  αλλά δυστυχώς δεν παίζει . Το ερώτημα είναι εάν κάποιος έχει κάποια ιδέα για λύση η εάν  ξέρει κάποιο άλλο πρόγραμμα με παρόμοιες δυνατότητες με αυτό που χρησιμοποιούσα  πχ να μπορείς να βάζεις τους υποτίτλους σε κάποιο πλαίσιο η κάποιο background.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω το Any Video Converter και δεν μπορώ να σε συμβουλεέψω πάνω σ' αυτό· χρησιμοποιώ το VidCocer (δωρεάν) που μπορεί να ενσωματώσει υπότιτλους όπως τους θέλεις. Πρώτα μετατρέπω τους υπότιτλους από srt σε ass μορφή, με το Subtitle Edit. (Με το ίδιο πρόγραμμα μπορείς να ορίσεις έγχρωμο φόντο για τους ass υπότιτλους, π.χ. λευκοί υπότιτλοι σε μαύρο φόντο.) Ύστερα εισάγω τους ass υπότιτλους στο VidCoder μαζί με το βίντεο και ορίζω μόνιμη ενσωμάτωση (Burn in). Το βίντεο που παίρνω έχει τη μορφή mp4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2023 στις 9:15 ΜΜ, papasub54 είπε

Χρησιμοποιούσα στον παλιό μου υπολογιστή [asus rog 752vw ]  ένα πρόγραμμα μετατροπής βίντεο το ANY VIDEO CONVERT ULTIMATE . Αυτό είχε την δυνατότητα εκτός της μετατροπής βίντεο και την ενσωμάτωση  υποτίτλων και μάλιστα μπορούσες να επεξεργαστείς την εισαγωγή των υποτίτλων βάζοντας  τους π.χ σε ένα χρωματιστό πλαίσιο κλπ . Δυστυχώς το asus παρέδωσε πνεύμα και αγόρασα ένα καινούργιο acer nitro 5 . Στο καινούργιο για κάποιους λόγους το ANY VIDEO CONVERT ULTIMATE δεν δουλεύει  . Δεν ξέρω τον λόγο . Το λειτουργικό είναι το ίδιο win 11 pro  οι ρυθμίσεις του προγράμματος είναι ίδιες  αλλά δυστυχώς δεν παίζει . Το ερώτημα είναι εάν κάποιος έχει κάποια ιδέα για λύση η εάν  ξέρει κάποιο άλλο πρόγραμμα με παρόμοιες δυνατότητες με αυτό που χρησιμοποιούσα  πχ να μπορείς να βάζεις τους υποτίτλους σε κάποιο πλαίσιο η κάποιο background.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μπορείς να διευκρινήσεις τι σημαίνει "το δε δουλεύει";

Το πρόγραμμα έχει εγκατασταθεί αλλά δε ξεκινάει;

Το πρόγραμμα έχει εγκατασταθεί αλλά δε μπορείς πια να επεξεργαστείς αρχεία;

Βγάζει κάποιο μήνυμα;

Εάν και δε το χρησιμοποιώ προσωπικά, μπορείς να δεις το "Icecream Video Converter" το οποίο έχει καλές κριτικές και υποστηρίζει υποτιτλους (αλλά για την Pro έκδοση πρέπει να πληρώσεις). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...