Προς το περιεχόμενο

παλαιά webcam


chakotay7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μια παλιά QuickCam webcamera της Logitech εξωτερική από αυτές που τοποθετούνται πάνω στον υπολογιστή, προσπαθώ να περάσω στα windows 11 το λογισμικό της από το cd εγκατάστασης και μου βάζει μήνυμα πως δεν μπορεί να εγκατασταθεί στο τωρινό σύστημα μου, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να την κάνω να λειτουργήσει;   

Επεξ/σία από chakotay7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιες φορές μπορείς να εκτελέσεις κάποιο setup είτε απενεργοποιώντας το testsign- testmode είτε με ρυθμίσεις συμβατότητας για προηγούμενες εκδόσεις των Windows π.χ για τα 7. Κάπου υπάρχουν και κάποια τροποποιημένα drivers : http://www.tobiasfeigl.de/2021/01/10/install-logitech-quickcam-express-go-chat-in-windows-7-8-10-32bit-64bit-x86-x86_64-amd64-without-driver-signature/ αλλά δεν είναι κάτι που έχω κάνει στην πράξη.

testmode_close.bat testmode_open.bat

Επεξ/σία από KyrGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KyrGR είπε

Κάποιες φορές μπορείς να εκτελέσεις κάποιο setup είτε απενεργοποιώντας το testsign- testmode είτε με ρυθμίσεις συμβατότητας για προηγούμενες εκδόσεις των Windows π.χ για τα 7. Κάπου υπάρχουν και κάποια τροποποιημένα drivers : http://www.tobiasfeigl.de/2021/01/10/install-logitech-quickcam-express-go-chat-in-windows-7-8-10-32bit-64bit-x86-x86_64-amd64-without-driver-signature/ αλλά δεν είναι κάτι που έχω κάνει στην πράξη.

μου βγάζει την σελίδα αυτή που έβαλες μη ασφαλή, αλλά αυτό δεν λέει και πολλά βέβαια, αλλά τέλος πάντων θα δω μήπως προτείνει κάτι άλλο κάποιος, ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εαν το cd εχει φακελο που να ειναι ασυμπιεστοι οι drivers,οταν βαλεις την κάμερα πήγαινε στο device manager,πατα upadate drivers και κανε browse στον φακελο που ειναι οι drivers στο cd. Δες εαν λειτουργησει ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...