Προς το περιεχόμενο

(τροφοδοτικο) RM750E V2 750W 80 PLUS GOLD FULLY MODULAR 76.40€ + μεταφορικα e-shop.gr [ΤΕΛΟΣ]


nickol-us

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως επικοινώνησα με e-mail με την Corsair και μου είπαν να τους στείλω βίντεο με ήχο για να δούνε το πρόβλημα έκατσα και βιντεοσκόπησα και ηχογράφησα τον θόρυβο του τροφοδοτικού και περιμένω απάντηση.

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, Mhlogiatros said:

Και να τους το στειλεις μετα τι ? Δε θες παλι το ιδιο και να στο αλλαζουν με αλλο μοντελο λιγο δυσκολο

Προβλημα τους με τι θα το αντικαταστήσουνε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, GeorgeVasil είπε

Προβλημα τους με τι θα το αντικαταστήσουνε..

 

3 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Και να τους το στειλεις μετα τι ? Δε θες παλι το ιδιο και να στο αλλαζουν με αλλο μοντελο λιγο δυσκολο

Μπορεί να είναι προβληματική η παρτίδα, γνωστός μου με πρόβλημα με ακουστικά της cοrsair του τα αντικαταστήσανε με το ποιό καινούριο μοντέλο δεν συμβαίνει πάντα όμως γίνεται, εγώ δεν ''απαιτώ'' να μου το αντικαταστήσουν με νεότερο μοντέλο ας είναι και το ίδιο, όμως να το έχουν στα υπό οψιν τους μιας και πολλοί που το αγόρασαν έχουν αναφέρει οτι εχει θέμα ο ανεμιστήρας (σε φόρουμ μεγάλων αλυσίδων καταστημάτων ) και ακούγεται ενοχλητικά οπότε η εταιρία δεν μπορεί να το λανσάρει ώς  Low Noise  zero RPM  Fan mode και να ακούγεται σαν προπέλα υποβρυχίου τίθεται θέμα  παραπλάνησης καταναλωτών.

Edit: Λόγο περιορισμένου ορίου MB δεν μπορώ να ανεβάσω εδώ στο φόρουμ το βίντεο και το ηχητικό ντοκουμέντο  για να ακούσετε κι εσείς τον ήχο του ανεμιστήρα του τροφοδοτικού. 

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

 

Μπορεί να είναι προβληματική η παρτίδα, γνωστός μου με πρόβλημα με ακουστικά της cοrsair του τα αντικαταστήσανε με το ποιό καινούριο μοντέλο δεν συμβαίνει πάντα όμως γίνεται, εγώ δεν ''απαιτώ'' να μου το αντικαταστήσουν με νεότερο μοντέλο ας είναι και το ίδιο, όμως να το έχουν στα υπό οψιν τους μιας και πολλοί που το αγόρασαν έχουν αναφέρει οτι εχει θέμα ο ανεμιστήρας (σε φόρουμ μεγάλων αλυσίδων καταστημάτων ) και ακούγεται ενοχλητικά οπότε η εταιρία δεν μπορεί να το λανσάρει ώς  Low Noise  zero RPM  Fan mode και να ακούγεται σαν προπέλα υποβρυχίου τίθεται θέμα  παραπλάνησης καταναλωτών.

Edit: Λόγο περιορισμένου ορίου MB δεν μπορώ να ανεβάσω εδώ στο φόρουμ το βίντεο και το ηχητικό ντοκουμέντο  για να ακούσετε κι εσείς τον ήχο του ανεμιστήρα του τροφοδοτικού. 

Ανέβασε το YouTube και ανέβασε το λινκ εδώ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, nickk0kkav said:

Τελικα το πηρε κανενας ? Τι παιζει απο θορυβο / γενικα ? Λογικα μεσα στη βδομαδα θα ερθει μειλ να παραλαβω κ δεν εχω αποφασισει

εγω το ακύρωσα και περιμένω αυτό:  https://www.e-shop.gr/psu-corsair-cp-9020231-eu-rm750-2021-gold-fully-modular-zero-rpm-mode-white-750w-p-PER.589734

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O ήχος ξεκινάει απο το 00:11 δευτερόλεπτο και σταματάει στο 1:29 υπόψιν ο ήχος του βίντεο δεν είναι πολύ καλός πρέπει να ανοίξετε λίγο την ένταση.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, leros2004 είπε

Ποσο χειροτερο ειναι απο το αντιστοιχο RMx?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έχασα δυστυχώς την έκπτωση από Amazon.de για Corsair RM850x 80 PLUS Gold Fully Modular στα 78€ (+25€ μεταφορικά). Τιμές χώρος ΦΠΑ. Θεωρητικά δεν έχει πρόβλημα με περίεργους ήχους.

Περιμένουμε τις Χριστουγεννιατικες προσφορές τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Μόλις έχασα δυστυχώς την έκπτωση από Amazon.de για Corsair RM850x 80 PLUS Gold Fully Modular στα 78€ (+25€ μεταφορικά). Τιμές χώρος ΦΠΑ. Θεωρητικά δεν έχει πρόβλημα με περίεργους ήχους.

Περιμένουμε τις Χριστουγεννιατικες προσφορές τώρα

Είσαι σίγουρος για τα 78ευρω; γιατί δεν έχει πέσει κάτω από 119.90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alex999 είπε

Είσαι σίγουρος για τα 78ευρω; γιατί δεν έχει πέσει κάτω από 119.90

Ήταν black Friday και η τιμή ήταν χωρίς ΦΠΑ. Το κακό ήταν ότι δεν το τσίμπησα αμέσως.

Βέβαια έχει και 25 ευρω μεταφορικά οπότε δεν ήταν ίσως και τρελή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...