Προς το περιεχόμενο

Macbook Pro 16 M1 Max


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Κυρίως γιατί στα σχόλια μιλάνε για απροβλημάτιστο 2Κ@165hz κ είναι αρκετά τα σχόλια... Βλακεία έκανα;

Όχι κανονικά υποστηρίζει οπότε δε νομίζω ότι έχεις κάποιο πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταφέραμε και Θεσσαλονίκη να το αποκτήσουμε ! 
Αυτο που προτείνω σε όλους ως κάτοχος 5 MacBook είναι οπωσδήποτε μια σκληρή θήκη και οθόνη προστασίας Spigen . Η θήκη με έσωσε από πτώση νερού , ενώ μπορώ να καθαρίζω άνετα την οθόνη χωρίς να φοβάμαι γρατζουνιές κλπ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, thephotoshoped said:

Καταφέραμε και Θεσσαλονίκη να το αποκτήσουμε ! 
Αυτο που προτείνω σε όλους ως κάτοχος 5 MacBook είναι οπωσδήποτε μια σκληρή θήκη και οθόνη προστασίας Spigen . Η θήκη με έσωσε από πτώση νερού , ενώ μπορώ να καθαρίζω άνετα την οθόνη χωρίς να φοβάμαι γρατζουνιές κλπ . 

έχεις να προτείνεις κάποια θήκη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις σε clamshell mode, είμαι 99% σίγουρος ότι έχει άμεση σχέση με το πρόβλημα του καλωδίου δεδομένου του resolution/refresh rate που έχεις. Οπότε θα πρότεινα να ξεκινήσεις από αυτό. Αν βρίσκεσαι Αθήνα, στείλε μου ένα dm έχω αυτό το οποίο θα μπορούσα να στο δώσω να τεστάρεις τα 2 παραπάνω, καθώς δεν το χρησιμοποιώ. 

Αν δεν βρίσκεσαι Αθήνα, πήγαινε settings>displays/external>advanced>show all resolutions και δοκίμασε να κάνεις ένα τεστ αλλάζοντας resolution+refresh rate. Και δοκίμασε αν σου φέρνει σήμα με κλειστό το mbp και πες μας.

έβρηκα τι έφταιγε! Θα πρέπει εκτός από κύρια οθόνη η εξωτερική, η εσωτερική να είναι δηλωμένη ως κατοπτρισμός για την εξωτερική και όχι επέκταση. Πλέον παίζει και με κλειστό το καπάκι στα 2Κ 144hz με HDMI. Με το νέο καλώδιο θα κερδίσω απλά ότι θα πάω στα 165hz. Καλά που δεν πήρα κανένα πιο ακριβό.

image.png.3b9e65ef5c21f82b283b73a954f62c9f.png

image.png.6887856979d1dc776a1082b46c26f830.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...